Jak udekorować stół na wigilię?

Boże Narodzenie to czas, kiedy szczególnie dbamy o nastrój w naszych domach. Od wystroju mieszkania, ubierania choinki po dekorowanie świątecznego stołu.

Dużą uwagę poświęcamy przygotowując wigilijny stół, ponieważ kolacja wigilijna ma dla nas szczególne znaczenie. Wtedy wyciągamy z naszych szaf śnieżnobiały obrus, pod który tradycyjnie kładziemy sianko, a na nim biały talerzyk  z opłatkiem. Na świątecznym stole nie może zabraknąć świecy, pięknie złożonych serwetek i świątecznej zastawy. To właśnie tak przygotowany wigilijny stół sprawia, że wieczerza w naszym domu jest wyjątkowa.

Święta to doskonała okazja, by wprowadzić do swojego wnętrza odrobinę luksusu. Do stołu wigilijnego utrzymanego w stylu glamour dedykowane są ozdobne obrusy i bieżniki ze złotych lub czerwonych tkanin. Całość świetnie uzupełni żyrandol z kryształowymi dodatkami nad stołem oraz pikowane krzesła dookoła niego - mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

"Miłośniczki eleganckich rozwiązań z pewnością zdecydują się na wykorzystanie motywu glamour w dekoracji swojego świątecznego stołu. Jego podstawa to obrus w złotych lub srebrnych odcieniach albo ozdobne bieżniki z połyskującą nitką. Ich stylowy design podkreśli bogato zdobiona zastawa obiadowa – idealna, by zaznaczyć wyjątkowość świątecznego posiłku. Wybierz do niej kryształowe szklanki i kieliszki oraz piękne sztućce w kolorze złota – sprawdzą się zarówno gładkie, jak i te wzorzyste. Doskonałym uzupełnieniem będą także  połyskujące świeczniki i figurki bożonarodzeniowe, np. w postaci renifera lub choinki, bądź szklane bombonierki wypełnione pięknymi bombkami, a w centrum stołu – ozdobny wieniec  z ośnieżonymi lub połyskującymi szyszkami." - dodaje Natalia Nowak.

W naszej galerii pokazujemy kilka aranżacji, jak udekorować wigilijny stół. My już się mamy swoje ulubione, a Wy?