Święta to idealny czas aby udekorować swoją przestrzeń i sprawić, że będzie wyjątkowa w tym magicznym okresie. Jak zrobić to gustownie i z wyczuciem? To pytanie zadałyśmy naszej ekspertce Annie Rusiniak-Malinowskiej, stylistce wnętrz i właścicielce Malabelle.

Pomysły na modne wnętrze Święta 2016

Pomysłów jest wiele i nie wszystkie na szczęście sprowadzają się do wszechobecnej czerwieni i przepychu.

Moją propozycją jest postawienie na naturalne, minimalistyczne dodatki…drewniane choinki o różnych kształtach i wielkościach, które śmiało w małych pomieszczeniach mogą zastąpić tę prawdziwą, papierowe gwiazdy, które będą pięknie wyglądały w oknie lub zawieszone pod sufitem.”, doradza stylistka.

Jak udekorować choinkę?

Zwolennikom klasycznych drzewek świątecznych proponuję wykorzystać złote lub srebrne elementy dekoracji, zieleń choinki zestawiona z drewnianymi bombkami zatopionymi w srebrze będzie wyglądać zjawiskowo. Ceramiczne zawieszki w postaci piórek, poroża jeleniego, drewniane żołnierzyki także w nietuzinkowy sposób ozdobią nasze drzewko.”, podpowiada Anna Rusiniak-Malinowska.

„Niezastąpione będą lampki w kształcie gwiazdek którymi możemy rozświetlić każdy kąt wrzucając je np. do szklanego pojemnika. Do tego świece z charakterystycznym dla Świąt zapachem... goździków, cynamonu i wanilii.

Przydadzą się również wazony, do których możemy włożyć gałązki i powiesić na nich bombki.”, dodaje właścicielka Malabelle.

Jak udekorować stół wigilijny?

Pamiętajmy o ozdobieniu stołu wigilijnego– najlepiej z klasyczną zastawą z  porcelany. Miłośnikom klasyki spodobają się zastawy z mieszanką bieli, granatu i złota. Pięknie będą wyglądać na prostym, białym obrusie, w towarzystwie zielonych gałązek.

Dla tych, którzy lubią pozwolić sobie na odrobiną fantazji i szukają oryginalnych rozwiązań proponujemy porcelanę pełną energii i koloru.

Klasyczna, lecz zarazem kolorowa i bajkowa porcelana od Pip Studio rodem z "Alicji w Krainie Czarów" zamieni każdy stół w arcydzieło.

Taką zastawę możemy zaprezentować na jasnym obrusie z elementami złota, jak również przełamać skandynawską surowością... wszystkie chwyty są dozwolone byle w dobrym guście.” doradza Anna Rusiniak-Malinowska.

ZOBACZ TEŻ:

CHOINKA NA ŚWIĘTA - TRENDY 2016

ŚWIĄTECZNE NAKRYCIE STOŁU