Jak udekorować dom na święta w stylu hygge?

Wnętrza w stylu skandynawskim od lat królują w naszych domach – i najprawdopodobniej zostaną jeszcze na wiele sezonów. Pokochaliśmy je za prostotę, przytulność i ukłon w stronę natury – a w świątecznym wydaniu są jeszcze piękniejsze! Główną rolę odgrywa biel, światło i naturalna zieleń świątecznego drzewka. Dekoracje są proste - choć niekoniecznie minimalistyczne – i wykonane z naturalnych materiałów.

Surowość bieli ociepla drewno i wełna, która urozmaica aranżacje ciekawymi fakturami i wprowadza do wnętrz przytulność w klimacie duńskiego Hygge. Nie może zabraknąć papierowych gwiazd – i charakterystycznych skrzatów, które będą prawdziwą maskotką całej rodziny.

Święta w stylu skandynawskim to także norweskie wzory, jakie znamy ze świątecznych swetrów i… mnóstwo nastrojowego oświetlenia. Światło odgrywa szczególną rolę w kulturze krajów skandynawskich, zwłaszcza o tej porze roku. W świątecznych aranżacjach nie może więc zabraknąć lampionów i świec, a także klimatycznych girland i dekoracji okiennych, które rozjaśnią dom na święta.

Jak udekorować dom na święta? Boże Narodzenie w stylu vintage

Dokładnie takie, jakie pamiętamy z dzieciństwa. Albo z klasycznych filmów złotej ery Hollywood, w których pobrzmiewa nostalgiczny głos Franka Sinatry i Binga Crosby. Nie ma w nich LED-owych lampek, za to jest nastrojowy, żywy ogień w kominku i blask świec w mosiężnych świecznikach. Naturalną zieleń choinki zdobią ozdoby ze słomy i papieru, którym towarzyszy głęboka czerwień wstążek i szklanych bombek. Albo szlachetny granat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @dekoriapl

Nie może też zabraknąć świątecznej kraty w odcieniach czerwieni i zieleni, która nadaje całości niezwykle przytulny charakter. I drewnianego dziadka do orzechów, który ożywa nocą. Na szczęście ten piękny obrazek można wyczarować także w 2020 roku. W kolekcjach wnętrzarskich sieciówek znajdziecie mnóstwo ozdób inspirowanych stylem sprzed dekad. 

Świąteczne dekoracje w stylu glamour

Pełne złota i świątecznego przepychu. To propozycja dla maksymalistów i wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez feerii świateł i ozdób. Dekoracje są monumentalne i finezyjne, a złoto i srebro grają pierwsze skrzypce w tej świątecznej aranżacji. Uzupełniającym kolorem może być biel, ale równie dobrze czerń, albo szlachetne połączenie bladego różu i szarości - byle nie wszystkie na raz. Klimat podkręcają ażurowe lampiony i gwiazdy – najlepiej w rozmiarze XL.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @dekoriapl

 

Zobacz także: