Mama. Córka. Żona. Siostra. Bizneswoman. Bez względu na to, jaką rolę odgrywamy w życiu, z pewnością wykonujemy ją z największą sumiennością.  W całym tym pędzie zarządzania pracami domowymi, realizowania swoich pasji i zdobywania świata, często zapominamy o najważniejszym: odpoczynku. To błąd! Nadmiar stresu, wynikający z postawionych wymagań i sytuacji życiowych może skutkować przeróżnymi problemami fizycznymi i psychicznymi. Niezależnie, czy zmagamy się z chorobą w rodzinie, bądź projektem w pracy, pamiętajmy również o wypoczynku. Dzięki niemu będziemy mieć siłę do działania.

Dlaczego odpoczynek jest potrzebny?

Odpoczynek jest ważnym elementem utrzymania dobrego zdrowia. Głęboki relaks, praktykowany regularnie, nie tylko łagodzi stres i niepokój, ale także poprawia nastrój. Pozwala nam czuć się silniejszymi, zmniejsza bóle pleców, głowy, drażliwość, poprawia koncentrację i odporność. Co więcej, pomaga obniżyć ciśnienie krwi, a tym samym minimalizuje ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Nawet kilka minut poświęconych na odprężenie izłagodzenie nerwów sprawia, że jesteśmy w stanie lepiej realizować stawiane przed nami wymagania. Nie musisz wybierać się na weekend do SPA, by osiągnąć pełnię relaksu. Oto lista czterech sposobów, które należy wykonywać, by skutecznie odpoczywać.

Sen

Sen jest szczególnie istotny dla naszego zdrowia. Odpowiednia ilość wysokiej jakości nocnego odpoczynku jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Istnieje wiele sposobów na jego osiągniecie np. uczynienie swojej sypialni miejscem emanującym relaksującą atmosferą. Powinna być ona przestrzenią zaciemnioną i wyciszoną, łóżko zaś miejscem do spania. Nie powinnyśmy w nim jeść, pić, oglądać telewizji, Zadbajmy o to, aby było komfortowe i wygodne. O zdrowy odpoczynek świetnie zadba kołdra i poduszka z linii Antibacterial marki Wendre. Produkty zostały wykonane z specjalnie opracowanych włókien, które minimalizują rozwój roztoczy i ich alergenów. Dodatkowo są bardzo puszyste i sprężyste, dzięki czemu gwarantują wyjątkowy sen. Bez obaw utraty swoich właściwości mogą być prane w domowych warunkach w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Ma to ogromne znaczenie w przypadku alergików i osób ze skłonnościami skóry do podrażnień. Tylko w ten sposób możemy zadbać o prawidłową higienę.

Joga i medytacja 

Umysł i ciało są nierozerwalnie połączone. Rozładowując napięcie w jednym, rozluźniamy drugie. Kluczem jest połączenie właściwego oddechu, medytacji i ćwiczeń rozluźniająco-rozciągających. Praktykując jogę przez 10-20 minut dziennie, poczujemy się pewniej i swobodniej. Od czego zacząć? Należy przyjąć  swobodną pozycję siedzącą z wyprostowanymi plecami oraz skontrolować wdech 
i wydech powietrza. Dobrym rozwiązaniem pomagającym oczyścić umysł z codziennych trwóg jest też medytacja. Posiada wiele zalet - wprowadza w stan wyciszenia, dodaje energii, poprawia pamięć, ale przede wszystkim uodparnia na stres. Wystarczy usiąść wygodnie, skierować uwagę na oddech, otworzyć zmysły, posłuchać dochodzących dźwięków oraz unoszących się w powietrzu zapachów. Polecamy także rozważyć poświęcenie kilku minut na medytację przed snem. Wprawi nas w przyjemny stan ukojenia, który poskutkuje szybszym i łatwiejszym zaśnięciem. Wystarczy kilka minut w łóżku, zagłębiając się w wygodnej i miękkiej pościeli Aloe Vera marki Wendre. Kołdra i poduszka z tej linii wzbogacone zostały o mikrokapsułki z naturalnym ekstraktem z aloesu. W ten sposób, korzyści płynących z tej niezwykłej rośliny doświadczyć można także przebywając w objęciach Morfeusza.

Spacer

20 minut na świeżym powietrzu zapewnia organizmowi dużą dawkę witaminy D oraz działa zbawiennie na umysł. Ma również ogromny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, koncentrację, pamięć i przetwarzanie informacji. Na krótki spacer można się nawet wybrać w trakcie przerwy 
w pracy. Spędzając ją w ten sposób, Twój mózg się dotleni, a pod koniec intensywnego dnia nie będziesz przemęczona.

Zobacz także:

Aromaterapia

Sam zapach ma niesamowitą siłę. Może przenieść w inne miejsce i czas, ale także wywołać reakcję relaksacyjną. W tym celu sprawdzi się olejek lawendowy, olejek sandałowy, olejek bergamotowy, olejek jaśminowy lub olejek różany. Dzięki aromaterapii zaprowadzimy harmonię między ciałem 
i umysłem. Olejkami eterycznymi można skropić poduszkę lub kołdrę. Do tego świetnie sprawdzi się kołdra i poduszka Blommenslyst, która posiada piękny kwiatowy motyw. Doda on wyjątkowo urokliwego i romantycznego nastroju sypialni, a także sprawi, że poczujemy się, jakbyśmy zasypiali na łące. 

Nie należy lekceważyć znaczenia odpoczynku. Niezależnie od tego, czy jest to medytacja, spacer, kąpiel, aromaterapia, danie sobie przerwy poprawi zdrowie fizyczne i zmniejszy szanse na wystąpienie poważnych schorzeń psychicznych.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

***

Wendre Poland należy do Grupy Wendre, która jest jednym z największych europejskich producentów artykułów pościelowych z siedzibą w Szwecji. Wendre posiada własne zakłady produkcyjne w Estonii 
i Polsce a jej roczna zdolność produkcyjna to 12 milionów kołder i poduszek. Biura sprzedaży firmy w Polsce, Szwecji, Finlandii i Niemczech wspierają współpracę z klientami Grupy, wśród których znajdują się wiodące lokalne i międzynarodowe sieci handlowe. Obroty ze sprzedaży wynoszą 120 mln Euro, a liczba zatrudnionych kształtuje się na poziomie 1200 osób. Dwa filary działalności Wendre to marki prywatne klientów i marki własne Grupy tj. Familon i Wendre. W DNA firmy wpisane są takie uniwersalne wartości jak partnerska współpraca, solidność i zaufanie. To one każdego dnia inspirują pracowników Wendre w dostarczaniu klientom najlepszych w swojej kategorii produktów do spania. Wendre stawia na trwałość i jakość produktów przy utrzymaniu przywództwa kosztowego i cenowego. Kierując się hasłem „Pomagamy światu spać lepiej” firma za cel obrała poprawę dobrostanu najszerszej grupy potencjalnych użytkowników. Kołdry i poduszki Wendre są certyfikowanymi wyrobami medycznymi i zarazem produktami ekologicznymi. Priorytetem dla Wendre jest ochrona środowiska: „Redukujemy do minimum ilości odpadów produkcyjnych oraz wykorzystujemy zrównoważone technologie. Kierując się dobrem planety, nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę, wyznaczając przy tym coraz to wyższe standardy.” - mówi Witold Zając.

Więcej informacji na: www.wendre.pl