Cellulit a odchudzanie

Walka z cellulitem będzie walką z wiatrakami, jeśli nie będziesz pić wystarczająco dużo wody w ciągu doby. Każdego dnia należy spożywać od 1.5-2.5 litra płynów. Stanowczo zrezygnuj z kawy z mlekiem, napojów gazowanych, czy soków owocowych mających cukier w składzie. Zamiast nich miej przy sobie butelkę z wodą smakową przyrządzoną w domu. Czyli taką z dodatkiem plastrów cytryny, malin, borówek lub mięty. Pamiętaj też, że cellulit nie zniknie, jeśli postanowisz drastycznie schudnąć. Trzeba pozbywać się go racjonalnie, stawiając raczej na więcej ruchu, niż restrykcyjne cięcie kalorii. "Skórka pomarańczowa" to przypadłość, która polega na nierównomiernym rozłożeniu tkanki tłuszczowej. Szybko powraca wraz z efektem jojo, jaki grozi nam po stosowaniu diet-cud. 

Gwiazdy i modelki też mają cellulit

Jak się pozbyć cellulitu? To pytanie jest zmorą również gwiazd i modelek, które wcale nie mają nieskazitelnie gładkich ciał. Cellulit często jest uwarunkowany genetycznie, mamy większe lub mniejsze skłonności do jego posiadania. Podobnie, jak w przypadku rozstępów. Ciało z cellulitem nie powinno być niczym wstydliwym. To normalna przypadłość, zazwyczaj niezależna od wagi czy stylu życia jej posiadaczek. Na szczęście w sieci rośnie w siłę ruch "Body Positive", który udowadnia, że nie warto dążyć do doskonałości. Pod tagiem o tej nazwie na Instagramie znajdziemy zdjęcia wielu dziewczyn śmiało pokazujących swój cellulit, jakie łamią w ten sposób odwieczne tabu. Cellulitu nie powinno się zakrywać - udowadnia to również piosenkarka Miley Cyrus, sportsmenka Karolina Kurkova czy top modelka Rachel Hunt. Naturalność jest piękna. Czas ją zaakceptować!

Swojego cellulitu na pewno nie wstydzi się Ashley Graham i Iskra Lawrence. Gwiazdy uważają, że to zjawisko jest normalne na kobiecym ciele. Zamiast go ukrywać, pokazują światu zdjęcia swojej "pomarańczowej skórki":

 

Post udostępniony przez i s k r a (@iskra) 22 Wrz, 2017 o 4:46 PDT