Jak przykleić rzęsy na pasku

Rzęsy na pasku będą idealnym dodatkiem do wieczorowego, mocnego makijażu. Aplikuje się je szybko i natychmiastowo tworzą spektakularny efekt. Drogerie oferują setki rodzajów tego typu rzęs: naturalne, długie, niemal "teatralne", o większej objętości przy zewnętrznym kąciku (kocie oczy), a nawet kolorowe. Sposobów na przyklejenie rzęs na pasku jest kilka, jednak naszym zdaniem poniższy jest najłatwiejszy, zwłaszcza dla osób, które nie mają wprawy. Zaczynamy od pomalowania naturalnych rzęs tuszem. Po odczekaniu aż kosmetyk wyschnie, możemy wziąć się za aplikację sztucznych rzęs "na sucho" - dzięki temu zminimalizujemy ryzyko błędów podczas właściwego naklejania. Najpierw sprawdzamy, czy pasek z rzęsami ma odpowiedni dla naszego oka rozmiar - jeśli pasek jest za długi należy go przyciąć, inaczej będzie powodował dyskomfort i szybciej się odklei. Rzęsy na pasku można też delikatnie powyginać - to sprawi, że łatwiej dopasują się do kształtu powieki. Teraz pora na właściwą aplikację - przytrzymane pęsetą rzęsy pokrywamy niewielką ilością kleju do sztucznych rzęs, nakładając odrobinę więcej produktu na końce paska. Odczekujemy kilkanaście sekund, aż klej się zwiąże. Następnie przyklejamy rzęsy do górnej powieki zaczynając od jej środka - następnie końce paska lekko przyciskamy do zewnętrznego i wewnętrznego kącika oka. Należy pamiętać, że pasek sztucznych rzęs w zewnętrznym kąciku powinien być przyklejony minimalnie nad linią rzęs - w przeciwnym wypadku stylizacja może spowodować, że oczy będą wyglądały na "smutne". Duża objętość sztucznych rzęs przy kąciku oka może optycznie "ściągnąć go w dół". 

Jak przykleić rzęsy kępki

Kępki rzęs są bardzo chętnie używane przez profesjonalnych makijażystów, ale nie tylko - dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć bardzo naturalny efekt i w całkowicie "zaprojektować" stylizację. Kępki są dostępne w różnych rozmiarach i długościach - aby stworzyć idealny wachlarz rzęs na powiece i dobrze odwzorować naturalne ułożenie włosków. Aplikację kępek należy zacząć od podkręcenia naturalnych rzęs zalotką - sztuczne są fabrycznie uniesione, dlatego jeśli pominiemy ten krok, będą się odznaczać. Naklejanie kępek jest łatwe - wystarczy chwycić jedną pęsetą, zanurzyć miejsce styku w kleju, odczekać chwilę i przyłożyć tuż przy linii rzęs. Zaczynamy od zewnętrznego kącika oka - i powoli zmniejszamy długość kępek wraz ze zbliżaniem się do kącika wewnętrznego. Aby stylizacja wyglądała naturalnie i schludnie nie należy ograniczać się do samych kącików i dopasować długość kępek do długości naturalnych włosków. Po skończonej aplikacji rzęs w kępkach, całość warto pokryć tuszem do rzęs. 

Zobacz też: Jak naturalnie wydłużyć rzęsy? Znamy najlepsze domowe sposoby na długie i gęste rzęsy

Jak założyć rzęsy magnetyczne

Rzęsy magnetyczne to stosunkowo nowy gadżet i nie ma wątpliwości że odmienił życie wielu osób. Ich aplikacja nie wymaga kleju - zamiast tego w opakowaniu otrzymujemy dodatkowe, magnetyczne paski, które należy umieścić po linią rzęs. Sztuczne rzęsy nakładamy nad tą linią - magnesy będą trzymać je na miejscu przez cały dzień. Rzęsy magnetyczne to świetne rozwiązanie dla osób uczulonych na klej, są jednak nieco trudniejsze w aplikacji, niż te tradycyjne. Na tematycznych forach można znaleźć porady, które mają pomóc nowicjuszkom - internautki radzą na przykład, aby podzielić rzęsy i magnetyczne paski na kilka części i dopiero wtedy zakładać na powiekę. Z tego typu stylizacją powinny uważać osoby uczulone na metale - żelazo i nikiel, które są obecne w magnetycznych paskach i mogą powodować swędzenie, pieczenie i wysypkę. 

Jak zdjąć sztuczne rzęsy

Jak poprawnie zdejmować sztuczne rzęsy w domu? Przede wszystkim delikatnie. Szarpanie i rozciąganie delikatnej skóry oka sprzyja powstawaniu zmarszczek ale nie tylko - mikrouszkodzenia, które zdarzają się przy "agresywnym" demakijażu mogą skończyć się infekcją, a nawet problemami ze wzrokiem. Najłagodniejszą metodą na zdjęcie sztucznych rzęs jest odmoczenie kleju przy pomocy kosmetyku zawierającego tłuszcz - w tym celu należy nasączyć wacik olejkiem do demakijażu, mleczkiem, albo... oliwą z oliwek i delikatnie przycisnąć do zamkniętych powiek. Sposobem "bezwacikowym" jest masowanie powiek balsamem lub masłem do demakijażu. Po kilku chwilach rzęsy będą łatwe do usunięcia. Oczywiście, nie dotyczy to rzęs magnetycznych - aby je zdjąć należy lekko podważyć magnes i rozdzielić oba paski.  

Zobacz też: Puder na długie i gęste rzęsy? Ten trik stosują makijażystki gwiazd

Jak myć sztuczne rzęsy

Nie każdy o tym wie, ale prawidłowo pielęgnowane sztuczne rzęsy nie są produktem jednorazowym! Aby posłużyły dłużej (nawet kilka do kilkunastu użyć), po zdjęciu należy dokładnie je umyć. W tym celu, rzęsy należy przemywać przy użyciu patyczka higienicznego nasączonego płynem micelarnym, lub innym przeznaczonym do demakijażu oczu - w ten sposób pozbędziemy się resztek kleju, tuszu i innych zanieczyszczeń. Sztuczne rzęsy powinny być dobrze osuszone i przechowywane w szczelnie zamkniętym pojemniku, aby nie gromadziły się na nich bakterie. Mimo dobrej konserwacji, sztuczne rzęsy należy bezwzględnie wyrzucić jeśli zmienią kształt, odbarwią się, lub w ich strukturze zauważymy coś niepokojącego. 

Zobacz także: