Prawidłowe zdejmowanie miary

Aby ustalić, jaki rozmiar wykroju będzie dla ciebie odpowiedni, musisz znać swoje wymiary i porównać je z tabelą rozmiarów Burdy. Poprawne zdjęcie miary gwarantuje dobre odszycie wykroju, który, dzięki temu, będzie idealnie leżał. W przeciwnym wypadku, czekają Cię poprawki, które nie zawsze kończą się satysfakcjonująco. Jak się okazuje, błędne wymiary mogą nieźle pokrzyżować krawieckie plany! Dlatego cały czas zwracamy uwagę na poprawne zdjęcie miary i przypominamy, że to bardzo ważny etap szycia. Żeby jeszcze bardziej ułatwić i wytłumaczyć Wam wszystkie kroki idealnych pomiarów, przygotowaliśmy wideo tutorial z dokładną instrukcją krok po kroku. W roli modelki wystąpiła Klaudia Prusińska - krawcowa i blogerka, która zajmuje się szyciem i konstrukcją bielizny!

 

ZOBACZ TEŻ:

Zdjęcie miary - kilka ważnych zasad na początek:

  • do zdejmowania miary poproś drugą osobę - tylko wtedy uzyskasz dokładne pomiary
  • mierz się będąc ubrana tylko w bieliznę i przyjmując naturalną postawę
  • pamiętaj, żeby nie mierzyć części wykroju, ponieważ zawierają one konieczne dla danego modelu zapasy zapewniające swobodę ruchów. Zawsze kieruj się rozmiarem, niezależnie od tego, czy szyjesz szeroką bluzkę, wąską sukienkę, dopasowany żakiet czy prosty płaszcz

Zobacz wideo tutorial z dokładną instrukcją:

 

Zobacz także:

 

Zapisuj na bieżąco wszystkie uzyskane wymiary. Następnie porównaj je z wymiarami z tabeli rozmiarów Burdy. Wybierz rozmiar, który jest do nich najbardziej zbliżony. Skorzystaj z naszej tabeli do zapisywania wymiarów, z którą szybko i sprawnie znajdziesz swój rozmiar!


W ten sposób wykonasz poprawne zdejmowanie miary, dzięki któremu uszyty wykrój będzie leżał idealnie! Pamiętaj także, żeby przed każdym kolejnym szyciem samodzielnie dokonać pomiarów kontrolnych: obwodu klatki piersiowej, talii oraz bioder.


Ekspresowa ściągawka poprawnego zdejmowania wymiarów:

ZAJRZYJ TEŻ TUTAJ: