Jak poprawić sobie humor? Przejdź się na spacer!

Na zły humor, niezależnie od tego, czym jest spowodowany, najlepiej działa ruch. Aktywność fizyczna, w jakiejkolwiek formie, pozwala na rozładowanie napięcia i agresji w bardzo przyjemny sposób. Idąc lub biegnąc, skupiasz się na wysiłku, przez co czarne myśli automatycznie zostają zepchnięte na dalszy plan. Ruszając się, po prostu nie masz czasu rozmyślać o tym, co cię trapi. 

Jeżeli tylko masz możliwość, wybierz się na łono natury. Zielone otoczenie, cisza przerywana tylko odgłosami natury, przyjemny wiatr, delikatnie owiewający twoje ciało - to najlepsza terapia antystresowa i ładująca baterie na długi czas.

Mieszkasz w mieście? Nic straconego - wystarczy spacer do parku lub chociaż na obrzeża osiedla. Jeśli masz pieska, zabierz go ze sobą. Spacer sam w sobie pomoże poukładać myśli i rozwiać czarne chmury zbierające się nad tobą, a towarzystwo psiaka dodatkowo ukoi nerwy - i wymusi dodatkową dawkę ruchu. 

Przyjemne zmęczenie po powrocie do domu to najlepsze lekarstwo na zły nastrój. 

Jak poprawić sobie nastrój? Zrób to, co lubisz - teraz!

W codziennej gonitwie zapominamy o tym, co sprawia nam przyjemność. Odkładamy wszelkie przyjemności na bok - przeważnie nie mamy na nie po prostu czasu. Efekt? Jesteśmy zmęczeni i wypaleni, nerwowi i przygnębieni. Jeśli jesteś w złym nastroju, nie próbuj na siłę kończyć swoich obowiązków - w tym stanie i tak zrobisz niewiele, a tylko dołożysz sobie presji i pogłębisz fatalny nastrój.  

Niezależnie od tego, co właśnie robisz - zostaw to i znajdź 15 minut na zrobienie tego, co lubisz. Prysznic, masaż stóp, kubek gorącej czekolady, spacer, przytulanie, ulubiona piosenka - wszystko to, co lubisz i sprawia ci przyjemność, będzie doskonałe, aby poprawić sobie nastrój! 

Po takiej chwili przyjemności dla siebie chętniej wrócisz do obowiązków, ponieważ twój umysł będzie oczyszczony i odświeżony. Postaraj się praktykować to każdego dnia - to dobry sposób na uniknięcie wpadnięcia w pułapkę negatywnych myśli. 

Jak poprawić sobie samopoczucie? Zdrzemnij się!

Nic nie poprawia fatalnego nastroju lepiej niż sen. Odpuść na chwilę myślenie o tym, co trzeba i skup się na tym, czego potrzebujesz.


Już nawet kilkunastominutowa drzemka może przynieść ukojenie i poprawić nastrój. Jeśli więc czujesz się wszystkim zmęczona i przytłoczona, nie możesz się na niczym skupić, masz trudności z koncentracją i wisielczy humor - wskocz pod kołdrę. 

Możesz przedtem wypić napar z melisy lub rumianku - subtelnie ukoją nerwy i zapewnią głębszy, a przez to bardziej wartościowy sen. Przedtem przewietrz pokój, chociaż przez kilka minut. Możesz wziąć także relaksujący prysznic. Przebierz się w wygodne ubrania, które nie będą krępowały ruchów. 

Przytul psa lub kota, a jeśli nie masz zwierzaków, to maskotkę lub nawet poduszkę. Zobaczysz, że po nawet krótkiej, kilkunastominutowej drzemce poczujesz się zdecydowanie lepiej! Jeśli mieszkasz z partnerem, namów go na wspólny wypoczynek. Przytulcie się do siebie - to wyzwoli dużą dawkę endorfin, dzięki czemu doskonały nastrój powróci w mgnieniu oka. 

Jak poprawić sobie humor po kłótni? Spisz swoje myśli na kartce

Kłótnia z bliską osobą, niezależnie od tego, czy jest to przyjaciółka, czy partner, zawsze zabiera dużo energii i wypełnia umysł tą złą. Nagromadzone złe emocje skutecznie zatruwają myśli i psują nie tylko cały dzień, ale nawet kilka najbliższych dni - przeważnie do momentu, kiedy uda się wszystko wyjaśnić i pogodzić.

Czasem jednak sytuacja jest tak napięta, że próby jej załagodzenia mogą tylko pogorszyć sytuację i do tematu lepiej wrócić wówczas, gdy złe emocje już opadną. 

Co robić przez ten czas, by nie dać się zdominować przez zły humor? Odzywanie się do osoby, z którą się pokłóciło, aby wyjaśnić sprawy, jest ryzykowne i może skutkować pogłębieniem chwilowego konfliktu. 

Jak sobie ulżyć, nie pogarszając sytuacji? Napisz do tej osoby list, w którym opiszesz wszystko to, co chcesz jej powiedzieć. Nie wysyłaj go jednak. Spisanie myśli pomoże oczyścić umysł i wyrzucić z siebie złe emocje. W następnej kolejności taki list po prostu zniszcz: podrzyj, pognieć lub spal. To doskonały sposób na symboliczne oczyszczenie. 

Nadal kontrolę nad tobą ma zła energia? Wyjdź z domu i spraw sobie mała przyjemność - idź na lody, na zakupy do drogerii lub po prostu na spacer. Dasz w ten sposób upust złym emocjom. 

Jak poprawić humor przyjacielowi? Zrób dla niego coś miłego!

Sprawy naszych przyjaciół są również naszymi sprawami. Przeżywamy wraz z nimi zarówno radości jak i smutki. Dlatego jeśli przyjaciel lub przyjaciółka mają z jakiegoś powodu zły humor, staramy się go od razu poprawić. Pocieszanie i mówienie, że wszystko będzie dobrze, jest pierwszym odruchem, jednak to zazwyczaj nie działa. 

Mniej mów, a więcej rób! Jeśli mieszkasz na tyle blisko, że możecie się spotkać, zorganizuj choć krótkie spotkanie. Pójdźcie w miejsce, które przyjaciel lubi, zamów lody, które uwielbia. Przytul i porozmawiaj - pozwól mu dać się wygadać. Daj po prostu odczuć, że jesteś blisko i może na ciebie liczyć! 

Wyślij mu zabawny filmik (znaleziony w sieci lub nagrany przez ciebie) lub zadzwoń, jeśli nie możecie się aktualnie spotkać. Poczucie tego, że troszczysz się o niego, może ci się zwierzyć oraz że zostanie przez ciebie zrozumiany, jest bezcenne!

Jak poprawić humor przyjacielowi? Zabierz go na wycieczkę!

Zorganizowanie wycieczki - niespodzianki to przedsięwzięcie trudne do spontanicznego zorganizowania. Nie musisz jednak od razu planować dalekiej wyprawy na kilka dni. Niech będzie to nawet wycieczka rowerowa do pobliskiego lasu albo na basen. 

W pocieszeniu przyjaciela istotne jest to, by dać mu odczuć, że się o niego martwisz i nie jest ci obojętny jego zły stan. Złóż mu niezapowiedzianą wizytę, jeśli masz taką możliwość. Już nawet chwila rozmowy w cztery oczy może skutecznie pomóc zniwelować zły nastrój. Wspólne wyjście i spędzony razem czas pomoże poradzić sobie ze złym nastrojem - w końcu wszystko, co razem, smakuje o wiele lepiej. 

Jak poprawić humor dziewczynie? Okaż czułość, zrób prezent!

Kobiety są z natury bardziej emocjonalne niż mężczyźni, dlatego gdy mają zły humor, często płaczą lub krzyczą. Nie powstrzymuj tego na siłę - płacz i krzyk pomagają w dużym stopniu rozładować negatywne emocje. 

Przytul ją, zrób masaż głowy, pleców lub stóp. Podaj gorącą herbatę, przynieś ciepły i miękki kocyk i okryj ją. Wysłuchaj i postaraj się wesprzeć dobrym słowem, a także rozśmieszyć. Zaproponuj wspólne obejrzenie komedii albo spontaniczne wyjście do kina lub na spacer. 

Ponownie - bliskość i poczucie bycia rozumianym daje więcej niż cokolwiek innego. Poczucie bezpieczeństwa i oparcia w bliskiej osobie jest bezcenne i najlepiej poprawia humor. Jeśli nie chce rozmawiać, nie namawiaj - po prostu bądź. 

Jak poprawić humor koleżance? Zrób dla niej coś miłego!

Twoja koleżanka ma jakiś problem i chcesz pomóc jej przetrwać smutne chwile? Zawsze warto zacząć od tego, by zapytać, w jaki sposób możesz pomóc. Zapewne usłyszysz, że nie musisz nic robić, jednak nie odpuszczaj. Nie bądź nachalna, ale zachowuj się tak, by koleżanka czuła, że jesteś w pobliżu i gdy będzie chciała się zwierzyć z problemu i porozmawiać, to będziesz dla niej mieć czas. 

Jak jeszcze, poza okazaniem wsparcia, możesz poprawić humor koleżance? Jeśli w ostatnim czasie wspominała o jakimś drobiazgu, który chciałaby sobie sprawić - kup go jej! Zabierz ją na babskie zakupy do galerii albo drogerii. Wspólnie spędzony czas na czynnościach, które sprawią wam obu przyjemność, pozwoli szybko zapomnieć o problemach i wniesie wiele radości. 

Jak poprawić humor chłopakowi? Okaż wsparcie i poproś go o pomoc

Problemy w szkole, w pracy lub z rodzicami, stresujący czas przed ważnym egzaminem lub wyjazdem - wszystko to sprawia, że myśli krążą wokół problemu i dobry nastrój odchodzi w dal, ustępując miejsca czarnym myślom i przygnębieniu. 

Czasem nie da się zrobić nic w tym kierunku, by przyspieszyć bieg spraw i trzeba po prostu czekać na to, aż się rozwiążą. Ten czas oczekiwania może jednak być nie do zniesienia i powodować fatalny nastrój. 

Jeśli twój chłopak ma problemy i przez to zły humor, również najlepszą pomocą będzie rozmowa i okazanie uczucia. Czasem jednak nie trzeba mówić nic, a po prostu być obok - nie tylko fizycznie, ale również emocjonalnie. 

Aby odciągnąć myśli chłopaka od dręczących go problemów, poproś go o pomoc w jakiejś drobnej sprawie. Poczuje się potrzebny, co już samo w sobie nieco poprawi mu nastrój. Proste zadanie odciągnie również myśli od problemu, pomoże także się nieco zrelaksować. 

Pochwal go i zapewnij o tym, że zawsze może na ciebie liczyć. Mężczyźni wbrew pozorom lubią bliskość fizyczną i takie okazywanie uczuć - dlatego przytul go mocno, a wskaźnik dobrego humoru na pewno wzrośnie!