Bez względu na to, czy masz suchą, tłustą, mieszaną, czy normalną cerę, istnieje kilka uniwersalnych kroków, których należy przestrzegać w pielęgnacji, aby poprawić jej kondycję. I chociaż nie są to tajemnice skrywane od lat, wielokrotnie zdarza nam się o nich zapominać. Bo w końcu której z nas nie zdarzyło się zasnąć kiedyś w pełnym makijażu, czy zapomnieć użyć kremu z filtrem przeciwsłonecznym? Małe niedopatrzenia, które w jednej chwili wydają się drobnostką, powtarzane mogą stać się czynnikiem negatywnie wpływającym na kondycję naszej skóry. Jak więc dbać o cerę, aby poprawić jej stan? Poniżej prezentujemy 4 proste kroki, które pozwolą nam cieszyć się piękną skórą przez cały rok. 

Poprawa cery #1: Nie śpij w makijażu

Każdej z nas chociaż raz przytrafił się leniwy, późny wieczór, który skutkował położeniem się spać w pełnym makijażu. I tak jak jednorazowe przypadki nie powinny widocznie wpłynąć na kondycję naszej skóry, tak regularne powtarzanie tego błędu może owocować postarzoną, szarą cerą w przyszłości. Aby tego uniknąć, konieczne jest pamiętanie o jej codziennym oczyszczaniu. Najlepiej sprawdzi się do tego płyn micelarny, na którym nie należy jednak poprzestać. Jego uzupełnieniem będzie odpowiednio dobrany do cery żel do mycia twarzy i tonik, który przygotuje skórę na aplikację kremu na noc. 

Poprawa cery #2: Nawilżaj każdego dnia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Leonie Hanne (@leoniehanne) Sty 7, 2020 o 10:10 PST

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że kremy nawilżające nie są przeznaczone do każdego typu skóry i nie powinny ich używać np. kobiety z cerą tłustą. To nieprawda - krem nawilżający jest podstawą pielęgnacji i zdrowego wyglądu cery. Odpowiednio dobrany poprawi wygląd zarówno tłustej, jak i suchej skóry. Nawilżona skóra sprawi także, że zaaplikowany na nią makijaż będzie trwalszy i bardziej estetyczny. 

Poprawa cery #3: Słońce dobre dla samopoczucia, nie dla skóry

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Glossier (@glossier) Sty 5, 2020 o 7:38 PST

Mimo, że temat szkodliwego działania promieni słonecznych na skórę jest coraz bardziej nagłaśniany, nie wszystkie kobiety wprowadziły już do swojej pielęgnacji regularną ochronę przeciwsłoneczną. A to właśnie ona może zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry i sprawić, że pozostanie ona piękna nie tylko w tym roku, ale zdecydowanie dłużej. Ważne jest stosowanie kremu z filtrem zarówno latem, jak i w pozostałych sezonach roku. Odpowiednio dobrany, przedłuży młodość skóry i ochroni ją przed chorobami.

Poprawa cery #4: Domowe spa raz w tygodniu

Raz w tygodniu zorganizuj sobie luksusowe SPA nie wychodząc z domu. Weekend to idealny czas na zasłużony relaks po całym tygodniu. Najlepiej zacząć od dokładnego oczyszczania twarzy - codzienne oczyszczanie skóry zarówno rano, jak i wieczorem, jest niezbędne w procesie jej regeneracji oraz utrzymaniu naturalnej równowagi. Po oczyszczeniu, obowiązkowym elementem beauty SPA w domu, jest peeling oraz nałożenie maseczki. Nie zapomnij też o pielęgnacji ciała - od tego zależy, czy skóra rąk i nóg zachowa swoją elastyczność.