Ogólne tendencje wnętrzarskie

Od kilku lat w projektowaniu wnętrz dążymy do prostoty, funkcjonalności i podkreślania własnej indywidualności, i w najbliższym czasie moda nie zmieni kierunku: 

 • Coraz bardziej oddalamy się od koncepcji “jednego stylu”, śmiało łącząc elementy z różnych nurtów. 
 • Dbamy o swój komfort i wygodę użytkowania pomieszczenia, harmonijnie łącząc funkcjonalność z estetycznym wyglądem. 
 • Wyrażamy siebie - śmiało eksponujemy swoje zainteresowania, hobby i przedmioty codziennego użytku we wnętrzu. 
 • Preferujemy naturalne kolory, na których spokojnym tle możemy umieścić jaskrawe akcenty. 


Trendy 2021

Przebywanie w domu przez większość czasu dla wielu osób stało się nie lada wyzwaniem, zarówno pod kątem emocjonalnym, jak i mieszkaniowym. Okazało się bowiem, że dom jako miejsce odpoczynku, relaksu i przyjmowania gości już nie wystarcza do zaspokajania codziennych potrzeb. Tak więc pojawiły się nowe tendencje, którymi będziemy się kierować, urządzając swoje wnętrza w 2021 roku:

 • minimalizm
 • strefowanie
 • funkcjonalność
 • rośliny i zieleń
 • naturalne kolory
 • instagramowość
 • uwaga na szczegóły

Potrzebujemy przestrzeni

Nadmiar rzeczy, kolorów, faktur przytłacza, szczególnie kiedy w zagraconym otoczeniu przebywamy codziennie przez dłuższy czas. W dążeniu do swobody uwalniamy swoje wnętrza od zbędnych rzeczy, mebli i dekoracji. Wbrew rozpowszechnionej opinii, minimalistyczne wnętrze wcale nie musi być puste i białe. Urządzając mieszkanie, należy pozbyć się “przydasiów”, z których nie korzystamy, i zostawić jedynie ulubione i używane rzeczy. Dotyczy to również mebli, a także ścian:
dekorując ściany, warto wybrać ścianę akcentową, na której powiesimy duży obraz lub położymy fototapetę. 
 

Cenimy prywatność 

Dzielenie przestrzeni z domownikami przez cały dzień może się okazać niezwykle męczące. Perfekcyjnie, jeśli każdy członek rodziny posiada swój pokój, gdzie może zaspokoić swoją potrzebę przebywania w samotności. Jeśli rozmiar i układ pomieszczeń na to nie pozwalają, rozwiązaniem będzie strefowanie przestrzeni. Podzielić pokój na funkcjonalne strefy można za pomocą fototapety, farby w różnych odcieniach bądź oryginalnych obrazów
 

Pracujemy w domu 

Przejście na pracę zdalną w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością urządzenia domowego biura. Jest to kolejny trend w projektowaniu wnętrz, a co się z nim wiąże - w modzie są kompaktowe meble biurowe, rozkładane biurka i inne pomysły na funkcjonalne zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni. Dekorując ściany w strefie roboczej, warto wybrać stylowe półki, a także różnorodne tablice-organizery, zielone rośliny i motywujące plakaty.
 

Lgniemy do natury

Przebywanie w zamknięciu nasila tęsknotę do natury, dlatego w 2021 roku dążymy do używania ekologicznych materiałów, naturalnych kolorów i żywych roślin. Rośliny (obok obrazów i fototapet) są wśród najbardziej modnych sposobów dekoracji ścian. Wiszące, stojące na półkach, a także zaaranżowane w postaci żywego obrazu rośliny pomagają oczyścić powietrze i poprawić samopoczucie. 
 

Szukamy spokoju 

Kontynuując temat kolorów, sięgamy po spokojne naturalne odcienie, które wyglądają drogo i stylowo. Dla mocnych akcentów wybieramy głębokie, nasycone kolory - butelkowy zielony, winny, ceglany, granatowy. Dla stworzenia spokojnego tła, umożliwiającego skupienie się na pracy lub odpoczynku, warto wybrać przytłumione odcienie ciepłych barw - beżowy, musztardowy, szary, szaro-błękitny, pudrowy róż.Pokazujemy najlepsze 

Życie zawodowe i społeczne zostaje przeniesione do sieci społecznościowych. Teraz, szykując się do pracy, musimy zadbać nie tylko o swój wygląd, a także o wygląd swojego domu. Modne wnętrze w 2021 powinno dobrze wyglądać na zdjęciach i połączeniach wideo, być łatwe w sprzątaniu, a także wygodne w użytkowaniu. Dekorując ściany, warto zwrócić uwagę na dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów, światełek LEDowych i oryginalnych lamp stojących. Z ich pomocą możemy podkreślić i zwrócić uwagę na elementy dekoracyjne -  obraz, fototapetę, plakaty w ramkach czy półki.
 

Diabeł tkwi w szczegółach 

Spójność wystroju i jego “stylowość” zależy od niewielkich detali, które mogą podkreślić indywidualność i poczucie stylu właściciela, jak i zmarnować cały włożony w aranżację wysiłek. Zwracamy więc uwagę na dodatki: nóżki mebli, rączki do szafek, osłonki na doniczki. Na przykład do prostej komody czy szafki warto kupić i zamontować niezwykłe uchwyty - staną się one bowiem oryginalnym akcentem we wnętrzu. Dekorując ściany, także przykładamy wagę do detali, wybierając modne wzory tapet oraz materiały najwyższej jakości.