Jeśli czujesz, że powinnaś coś w swoim życiu zmienić albo zwyczajnie coś lub ktoś cię w nim uwiera, obecny okres jest bardzo komfortowy nie tylko dla tego typu przemyśleń, ale też działania. Nareszcie mamy czas, żeby się zatrzymać i zrobić to, na co zwykle nam go brakuje. Nie tylko po to, by nauczyć się gotować, praktykować regularnie jogę czy więcej rozmawiać ze swoim partnerem, ale też by popracować nad sobą. Zastanowić się czy lubię siebie i ludzi wokół? Czy jest coś, co mogłabym zmienić? Zweryfikować przyjaźnie, partnera. Czy jestem w obecnej relacji szczęśliwa i dowartościowana czy jestem panią swojego losu i czuję się komfortowo z decyzjami, które podejmuje?

Oto 3 poradniki Christel Petitcollin, które pomogą ci zrobić krok do nowego lepszego życia.

Krok numer 1. Jak mniej myśleć?

Zawsze wydawało ci się, że jesteś z innej planety, że jesteś niezrozumiana, że myślisz i czujesz więcej niż inni i co dziwne - czułaś się przez to gorsza? Tak naprawdę powinno być zupełnie inaczej, bo jeśli podpisujesz się pod tymi stwierdzeniami, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie.Co to znaczy? Pojęcie to wyjaśnia i rozbraja na części pierwsze Christel Petitcollin w bestsellerowym poradniku “Jak mniej myśleć”. Dzięki tej książce nauczysz się jak przejąć kontrolę nad swoim umysłem tak, by uspokoić trwający w nim chaos. Bo według autorki to nie sam nadmiar myśli jest tu realnym problemem - trzeba się tylko nauczyć wykorzystać go we właściwy sposób.

Co wiążę się z takim natłokiem myśli, wiesz tylko ty sama - nieustanny stres, napięcie, problemy ze snem, brak koncentracji - skąd to znasz? Odbierasz tak wiele bodźców z zewnątrz, że ciężko jest ci się skoncentrować na tym co tu i teraz. To może być naprawdę męczące. Do tego dochodzi wieczna obawa przed porażką, więc po wielu godzinach zastanawiania się i projektowanie ewentualnych rozwiązań, wybierasz zawsze tę najbezpieczniejszą. Ale czy tak można pójść do przodu? Dzięki książce “Jak mniej myśleć” odnajdziesz genezę swojego zachowania,a w podanych przykładowych sytuacjach, odnajdziesz siebie. To pozwoli ci spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Chyba warto dać sobie szansę i jak każda superbohaterka na początku swojej historii, odnaleźć supermoce swojego umysłu. Twoja wrażliwość, to twoja siła - nigdy odwrotnie.

Dałaś już sobie szansę na wprowadzenie pierwszych zmian, które mogą poprawić poziom twojego życia. Zaczęłaś myśleć mniej, pora zacząć myśleć produktywnie.

Krok nr.2 Jak myśleć lepiej?

"Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych" Christel Petitcollin to zbiór przydatnych wskazówek dla osób nadwydajnych mentalnie  (ustaliłyśmy już, że to ty wygrałaś milion w totka). Skoro wiesz już jakie są twoje mocne i słabe strony, zrozumiałaś też w jaki sposób działa twój umysł, pora rozwinąć i pokochać swoją niezwykłą osobowość, a także nauczyć się organizować otoczenie tak, aby czuć się w nim szczęśliwa i spełniona. Łatwiej jest to oczywiście powiedzieć, niż zrobić, ale z tym poradnikiem prościej będzie też wprowadzić te zmiany w życie.

Zobacz także:

"Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych" to bestsellerowy poradnik, który w prosty i klarowny sposób pokaże jak zacząć żyć, zamiast analizować w kółko, by na końcu utknąć w martwym punkcie. Jak spełnić się, założyć rodzinę i wykorzystać swoje wady, przekształcając je w atuty? Jak nie dać się zranić i przekuć swoją niezwykłą wrażliwość w wielką siłę? Jak przestać się w kółko zamartwiać. To właśnie w drugiej książce autorki, będącej uzupełnieniem poprzedniej części bestsellerowego poradnika, znajdziemy odpowiedzi na wszystkie te nurtujące nadwrażliwców pytania.

Krok nr.3 Jak nie dać sobą manipulować?

Czujesz się niespokojny, zestresowany i zdezorientowany? Możliwe, że gdzieś obok ciebie jest energetyczny wampir. Wrażliwcy, którzy nie noszą na co dzień swojej zbroi, stają się łatwym łupem dla drapieżców tego świata - manipulatorów. Myślisz, że jesteś odporna na ich działanie - mylisz się. To najlepsi stratedzy, którzy pozwolą ci uwierzyć, że ich decyzje są twoimi i nawet się nie obejrzysz jak marzenia i cele manipulatora, nazywasz swoimi. Czasem trudno jest rozróżnić pozorną życzliwość od manipulacji. Manipulacja może przybrać różne formy: od szantażu emocjonalnego w rodzinie czy w pracy, po dominację jednej osoby w związku i zbytnia uległość wobec silnego wpływu przyjaciela. Jak tego uniknąć? Czy jest jakiś sposób obrony przed manipulacją? A może jesteś jej ofiarą od lat i nie umiesz się wyrwać z kręgu zależności. Odpowiedź znajdziesz w najnowszym poradniku Christel Petitcollin "Jak nie dać sobą manipulować".

"Jak nie dać sobą manipulować" to nie jest zwykły poradnik z "papierowymi" poradami. Książka powstała na podstawie prawdziwych historii ofiar manipulacji, a jej zadaniem jest wyposażenie czytelnika w odpowiednie formy ochrony. Potraktuj swoją niezależność psychiczną jak system komputerowy, który potrzebuje programu antywirusowego. Wirusem jest oczywiście manipulator, który zaliczany jest do osobowości psychopatycznych. Nie powinno się więc go bagatelizować. Warto za to nauczyć się rozpoznawać manipulatorów i go rozszyfrowywać, by poradzić sobie w takiej konfrontacji z toksyczną osobą. A co jeśli jesteś już ofiarą manipulacji? Autorka poradnika pomoże ci odnaleźć w sobie siłę, która wyswobodzi cię spod kontroli manipulatora. Jak rozpoznać manipulatora w twoim towarzystwie? To nie tak proste jak ci się może wydawać. Na każdym etapie naszego życia spotkamy osoby, które będą chciały nas wykorzystać, żeby osiągnąć własne cele. Ich techniki - jednocześnie proste i wyrafinowane - są niezwykle skuteczne, dlatego wielu ludzi żyje w toksycznych relacjach, nawet o tym nie wiedząc. Chyba nie chcesz do nich należeć?