Jak mieć orgazm?

Nowe badania pokazały, że są kobiety, które mają orgazm niemal podczas każdego zbliżenia seksualnego, a łączna liczba przeżywanych przez nie orgazmów w miesiącu sięga nawet 55! Kto ma tyle szczęścia? Najczęściej osiągają orgazm kobiety, które uprawiają seks... z kobietami. Wyniki badań opublikowane w "Archives of Sexual Behavior" nie pozostawiają wątpliwości - mimo że lesbijki uprawiają seks rzadziej, to łatwiej i częściej szczytują. 

Co dokładnie udowodniono podczas badań? Naukowcy przeanalizowali życie seksualne 3 tysięcy kobiet, które podzielono na dwie grupy: pierwsza grupa to kobiety heteroseksualne, druga - kobiety, które współżyją z kobietami. Okazało się, że kobiety, których partnerami byli mężczyźni, uprawiały seks częściej - ok. 15 razy w miesiącu, podczas gdy lesbijki tylko ok. 10 razy w miesiącu.

Mylne byłoby jednak stwierdzenie, że mniej intensywne życie seksualne to w przypadku lesbijek rzadsze orgazmy. Kobiety homoseksualne bowiem częściej osiągały orgazm podczas każdego stosunku seksualnego, a do tego przyjemność czerpały także z innych aktywności seksualnych. Kobiety heteroseksualne zaś nie szczytowały za każdym razem, co potwierdzali także ich partnerzy.

Kobiety homoseksualne częściej mają orgazm - dlaczego?

Naukowcom wydaje się, że mają odpowiedź na pytanie, dlaczego kobiety, których partnerkami seksualnymi są inne kobiety, częściej mają orgazm. Ich sekret prawdopodobnie polega na tym, że podczas kobiecych stosunków homoseksualnych partnerki podejmują różne aktywności seksualne, zamiast skupiać się tylko na penetracji. Odwrotnie dzieje się zazwyczaj, gdy kobieta uprawia seks z mężczyzną - penetracja jest wówczas głównym celem i często to mężczyzna czerpie z tego najwięcej przyjemności. 

Taki wniosek potwierdzają też inne odkrycia naukowców - kobiety mają więcej orgazmów, jeśli stosunkom seksualnym towarzyszy też seks oralny, stymulacja łechtaczki i pocałunki.