W momencie kiedy pojawia się dziecko nagle widzimy, że coraz częściej musimy racjonalnie planować nasze wydatki. Już nie możemy pozwolić sobie na spontaniczne zakupy i szaleństwo. Liczy się każda złotówka i z czasem zauważamy, że stajemy się łowcami okazji.

Jak mądrze planować wydatki mając dzieci?

Kiedy jesteś mamą chcesz swojemu dziecku dać wszystko co najlepsze. Na początku są to fajne zabawki, modne ubrania, z czasem dochodzą zajęcia edukacyjne. To wszystko jest jak skarbonka bez dna. Jeśli nie chcesz spłukać się i żyć od pierwszego do pierwszego, zacznij racjonalnie planować domowy budżet. Kiedy wprowadzisz ten plan w życie, zauważysz, że wystarcza ci nawet na wymarzoną torebkę, czy perfumy.

Grunt to planowanie

Każda z nas ma regularne, comiesięczne wydatki, które nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Właśnie to one powinny znaleźć się na szczycie listy naszego miesięcznego planowania budżetu.

Kolejne są wydatki sezonowe, takie jak: buty i ubrania zimowe, zakup wyprawki szkolnej, prezenty świąteczne. Właśnie w takich momentach w roku najwięcej wydajemy, oczywiście nie licząc wakacji. Warto zatem przygotować się na ten czas, żeby później się nie zapożyczać. Jeśli odpowiednio wcześniej zaplanujemy sobie nadchodzące większe wydatki, łatwiej nam będzie zaoszczędzić, bo będziemy miały cel, do którego będziemy dążyć.

Kupuj z głową

Dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań i zazwyczaj zakupione ubrania starczają tylko na jeden sezon. Warto sobie zadać pytanie: czy aby na pewno warto wydać tyle pieniędzy na daną sukienkę, czy bluzeczkę? Wiele pięknych rzeczy dla dzieci znajdziecie na aukcjach w Internecie, można też popytać znajomych. Za symboliczną kwotę mamy niezniszczone ubranka, które cieszą dziecko, tak samo jak nowe, a dodatkowo dbamy o naszą planetę.

Podobnie sytuacja wygląda z zabawkami, książeczkami, czy innymi akcesoriami dla dzieci. Każdy kto ma dziecko doskonale wie, jak drogie są rzeczy dla maluchów. Po co przepłacać kupując za każdym razem wszystko nowe, jeśli można mieć to samo w dobrym stanie z drugiej ręki. Wiele ciekawych rzeczy możemy zrobić sami z dzieckiem, wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię.

Bądź mistrzem okazji

Przy dokonywaniu codziennych zakupów warto korzystać z dodatkowych bonusów, jakie oferują nam różne usługi. W programie Mastercard® Bezcenne® Chwile, do którego mogą przystąpić właściciele Mastercard, za każdą transakcję dostajesz punkty, które potem możesz wymienić na nagrody. Aby szybciej uzbierać punkty, rób zakupy u partnerów programu (np. Circle K, Carrefour, Cinema City, RTV Euro AGD, Empik, Decathlon, BRW, Home&you, Mohito, W.Kruk, Douglas, Vistula czy Orsay).

Jak dołączyć do programu?

To proste, wystarczy wykonać tylko dwa łatwe kroki:

KROK 1 – Wejdź na stronę bezcennechwile.pl i sprawdź, czy Twoja karta Mastercard jest objęta programem.

KROK 2 – Jeśli tak, zarejestruj ją bezpłatnie. Jeśli nie, zapytaj w swoim banku o kartę biorącą udział w programie.