Kolory natury

Projektanci wnętrz luksusowych hoteli i apartamentów w egzotycznych zakątkach świata, zwykle inspirują się otaczającą to miejsce naturą i próbują przemycić jego unikalny charakter. Wiemy, że trudno znaleźć przełożenie tej rady mieszkając w dzielnicy miasta, w której panuje poetyka smogu i szarości, ale i na to znajdzie się recepta, która nie ma nic wspólnego z tą celebrycką pt." wystarczy się odważyć". Zwróć uwagę na dominujące w twoim mieszkaniu elementy - zasłony, pościel, koce, narzuty, wazony, doniczki czy lampy.

Postaw na materiały naturalne, oddychające: len, wełnę, bawełnę. Lniane zasłony w słomkowym kolorze, z charakterystycznymi zagnieceniami, wełniane plecione narzuty w stylu hygge, czy bambusowe abażury pod sufitem będą rzucać światło, pod którym poczujesz się jak pod plażowym parasolem. 

Jedną z równie ważnych kwestii jest ta, najważniejsza i najczęściej zaniedbywana przez większość z nas, czyli oświetlenie: ciepłe, żółte, delikatne światło wpłynie pozytywnie na twój nastrój i ukoi nerwy oraz zmęczony wzrok. W końcu nie każdy z nas ma okna od podłogi po sufit i luksus mieszkania wypełnione naturalnym światłem.

Choć jak widać i w luksusie można przechodzić potworne męczarnie - wiecie o czym mowa, jeśli oglądaliście ostatni sezon "Seksu w Wielkim Mieście", "Just like that", w którym Carrie rezygnuje z apartamentu skąpanego w słońcu, bo zmusza ją do chodzenia po domu w kapeluszu.

Mocny akcent

Wiemy, że są wśród nas "malkontenci wszechobecnej bieli" i zupełnie to rozumiemy. By uniknąć efektu mieszkania jak z katalogu osiedla "Dzień Świstaka", postaw na mocne akcenty, ulubione ozdoby, mile widziane kampowe dodatki wyszperane na pchlich targach, dzikie zwierzęce printy, plakaty i obrazy. Polecamy szczególnie fejsbukowe grupy i sąsiedzkie wymian, na których oryginalne dodatki do mieszkania można upolować za bezcen. Nadaj swojemu mieszkaniu unikalny charakter i pokaż, co kryje twoja wyobraźnia. 

Rośliny

Nic nie nadaje życia wnętrzom, jak rośliny, zwłaszcza w pięknych ozdobnych donicach i wazonach. Ok, pod warunkiem, że umiesz o nie dbać, bo "roślinny cmentarz" z pewnością nie wniesie pozytywnej energii. Jeśli nie masz ręki do kwiatów, wykaż się sprytem i postaw na takie kwiaty, które są niewymagające i potraktują cię jak "matkę - pustynię", która kocha, ale nie ma wiele do zaoferowania. Jeśli jesteś przypadkiem beznadziejnym - proponujemy kwiaty... na tapecie. Barwne tapety ścienne w egzotyczne kwiaty, palmowe liście, sycylijskie pomarańcze ocieplą wnętrze i przywołają wspomnienie wakacji (na które przecież kiedyś się wybierzesz), a do tego są znów supermodne. 

Rękodzieło

Aukcje malarstwa, licytacje dzieł sztuki, targi rękodzieła - te zajęcia zostawiamy na przyszłość. Jesteś tu i teraz - jeśli na twoim koncie brakuje zer, musimy wykazać się ekonomicznym i luźnym podejściem do inwestycji. Moim największym skarbem jest ręcznie malowana patera na owoce i wazon na kwiaty w rustykalne wzory. Nie chowam ich na "lepszy moment", ale eksponuje stawiając na środku stołu czy ozdabiając kwiatami kupionymi u ulicznej kwiaciarki. Obraz, o który pytają wszyscy, to płótno, na którym w przypływie entuzjazmu namalowałam pędzlem kilka linii, zanim straciłam wiarę w swój talent - mogę się założyć, że większość znajomych boi się o niego zapytać, obawiając, że zostaną uznani za ignorantów sztuki nowoczesnej. Każdy z nas ma takie skarby w domu!

Zobacz także:

Szperaj w second-handach (znajdziesz tam nie tylko ciuchy), wybierz się na pobliski pchli targ, zajrzyj na fejsbukowe grupy wymian, Allegro, Vinted, OLX albo do takich sklepów internetowych jak Jotex czy Westwing. Naprawdę wiele zależy od naszej wyobraźni, a ta w przeciwieństwie do środków na koncie, jest nieskończona i znacznie bardziej ekscytująca.