1. Trwałość i pielęgnacja

Zimą nasza skóra narażona jest na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Mróz, wiatr, suche powietrze ogrzewanych pomieszczeń, a także wahania temperatur, przyczyniają się do jej wysuszenia, dlatego warto sięgnąć po cięższy kosmetyk. Pisząc cięższy, mamy na myśli skład, w którym znajdziemy substancje nawilżające oraz okluzyjne, tworzące na skórze warstewkę ochronną, jak olejki, wyciągi roślinne, czy witaminy. Kolejna sprawa to odporność na ścieranie - lekki, wodny podkład, nie da rady szalikom, czapkom, kroplom deszczu czy...maseczkom. 

2. Kolor

Dobieranie koloru podkładu to wyzwanie. O ile skrupulatnie nie stosujesz samoopalaczy, twoja skóra jesienią i zimą jest zdecydowanie jaśniejsza, niż latem. Nawet, jeśli podczas wakacji unikałaś słońca, docierało one do ciebie różnymi drogami. Jak dobrać idealny kolor podkładu? Przede wszystkim, nie rób tego na dłoni - w drogerii poproś o próbki i na spokojnie sprawdź tonację na skórze twarzy w domu. Testuj trzy odcienie, które wydają ci się najbliższe twojej karnacji - nałóż je obok siebie na obszar żuchwy i szyi i wybierz ten, który najlepiej wtapia się w kolor cery. 

Jeśli dobranie odcienia sprawia ci trudność, postaw na nowoczesny podkład, który dopasowuje się do twojej skóry. Ideal Match  AA Wings to właśnie taki podkład, który zapewnia delikatne krycie i naturalny wygląd bez efektu maski. Wszystko dzięki pigmentom, które precyzyjnie dopasowują się do cery w różnych jej obszarach (nasza skóra nie jest przecież jednolita...). Nawilżająca formuła z ekstraktem z aceroli delikatnie rozświetla, nadając pożądaną świeżość. Dodatkowo, w składzie znajdziemy nawilżający ekstrakt z alg i słynną w pielęgnacji witaminę E, a także przeciwzmarszczkowy i wzmacniający koenzym Q10. Podkład nie obciąża skóry - bez obaw mogą używać go nawet posiadaczki skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.

3. Noc i dzień

Zazwyczaj kolor i odcień podkładu sprawdza się w świetle dziennym. Jesienią i zimą jednak częściej przebywamy w oświetlanych sztucznym światłem pomieszczeniach, dlatego warto wypróbować fluid w każdych warunkach. Zbyt jasny i zbyt matowy podkład będzie wyglądał źle na wieczornych wyjściach, mocno rozświetlający zaś, będzie odznaczał się w ciągu dnia. Złotym środkiem będzie kosmetyk delikatnie rozświetlający (często też nazywany liftingującym) - optycznie wygładzi skórę i nada jej zdrowego blasku, którego często brakuje w tych zimnych i ciemnych miesiącach roku.

 

 

Zobacz także: