Jak dobrać cienie do koloru oczu?

Dobrze wykonany makijaż oczu może całkowicie je odmienić, może też jedynie subtelnie uwydatnić ich walory. Składa się na to kilka elementów, a jednym z najistotniejszych jest kolor cieni do oczu. Są różne szkoły make-upu. Niektórzy styliści wskazują, że cień powinien kontrastować z tęczówkami. Zdaniem innych, najlepiej sprawdzają się wszelkie odcienie harmonizujące z danym kolorem oczu. Kto ma rację? Cóż, nie da się wskazać na jedyną słuszną teorię, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że dobór kosmetyków do makijażu oczu musi korespondować nie tylko z tęczówkami, ale także ze stylizacją, jak i z sytuacją. Inny makijaż pasuje bowiem na spotkanie biznesowe, a inny na luźną imprezę w klubie. Warto jednak kierować się ogólnymi zasadami, które pozwolą tak dobrać cienie do oczu, by uniknąć stylistycznego faux pas. O jakich zasadach mowa?

ZOBACZ TEŻ: Ty też nie zmywasz płynu micelarnego? 5 kosmetyków, których całe życie używałyśmy źle

Jaki kolor cieni pasuje do niebieskich oczu?

Jak dobrać cienie do koloru oczu niebieskich? W tym przypadku warto uwzględnić, że odcienie niebieskiego, błękitu, a nawet wpadające w szare tony, są dość łagodne. Należy zatem podkreślić ich głębię, co doda spojrzeniu jeszcze więcej charakteru. 

W przypadku pań, które natura obdarzyła niebieskimi oczami, dobrze sprawdzą się wszelkie chłodne kolory cieni- szary, srebrny, grafitowy, khaki, jasno-różowy, pastelowo-fioletowy. A co z mocnymi kontrastami? To bardzo dobry pomysł, który może dać zaskakująco dobry efekt. Ciemny, mocny róż i jasny oranż - to dość niecodzienne zabiegi, które jednak wypadają niezwykle korzystnie. Można też zastosować niebieski cień, ale w tym przypadku, warto postawić na odcień jaśniejszy niż kolor tęczówek. 

Kobiety o niebieskich oczach nie powinny przesadzać z ilością cienia. Zbyt gruba warstwa może bowiem "przytłoczyć" oczy i sprawi, że optycznie będą wydawać się mniejsze niż są w rzeczywistości. 

 

Jaki kolor cieni pasuje do zielonych oczu?

Jaki kolor cieni pasuje do zielonych oczu? Pozornie może wydawać się to dość trudne. Takie tęczówki występują bowiem w wielu odcieniach - intensywnym, ciemnozielonym, oliwkowym i wpadającym w szare tony. Na szczęście, do każdego z nich będą idealnie pasować wszystkie kolory kontrastujące z zielenią, bez względu na odcień oczu.
Na jaki kolor cieni warto postawić? Najbardziej uniwersalne opcje to granat i wszelkie odcienie brązu. Dobrze sprawdzi się też kolor pomarańczowy - to jedna z typowych barw jesieni, stojąca w opozycji do zieleni wiosny. Taki cień, niezwykle skutecznie wydobędzie głębię spojrzenia.
 
Warto zapamiętać jedną prostą zasadę - im ciemniejszy będzie odcień koloru kontrastującego, tym bardziej drapieżne spojrzenie zyskasz. Można skorzystać z tego przywileju, szykując się na randkę lub na wyjście w gronie przyjaciół, ale w codziennych sytuacjach, zwłaszcza służbowych, lepszym pomysłem będzie użycie nieco jaśniejszych kontrastów.
 
A co z kolorami spójnymi z zielenią? Te też sprawdzą się całkiem dobrze. Odpowiednim wyborem będą też cienie oczu w kolorze beżu, złota i brązu.
 

Jaki kolor cieni pasuje do brązowych oczu?

Jaki kolor cieni pasuje do brązowych oczu? Posiadaczki takich tęczówek są w najbardziej uprzywilejowanej sytuacji - pasują do nich niemal wszystkie cienie do powiek

Doskonałym wyborem będą mocne barwy kontrastujące: złoto, purpura i turkus. Sprawdzi się też fiolet, zieleń, zwłaszcza oliwkowa, a nawet czerń.

Właścicielki brązowych oczu śmiało mogą sięgać po pełną paletę kolorów harmonijnych. Do takich tęczówek świetnie pasuje kolor łososiowy, brązowy, zwłaszcza w odcieniu kawy z mlekiem, oraz brzoskwiniowy.

 

Jak dobrać cienie do koloru oczu: o czym jeszcze warto pamiętać?

Wcale nie jest tak trudno dobrać cienie do koloru oczu! Bez względu na to, jakim kolorem tęczówek obdarzyła nas natura, warto zapamiętać, że kolor cienia do powiek zbieżny z barwą oczu, nie powinien być mocniej nasycony. W przeciwnym wypadku, uzyskasz niepożądany efekt zmęczonych oczu i przygaszonego spojrzenia.

Powyższe zasady pozwolą ci dobrać właściwy cień, ale pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poeksperymentować z różnymi barwami i odcieniami. Kolorowy makijaż oczu daje szerokie możliwości i czasami, pozornie nietrafione zestawienia mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli zawartość twojej kosmetyczki "skurczyła się", a ty nie miałaś czasu na zakupy w drogerii, albo po prostu, brakuje ci pomysłu na makijaż, pamiętaj, że najbezpieczniejszymi kolorami są odcienie brązu i beżu. Pasują niemal do wszystkich kolorów tęczówek. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez INJournal (@injournal.rs) Gru 17, 2019 o 11:45 PST

ZOBACZ TEŻ: Jak optycznie "otworzyć oko"? Makijażystka Kendall Jenner zdradza swój sekret!