Jak być paryżanką w Polsce, czyli uroczy poradnik o stylu życia, to najnowsza pozycja na rynku wydawniczym. Paryski szyk to ideał, do którego nieustannie dążą kobiety na całym świecie. Podobno Amerykanki mają wręcz obsesję na punkcie wszystkiego, co francuskie, oraz marzą, by ktoś powiedział o nich, że ubierają się w „paryskim stylu”. Tymczasem okazuje się, że niektóre Polki są bardzo paryskie! Natalia Hołownia, redaktor prowadząca serwisu Gala.pl, napisała książkę pod wymownym tytułem „Jak być paryżanką w Polsce”. Opisała w niej takie sławne Polki, jak Magdalena Cielecka, Lidia Popiel, Marieta Żukowska, Katarzyna Warnke, Zuzanna Bijoch czy Marieta Żukowska. Bo one mają w sobie to „coś”. A „zwykłe dziewczyny”? One też wiedzą, czym jest paryski szyk! Hołownia przedstawia w swojej książce influencerki z Instagrama i Facebooka, które mają świetne wyczucie stylu, oraz inspirują. To blogerki, stylistki, piosenkarki, modelki i inne dziewczyny, również te zupełnie nieznane, które są aktywne w social mediach i nie wyglądają jak klony. Książka „Jak być paryżanką w Polsce” jest już do kupienia w promocyjnej cenie na www.empik.com. Ukaże się drukiem 22 listopada. To doskonały pomysł na prezent dla każdej kobiety, bez względu na wiek!

Jak być paryżanką w Polsce – o czym jest książka?

Książka Natalii Hołowni to poradnik o modzie, urodzie oraz stylu życia, a także przewodnik po najbardziej paryskich miejscach w Polsce. Można się z niego dowiedzieć, gdzie w naszym kraju kupić ubrania w paryskim stylu (i wcale nie chodzi o luksusowe marki!), czy paryżanki używają tylko najdroższych kosmetyków (wcale nie! Ich ulubioną marka jest L’Oréal ), czy Francuzki naprawdę noszą berety oraz czy doklejanie rzęs to aby na pewno dobry pomysł... Hołownia powołuje się na przykłady z życia, opisuje swoje wpadki, opowiada zabawne historie z życia swojego i swoich przyjaciół.

W książce „Jak być paryżanką w Polsce” znajdziemy też piękne zdjęcia „street fashion” (m.in. znanej fotografki Asi Typek), zdjęcia archiwalne (np. Coco Chanel, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve czy Jane Birkin), fotografie opisywanych gwiazd, blogerek i influencerek, a także oryginalne ilustracje autorstwa znanej artystki Anny Halarewicz. W rozdziale „Nasze paryżanki” są piękne portrety polskich ikon (francuskiego) stylu. Autorka książki podkreśla, że tzw. paryski szyk to przede wszystkim naturalność i życie w zgodzie ze sobą. Dlatego by go osiągnąć, wcale nie potrzeba wielkich pieniędzy.

Książkę Natalii Hołowni polecają Dorota WellmanZuzanna Bijoch i Joanna Horodyńska.

Dorota Wellman o poradniku „Jak być paryżanką w Polsce”:

W czasach, kiedy wszystkie mamy być perfekcyjne (perfekcyjna pani domu, perfekcyjna pani w pracy, idealna matka), ta książka namawia nas do bycia sobą i do naturalności. I jeszcze do dobrego życia. Warto wziąć sobie to do serca.

„Jak być paryżanką w Polsce” – cena i data premiery

Premiera książki "Jak być paryżanką w Polsce" odbyła się w środę, 22 listopada. Ilustrowany poradnik autorstwa Natalii Hołowni można nabyć w cenie 44,90 zł. Na stronie internetowej EMPiKu książkę można zamówić w promocyjnej cenie: 33,49 zł. Poradnik "Jak być paryżanką w Polsce" ma 280 stron. Patronami medialnymi poradnika są magazyny "Elle" i "Gala", a partnerami marki L’Oréal Paris i Sucré.

Gorąco polecamy!