Homofobia, agresja, przemoc: żniwo słów prezydenta 

Tego właśnie się obawiałyśmy. To była tylko kwestia czasu, gdy słowa prezydenta RP, Andrzeja Dudy, na kampanijnym wiecu w Brzegu zaczną zbierać żniwo w postaci realnych ofiar homofobii. Wypowiedź prezydenta o tym, że "LGBT to ideologia, a nie ludzie" stały się przyzwoleniem do tego, by segregować ludzi odmiennej orientacji na "gorszy sort". Homofobia, brak tolerancji dla odmienności, agresja i podzielony kraj - tak już niedługo może wyglądać kraj, w którym trwa walka o "rząd dusz" czyli wyborcze głosy w zbliżających się wyborach prezydenckich. Czy będzie to kampania, w której o zwycięstwie zdecyduje liczba ofiar sztucznych podziałów.

ZOBACZ TEŻ: Powstańcy murem za LGBT

Jacek Szawioła pobity: "Tak wygląda wolność w naszym kraju"

Do mediów docierają informację o nasilających się napaściach i aktach przemocy dotykających osoby LGBT. Jedną z ofiar homofobii w Polsce stał się Jacek Szawioła, osobowość telewizyjna znana z programu TTV "Gogglebox. Przed telewizorem", były fryzjer samego Andrzeja Dudy. 

Jacek Szawioła o pobiciu poinformował na swoim instagramowym profilu. Na dowód tego, co wydarzyło się na klatce schodowej przed jego mieszkaniem, opublikował nagranie, które szokuje. Spuchnięta twarz, złamany nos, krew cieknąca po całej twarzy i rozbryzgana przy drzwiach wejściowych - te zdjęcia są naprawdę porażające.

"Tak wygląda wolność w naszym kraju", powiedział w filmie dokumentującym obrażenia.

Jacek Szawioła pobity: "W takich sytuacjach wstyd być Polakiem"

Po publikacji szokującego nagrania na fejsbuku poszkodowanego Jacka Szawioły rozgorzała gorąca dyskusja. Celebryta został oskarżony przez niektórych internautów o prowokację. Fryzjer odniósł się do tych zarzutów w kolejnym nagraniu:

"Zanim napiszesz mi, że „spódniczka była za krótka", że nie potrzebnie się obnoszę, że nie potrzebnie się odzywałem, powiem ci pi…dol się – przemoc jest zawsze przemocą i nikt na nią nie zasługuje", odpowiedział bez ogródek.

Internauci okazali pobitemu Jackowi Szawiole współczucie i zamieścili komentarze, w których wyrażają swoje zaniepokojenie obecną sytuacja w kraju.

"Masakra. Jest mi wstyd za tych co nazywają sie "tolerancyjnymi", za to że moja ojczyzna i prawo na takie zachowanie pozwala, że w dzisiejszych czasach radzi przemoc, a co najgorsze ze czesto to ofiara ponosi odpowiedzialności a nie oprawca".

"Bardzo mi przykro, to co się u Nas dzieje przechodzi jakiekolwiek pojęcie..."

"Można mieć różne poglądy, to indywidualna sprawa. Ale przemocy nie akceptuję!"

"W naszym kraju nie ma wolności , buta i chamstwo rządzących jest temu winna , w takich sytuacjach wstyd byc Polakiem"

"Właśnie z takich przyczyn nigdy do Polski nie wrócę"