Jak spędzać więcej czasu ze swoim facetem? 

Przyznajcie się, że wy też musicie obejrzeć kolejny odcinek na Netflixie, bo zżera was ciekawość. Reszta poczeka. Jasne. Jeszcze tylko odpiszecie przyjaciółce, umówicie się na obiad z siostrą w sobotę, a potem sprawdzicie na LinkedInie czy koleżanka zmieniła pracę na tę wymarzoną. I jeszcze obejrzycie nowy teledysk na You Tubie. Sporo tego. Kiedy zatem spędzacie czas Waszym facetem? Czy oby na pewno gdzieś jeszcze tam czeka? A może przez takie zachowanie wasz związek cierpi i oddalacie się od siebie?

Andrzej Depko, znany seksuolognych i doktor nauk medycznych, twierdzi, że 20 minut dziennie w totalnym skupieniu na partnerze wystarczy, aby okazać swoje zaangażowanie w związek.

Jednak w tym czasie nic nie powinno rozpraszać naszej uwagi. W praktyce to oznacza, że wyciszamy i chowamy telefony. Wszelkie urządzenia elektroniczne trzymamy jak najdalej od łóżka. Zamiast tego rozmawiamy albo razem gotujemy. Jesteśmy tylko dla siebie. Proste, prawda? Chyba jednak nie do końca. Badania przeprowadzone przez platformę Hootsuite i agencję We Are Social zebrane w raporcie „Digital 2019” wskazują, że przeciętny Europejczyk codziennie spędza w sieci 6,5 godziny. Biorąc pod uwagę ilość ludzi podłączonych do Internetu, czyli 4,388 mld, daje nam to ponad 1,2 mld lat spędzonych w sieci, jedynie w 2019 roku. Wyniki są przerażające. 

Dlatego operator sieci, T-Mobile postanowił zbadać temat jeszcze głębiej i znaleźć rozwiązanie na bolączki współczesnych par. W styczniu tego roku wraz z agencją Difference przeprowadził na grupie 1028 osób w wieku 18+ badania na temat wpływu nowych technologii na relacje międzyludzkie. Ankietowanym zadano szereg pytań, które miały na celu sprawdzenie czy faktycznie korzystanie z licznych aplikacji ma negatywny wpływ na relacje, czy przeszkadza w budowaniu więzi, czy zaburza intymność lub jest niechcianym gościem w naszych sypialniach. Wyniki wskazują, że aż 41% badanych w wieku 18-34 lat przyznaje, że spędza zbyt dużo czasu, używając aplikacji w telefonie. Kolejna grupa, bo aż 55% w wieku 18-34 lat przyznaje, że czuło się ignorowanym przez partnera, ze względu na korzystanie z telefonu. Natomiast 40% osób w wieku 18-34 lat uważa, że ich partner/partnerka spędza zbyt dużo czasu korzystając z telefonu, kiedy przebywają razem. 

Badania te okazały się jedynie wstępem do wprowadzenia na rynek remedium na nasze miłosne bolączki. T-Mobile wprowadził bowiem na rynek Connected Underwear - innowacyjny zestaw bielizny dla niej i dla niego, wyposażony w dwa chipy, które można podłączyć do telefonu. Aby zaczął działać wystarczy pobrać darmową aplikację, sparować chipy i nałożyć bieliznę Love Magenta. Jeśli wasza druga połówka zbyt długo będzie przesiadywać wgapiona w telefon możecie wysłać jej powiadomienie na urządzenie, zablokować telefon nawet na 15 minut i dać znać, że najwyższy czas na bycie razem. W tak prosty i szybki sposób dosłownie aktywujecie Love Mode. Naszym zdaniem to genialne. Dzięki temu urządzeniu życie cyfrowe nie przysłoni waszego życia uczuciowego. Walentynki już niebawem, więc jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent, Connected Underwear z pewnością połączy Was na nowo.