Izabella Łukomska-Pyżalska nagim zdjęciem popiera Strajk Kobiet

Izabella Łukomska-Pyżalska to polska modelka i bizneswoman oraz mama sześciorga dzieci. Pani Izabella podobnie jak wiele innych znanych i mniej znanych osób wyraziła swoje poparcie dla Strajku Kobiet i prawa do aborcji. Trzeba przyznać, że zrobiła to w nietypowy sposób.

Izabella Łukomska-Pyżalska na Instagramie zamieściła swoje nagie zdjęcie pisząc: "Moje ciało, mój wybór! I ewentualnie też męża. ". Jej post wywołał kontrowersje w Internecie.

"Wybór czy urodzić, czy zabić dziecko, tak? Taki wybór ma mieć kobieta decydowania o życiu drugiego człowieka? - napisała jedna z Internautek. Pod tym wpisem rozpętała się prawdziwa dyskusja, do której włączyła się Pani Izabella:

Lepiej edukować i zachęcać do rodzicielstwa niż stosować nakazy, zakazy i kary, które i tak nic nie zmienią. Aborcje były, są i będą czy się to komuś podoba czy nie. Nikt nie powinien nikomu narzucać swojej wiary ani decydować za czyjeś sumienie.

Przeczytaj także: Jagna Marczułajtis-Walczak, mama niepełnosprawnego synka: "Od początku do końca ciąży miałam wybór"

Kim jest Izabella Łukomska-Pyżalska?

Izabella Łukomska-Pyżalska zyskała rozgłos jako modelka "Playboya". W 2001 została uhonorowana tytułem Dziewczyny Roku polskiej wersji magazynu, a jej zdjęcia publikowane były również w amerykańskim wydaniu pisma. Od 1999 jest właścicielką agencji modelek i hostess Perfect Model. Od 2011 do 30 sierpnia 2018 była prezesem klubu piłkarskiego Warta Poznań. W 2012 otrzymała srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” oraz złotą odznakę klubu KS Warta. Wraz z mężem, Jakubem Pyżalskim, prowadzi firmę deweloperską Family House, w której obejmuje stanowisko wiceprezesa (posiada 32% udziałów). W 2013 znalazła się na 98. miejscu w rankingu 100 najbogatszych kobiet w Polsce magazynu "Wprost". Prywatnie jest mamą 6 dzieci.

Mam 6 dzieci. Zdrowych dzieci! Chciałam mieć dużo dzieci! Będąc w każdej ciąży bałam się czy wszystko będzie dobrze, czy dziecko które noszę pod sercem jest zdrowe. Ale zawsze wiedziałam ze mam wybór! Czy bym z niego skorzystała? Nie wiem! Może tak, a może nie! Ale go miałam! Chce żeby moje córki i synowie tez mieli wybór! Dzieciom trzeba tłumaczyć rzeczywistość, tu chodzi o ich przyszłość! - napisała w jednym z ostatnich wpisów na Instagramie, zamieszczając zdjęcie z dziećmi ze Strajku Kobiet.

Zobacz również: Mama czwórki dzieci, w tym z zespołem Downa apeluje do władz: „Gdzie wsparcie dla wszystkich kobiet i ich rodzin?