Isis Gee zaistniała w polskim show-biznesie w 2007 roku. Na zaproszenie telewizji TVN wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami", który był wówczas najpopularniejszym programem - śledziło go co tydzień kilka milionów osób. W tanecznym show poradziła sobie całkiem nieźle - wraz z partnerem, nieżyjącym już Żorą Korolyovem - zajęła ostatecznie piąte miejsce. Co działo się z nią potem i dlatego zniknęła?

Skąd się wzięła Isis Gee? Kariera amerykanki w polskim show-biznesie

Amerykanka posiadająca polskie korzenie urodziła się 11 października 1972 roku w Seattle jako Tamara Diane Wimer. Już jako pięciolatka występowała na lokalnych scenach. Uczęszczała na lekcje emisji głosu, a mając zaledwie osiem lat dołączyła do dziewczęcego chórku wokalnego. Pierwsze pieniądze zaczęła zarabiać w wieku nastoletnim - występowała w musicalach, a mając 17 lat wygrała Międzynarodowy Konkurs Talentów w Los Angeles. W 1991 roku odniosła pierwszy większy sukces - wyjechała w półtoraroczną trasę koncertową po Azji z orkiestrą Tony’ego Bennetta. 

W 2004 roku wyszła za mąż za producenta Adama Gołębiowskiego, który wymyślił jej pseudonim Isis Gee (od egipskiej boginii) i został jej magagerem. Para przeprowadziła się do Polski i zamieszkała w Warszawie. To tutaj w 2007 roku artystka wydała swój debiutancki album "Hidden Treasure". W ramach jego propocji wzięła udział w szóstej edycji "Tańca z gwiazdami", który zapewnił jej tymczasową popularność.

Na początku 2008 roku wzięła udział w koncercie Piosenka dla Europy 2008, który był oficjalnymi preselekcjami do 53. Konkursu Piosenki Eurowizji w Belgradzie. Wykonując utwór „For Life” zdobyła w głosowaniu jurorów i telewidzów maksymalną liczbę punktów tym samym zostając reprezentantką Polski. W belgradzkim finale zajęła 24. miejsce - nie był to najlepszy wynik, ale z perspektywy czasu wcale nie najgorszy. Po udziale w Eurowizji Isis Gee na długie lata zniknęła z przestrzeni medialnej. Co dziś robi i jak wygląda wokalistka?

Isis Gee w 2022 roku. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Najnowsze zdjęcia udostępniane przez piosenkarkę na Instagramie uruchamiają lawinę spekulacji o kolejnych operacjach plastycznych, jakie miała sobie zrobić. Co ciekawe, artystka nie posługuje się już pseudonimem Isis, a swoim imieniem - Tamara. Poza śpiewem prężnie działa w branży beauty prowadząc własną markę NEBU Milano.

Najnowsze zdjęcia Isis Gee (Tamary Gee) znajdziecie w galerii pod artykułem.

CZYTAJ TAKŻE: