"Inni ludzie" film na podstawie książki Doroty Masłowskiej

"Inni ludzie" to kolejna książka Doroty Masłowskiej, która doczekała się ekranizacji. Przypomnijmy, że na ekrany zostały już przeniesione: "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" (w 2009 roku wyreżyserował ją Xawery Żuławski) oraz "Między nami dobrze jest" (w 2014 roku książkę zekranizował Grzegorz Jarzyna).

Tym razem za reżyserię filmu na podstawie książki laureatki nagrody Nike odpowiada Aleksandra Trepińska - debiutantka, której krótki metraż reżyserki "Najpiękniejsze fajerwerki ever" został doceniony na festiwalu w Cannes w 2018 roku. "Gdy dostałam propozycję wyreżyserowania "Innych ludzi", długo się zastanawiałam, jak podejść do tekstu. Zrozumiałam, że moim zadaniem będzie przetłumaczenie poezji języka na poezję obrazów" – mówi reżyserka.

Autorem zdjęć do filmu "Inni ludzie" jest Bartosz Bieniek, zaś za ścieżkę dźwiękową z rapowym flow odpowiada Auer (producent Pezeta).

"Inni ludzie": Dorota Masłowska o filmie

Dorota Masłowska zdradziła jak wyglądają prace nad filmem. "Proces powstawania tego filmu jest totalnie żmudny i nieprzewidywalny, ale obserwowanie go i bycie w nim jest dla mnie niesamowitą przygodą już na tym etapie." – mówi Masłowska i cieszy się, że film wyreżyseruje kobieta.

Cieszę się też bardzo, że mój tekst ekranizuje kobieta wydobywając z niego zupełnie inne treści i konteksty niż rozczytują zazwyczaj reżyserzy. Pisząc "Innych ludzi" cały czas widziałam w głowie wielki klip, więc fakt, że ten klip jest teraz w produkcji przyprawia mnie o dreszcze. A z drugiej strony ekscytuje mnie, że film Aleksandry jest przedsięwzięciem tak eksperymentalnym, dziwnym, po bandzie. Do niczego niepodobnym – bo tak jak ten tekst nie jest rapem, tylko rozbuchaną literacką fantazją wokół niego, tak Aleksandra, żeby go zekranizować musiała wymyślić jakąś nową, unikalną formę filmową.- zdradza reżyserka

Akcja filmu będzie rozgrywać się we współczesnej Warszawie. To opowieść o miłości oraz jej braku osadzony w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, diet pudełkowych, kredytów i mediów społecznościowych.

Kamil i Iwona - bohaterowie filmu teoretycznie nie mają ze sobą nic wspólnego. On 32-letni mężczyzna mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy, ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, otoczoną luksusem. - "Inni ludzie" w dynamiczny i odważny sposób prowadzą nas przez świat Kamila i Iwony. Współczesną Warszawę, Polskę. – zapowiadają producentki – Bohaterom towarzyszy hipnotyzujący beat skomponowany przez Auera, który staje się ich mantrą i osią narracji.

"Inni ludzie" - obsada

Znana już jest obsada filmu "Inni ludzie" na podstawie książki Doroty Masłowskiej. Na ekranie zobaczymy: Sonię Bohosiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Jacka Belera, Magdalenę Koleśnik, Marka Kalitę i Beatę Kawkę.

Zobacz także:

Patrząc na obsadę możemy spodziewać się produkcji na najwyższym poziomie.

"Inni ludzie" - kiedy premiera filmu?

Premiera filmu "Inni ludzie" na podstawie książki Doroty Masłowskiej zaplanowana jest już na jesień 2020 roku, ale na pewno wcześniej podzielimy się z wami zwiastunem z filmu "Inni ludzie". My już nie możemy się doczekać filmu, a Wy?