Kiedy są imieniny Wiktora?

Najczęściej imieniny Wiktora obchodzone są 28 lipca, kiedy przypada święto patrona, św. papieża Wiktora I, któremu zawdzięczamy oddzielenie świat Wielkanocnych od żydowskiej Paschy i obchodzeniu ich w niedzielę, po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Popularne są również imieniny Wiktora w maju, przypadające na 28 maja.

Wiktor może też świętować 25 lutego i 27 lutego, 6 marca, 2, 12 i 20 kwietnia, 8, 14 i 21 maja, 23 lipca, 8, 19 i 23 sierpnia, 10, 14, 16 i 22 września, 17 października, 13 listopada, a także 15, 23 i 29 grudnia.

Imieniny Wiktora – życzenia

Z życzeniami do Wiktora, zgodnie z tradycją, udajemy się w dzień imieniny, który przypada najbliżej po urodzinach solenizanta. Możesz skorzystać z naszych propozycji gotowych życzeń:

Życzę Ci samych pięknych dni,

najwspanialszych chwil,

cudownych pragnień,

gwiazd w Twych rękach

Zobacz także:

i pereł w snach.

W tym uroczystym dniu Twoich imienin

śle Ci najszczersze życzenia:

wielu lat życia przepełnionych zdrowiem i szczęściem.

Pogody ducha, wiele radości i wszelkiej życzliwości.

Dni pełnych słońca i radości

oraz wszystkiego co najpiękniejsze

i najcudowniejsze w życiu.

 

W dniu Twoich imienin, najlepsze życzenia,

zdrowia, szczęścia i powodzenia,

niech Cię nie trapią żadne zmartwienia

i niech się spełnią Twoje marzenia.

Odwagi i siły, by porywać się na cele,

które choć mogą być trudne,

okazują się wymarzone,

realizacji pragnień, nowych marzeń i wielu natchnień.

które jak fale pchają statek do przodu.

Wiktor – pochodzenie imienia

Imię Wiktor pochodzi z języka łacińskiego. Nosił je jeden z pierwszych papieży, święty i męczennik, który zasiadał na tronie Piotrowym w latach 189-199. Do Polski imię Wiktor trafiło najprawdopodobniej z Włoch w XIII lub XIV wieku, jednak nie było bardzo popularne, aż do XIX wieku. Dawniej występowało u nas także w odmianie Wiktoryn. Imię Wiktor jest popularne również w innych językach, najczęściej spotykane w pisowni Victor lub Viktor. We Włoszech często spotykane jest w wersji Vittore, Vittorio.

Znaczenie imienia Wiktor

Imię Wiktor wywodzi się od łacińskiego słowa victor, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „zwycięzcę”. Choć tłumaczenie to wydaje się kojarzyć z kimś przebojowym, mężczyzna o imieniu Wiktor najczęściej osiąga zwycięstwo nie poprzez śmiałe i ryzykowne działania, a raczej przez staranne i drobiazgowe kalkulacje, planowanie, ciężką pracę i determinację.

"Wiktor to nie imię" – jaki jest Wiktor?

Wiktor to oryginalny i tajemniczy indywidualista, o dobrym sercu. Wyróżnia go duża uczciwość i szlachetność. Zawsze uważnie słucha innych, poświęcając im całą swoją uwagę. Nie jest skłonny do awantur. To urodzony dyplomata, który zawsze wie jak się zachować odpowiednio do sytuacji.

Wiktor żyje własnym rytmem i we własnym tempie. Nie lubi kiedy ktoś go pospiesza. Swoją pracę wykonuje powoli i bardzo starannie. Przywiązuje dużą wagę do szczegółów. Jest poukładany i dobrze zorganizowany. Lubi, kiedy może wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować. Dla niektórych ta jego drobiazgowość może być irytująca i postrzegana jako powolność i opieszałość.

Wiktor jest bardzo uczuciowy, potrafi być delikatny i subtelny. Jego wrodzony czar sprawia, że bardzo podoba się kobietom, które widza w nim wielkiego romantyka i czują się przez niego zrozumiane. Jest bardzo szarmancki i choć lubi przelotne flirty, Wiktor dobrze odnajduje się w stałym związku. Rodzina daje mu poczucie bezpieczeństwa, choć z reguły zakłada ją dosyć późno. Jest dobrym i lojalnym mężem, który ceni związki oparte na wzajemnej przyjaźni.

Wiktor jest lubiany i poważany w towarzystwie. Sympatyczny i poukładany, sprawia, że ludzie dobrze się z nim czują. Ma nieco uszczypliwe i ironiczne poczucie humoru, jednak jego duży urok osobisty sprawia, że nikt nie bierze mu tego za złe. Wiktor nie wtrąca się w sprawy innych, nie lubi też kiedy mu się coś narzuca lub przerywa, kiedy jest skupiony. Jeśli ktoś udzieli mu rady nieproszony, może nawet spotkać się z agresywną reakcją.  

Mężczyzna o imieniu Wiktor jest ambitny i przedsiębiorczy. Chętnie angażuje się w różne projekty. Nie lubi bierności, cały czas musi działać. Najlepiej czuje się planując i obmyślając strategie, których wykonywanie powierza innym osobom. Jego skrupulatność, wewnętrzny spokój i poukładanie sprawiają, że jest dobrym współpracownikiem. Jako szef budzi zaufanie i stwarza przyjazną atmosferę, za którą jego pracownicy odwdzięczają mu się zaangażowaniem i lojalnością. Jego dyplomacja i wyważone wypowiedzi sprawiają, że dobrze sprawdza się jako polityk.

Zrobnienia imienia Wiktor

Imię Wiktor można zdrabniać na wiele sposobów: Tunio, Wicek, Wicia, Wicio, Wicior, Wiciorek, Wiciu, Wiciuś, Wicuś, Wik, Wiki, Wiko, Wikt, Wiktorcio, Wiktoreczek, Wiktorek, Wiktoriusz, Wiktorunio, Wiktorus, Wiktoruś, Wiktoś, Wiktunio, Wiktuś, Wikula, Wikunek, Wikunio, Wikusio, Wikuś, Witas, Witek, Witia, Wito, Wittor, Witu, Witulek, Wituś, Wiwi.