Kiedy są imieniny Tymoteusza?

Chociaż imię Tymoteusz nie cieszy się dużą popularnością wśród Polaków, jego imieniny zostały przypisane aż do 10 dni w roku. Nalezą do nich:

 • 24. stycznia,
 • 26. stycznia,
 • 28. lutego,
 • 06. kwietnia,
 • 03. maja,
 • 21. maja,
 • 10. czerwca,
 • 19. sierpnia,
 • 22. sierpnia,
 • 19. grudnia.

Najczęściej wybierane są majowe terminy na imieniny Tymoteusza.

Imieniny Tymoteusza – życzenia

Doskonałe poczucie humoru jest cecha wyróżniającą Tymoteusza spośród innych ludzi. Najlepiej sprawdzą się więc życzenia żartobliwe i wierszowane. Przykład takich życzeń może stanowić:

Dzień imienin z kalendarza,

Najlepszą okazję do życzeń stwarza,

Ciesz się z życia spełnionego,

Niech nie przynosi Ci nic złego,

Zobacz także:

Niech Ci zdrowie i szczęście sprzyja,

A dobroć ludzka niech nie omija!

Tymoteusz – pochodzenie imienia

Tymoteusz jest imieniem wywodzącym się z języka grackiego. Pochodzi z połączenia dwóch słów: „thymos” oraz „theos”, co oznacza „tego, który czci Boga”. W Polsce imię to po raz pierwszy pojawiło się w dokumentach z XIV wieku. Od tego czasu nie zyskało popularności i wciąż jest jednym z rzadziej nadawanym.

Znaczenie imienia Tymoteusz

Wokół mężczyzn o imieniu Tymoteusz zawsze znajduje się wiele ludzi. Przyciąga on ich do siebie dużym poczuciem humoru i dystansem do świata. Tymoteusz potrafi rozluźnić nawet najbardziej ponurą atmosferę. Wokół niego zawsze panuje przyjazny nastrój. Tymoteusz kocha ludzi i ich obecność, jest społecznikiem.

Najważniejszymi wartościami dla Tymoteusza są: odpowiedzialność, wierność oraz honor. Jest uczciwy, a do otaczającego go świata podchodzi z dystansem i spokojem. Nie szuka w ludziach uznania, woli pozostać wiernym sobie i swoim wartościom.

„Tymoteusz to nie imię” – jaki jest Tymoteusz?’

Tymoteusz potrafi cieszyć się życiem. Każdy dzień jest dla niego cennym darem, który próbuje jak najmocniej wykorzystać. Tymek pragnie czerpać z każdej chwili garściami. Jest pogodny i posiada optymistyczne podejście do życia. Nie przejmuje się błahostkami. Zawsze zachowuje odpowiedni dystans do otaczającego go świata i ludzi. Tymoteusz niepowodzenia i porażki traktuje jako cenne lekcje, do których nie należy wracać myślami, ale czerpać z nich nauki.

Tymoteusz kocha przygody i opowieści o nich. Jest duszą towarzystwa. Popełnia błędy, ale są one mu wybaczane za sprawą jego ogromnego uroku osobistego. Cechuje go pracowitość i dokładność. Łatwo zjednuje sobie ludzi. Jest doskonałym przyjacielem. Zawsze można liczyć na jego pomoc. Największą wadą Tymoteusza jest jego zarozumiałość i skłonność do wywyższania się ponad innych. Często pozwala sobie na krytykę, ale tyko tą o konstruktywnym podłożu.

Tymoteusz jest najlepszym lekarstwem dla osób smutnych i przygnębionych. On zawsze potrafi wprowadzić ich w dobry nastrój. Potrafi znaleźć rozwiązanie z każdej sytuacji. Zawsze na chłodno podchodzi do problemów. Cechuje go zdrowy rozsądek i umiar. Łatwo otrząsa się z porażek i złego nastroju, które ustępują miejsca pomysłom na rozwiązanie niekorzystnej sytuacji.

Tymoteusz nie lubi obnosić się ze swoimi problemami. Nie opowiada o nich przyjaciołom. Uważa, iż nie należy dokładać innym zmartwień. Sam posiada umiejętność szybkiego ich rozwiązywania. Doskonale potrafi oddzielić problemy na tle zawodowym od życia rodzinnego. Na próżno szukać Tymka ze smutną miną i złym nastrojem. On zawsze jest uśmiechnięty i gotowy na żarty.

Tymoteusz to doskonały materiał na męża oraz ojca. Gdy założy rodzinę, to ona staje się dla niego najważniejsza. Dla nie gotów jest zrezygnować ze swoich ambicji, pasji i przyjaciół. Czuje się w obowiązku zaspokajania wszelkich potrzeb rodziny – nie tylko materialnych, ale też psychologicznych. Posiada silne poczucie przyzwoitości, odpowiedzialności i moralności. Wierność i zaufanie stanowi dla niego podstawę związku.

Tymoteusz najlepiej odnajdzie się w zawodach, które będą opierały się na kontaktach z innymi ludźmi. To mądry i sprawiedliwy społecznik, któremu można zaufać i powierzyć swoje problemy. Tymoteuszów najczęściej możemy spotkać w roli: sędziów, mediatorów, adwokatów, radców prawnych, psychologów i pedagogów. Mężczyzna o tym imieniu nie odnajdzie się w pracy domowej i samodzielnej.

Dzieci o imieniu Tymoteusz nie będą miały problemów z utworzeniem relacji w grupie rówieśniczej. Będą posiadały spora liczbę znajomych oraz przyjaciół, a ich rodzice musza się przygotować na dużą liczbę gości. W dzieciństwie mocno widoczne będzie zainteresowanie otaczającym go światem, co będzie wiązać się z zadawaniem wielu pytań. Tymoteusz od najmłodszych lat będzie dojrzale podchodził do ludzi, nigdy nie będzie ich powierzchownie oceniał i źle traktował. Będzie mocno empatyczny. Już w dzieciństwie będzie wyróżniała go mądrość oraz umiejętność trafnej oceny sytuacji.

Zdrobnienia imienia Tymoteusz

Najczęściej używanymi zdrobnieniami imienia Tymoteusz są:

 • Tymuś,
 • Tymek,
 • Tymik,
 • Tym,
 • Tymcio,
 • Tymoteuszek.