Kiedy są imieniny Oliwiera?

Imieniny Oliwiera zostały przypisane do czterech dni w roku: 11. listopada, 11. lipca, 2. września oraz 27. maja. Największą popularnością cieszy się święto Oliwiera odbywające się w maju. To doskonała pora na urządzenie grilla w ogrodzie lub przyjacielskie wyjście na miasto.

Imieniny Oliwiera – życzenia

Oliwier jest człowiekiem niezwykle towarzyskim i rozrywkowym. Ceni sobie dobry humor i zabawę, dlatego najlepszymi życzeniami dla niego będą rymowanki i wierszyki. Przykładowymi życzeniami, które można złożyć Oliwierowi będą:

Dzień szczęśliwy, dzień jedyny,

Oliwiera imieniny!

Zdrowia, szczęścia, powodzenia,

Celów osiągnięcia i marzeń spełnienia,

Życzymy Tobie w dniu Twojego imienia!

Zobacz także:

Oliwier – pochodzenie imienia

Imię „Oliwier” ma normandzkie lub łacińskie pochodzenie. W języku Normandów oznacza „armię elfów”, natomiast w tłumaczeniu z łaciny „Oliwier” znaczy: „drzewo oliwne” lub „hodowca oliwek”. Gałązka oliwna jest powszechnie uznawanym symbolem pokoju, więc w wolnym tłumaczeniu imię to można również rozumieć jako: „miłujący pokój”.

Pierwszą sławną postacią o tym imieniu był przyjaciel tytułowego bohatera średniowiecznej „Pieśni o Rolandzie” – pieśni w najstarszym i najbardziej znanym francuskim eposie rycerskim. Trudno określić dokładną datę pojawienia się imienia Oliwier w Polsce.

Znaczenie imienia Oliwier

Oliwier charakteryzuje się wysokimi zdolnościami aklimatyzacyjnymi. To osoba, która nie potrafi długo pozostać w jednym miejscu. Lubi podróżować, przeprowadzać się. Oliwier bez problemu odnajduje się w nowych miejscach i sytuacjach z uwagi na swoje przyjacielskie nastawienie i nieprzeciętnie mocno rozwiniętą umiejętność zjednywania sobie ludzi.

Mężczyźni o imieniu Oliwier uwielbiają wyzwania, traktują je jak przygody, czerpią z nich naukę. Za wszelką cenę chcą dążyć do perfekcji w każdym swoim działaniu i umiejętności. Zawsze dokańczają podjęte zadania. Oliwierów cechuje inteligencja, opanowanie, zdolność do analitycznego myślenia.

„Oliwier to nie imię” – jaki jest Oliwier?

Cechami charakteryzującymi Oliwiera są: lojalność, taktowność, zdecydowanie, sprawiedliwość oraz przyjacielskość. Doskonale potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji dzięki niezwykle rozwiniętej intuicji. Oliwier jest bardzo ambitny i obowiązkowy. Nigdy nie pozostawia niedokończonych spraw, nie odkłada rzeczy „na jutro”. Jest uczciwy i tego samego oczekuje od innych, więc na próżno szukać w nim kompana do podejrzanych interesów i krętactw. Jest bardzo towarzyski i bez problemu zjednuje sobie ludzi. Oliwier bywa przekorny, przewrotny i sarkastyczny, kocha ironię.

Oliwier uwielbia adorować i czarować kobiety. Docenia ich piękno. W każdej jest w stanie znaleźć pozytywne cechy. Nie ma problemu ze znalezieniem wybranki z uwagi na swoją nieprzeciętną urodę, przewrotny charakter oraz inteligencję, ale jego celem nadrzędnym jest znalezienie jednej, w której zakocha się na całe życie i której będzie mógł bez wahania oddać swoje serce. Kobieta ta powinna być mądra, szczera, naturalna, ale przede wszystkim powinna mieć dobre serce i cechować się uczciwością. Oliwier doskonale odnajdzie się w roli męża oraz ojca. Będzie sprawiedliwym tatą, który chętnie przekaże dzieciom całą swoją mądrość. Z Oliwierem nie da się nudzić. Związek z nim będzie pełen radości i uśmiechu. Na porządku dziennym będą wielkie podróże i małe wycieczki.

Zawodowo Oliwier najlepiej odnajdzie się na samodzielnych lub kierowniczych stanowiskach. Zawsze będzie można na nim polegać. Dzięki pracowitości, profesjonalizmowi, wiedzy oraz ambicji, działania i realizacje podejmowane przez tego mężczyznę zawsze kończą się sukcesem.

Zdrobnienia imienia Oliwier

Imię Oliwier doczekało się wielu odmian i zdrobnień. Najpopularniejsze z nich to:

 • Oli,
 • Oliwierek,
 • Olinek,
 • Oliwek,
 • Olo,
 • Olasek,
 • Olek,
 • Olas,
 • Olcio,
 • Olo,
 • Wier,
 • Wierek,
 • Wieruś,
 • Liwio,
 • Liwek.