Kiedy są imieniny Magdaleny?

Imieniny Magdaleny najczęściej, bo aż czterokrotnie przypadają w maju. Są to: 13., 25., 27. oraz 29. dzień piątego miesiąca roku. Oprócz tego Magdalena obchodzi swoje święto: 10. kwietnia, 22. oraz 27. lipca i 13. października.

Imieniny Magdaleny – życzenia

Przykładem śmiesznego, rymowanego wierszyka, który mógłby się znaleźć na kartce imieninowej dla Magdaleny jest:

„Tyle ile gwiazd na niebie,

Tyle ile robaków w glebie,

Tyle ile  rowerów jeździ na świecie,

Tyle ile cukierków w roku zje przeciętne dziecię,

Właśnie tyle kwiatów, całusów i słodyczy

Zobacz także:

Z okazji urodzin Magdaleny życzy…”

Kolejną propozycją życzeń jest:

„W dniu imienin Magdo moja,

niech się śmieje buzia Twoja,

życzę Tobie wiele radości

i niech miłość w sercu gości!”

Magdalena – pochodzenie imienia

W języku hebrajskim imię Magdalena oznaczało niegdyś kobietę pochodzącą z miasta Magdala. Obecnie nosi ono nazwę El-Me-dżel i jest położone na północny zachód od Tyberiady, nad jeziorem Genezaret, nieopodal Nazaretu. Maria Magdalena, uczennica Jezusa, po raz pierwszy zobaczyła go, gdy powstał z martwych. Była też świadkiem jego męczeńskiej śmierci. Istnieją legendy o Magdalenie występującej w roli żony Jezusa.

Pierwsze wzmianki z tym imieniem w Polsce pojawiły się w dokumentach z XIII wieku.

Znaczenie imienia Magdalena

Imię Magdalena ma biblijne pochodzenie i pochodzi z języka aramejskiego. W dosłownym znaczeniu imię Magdalena oznacza kobietę, która pochodzi z miasta Magdala. W tłumaczeniu na język polski oznacza: „wieża”.

Magdaleny są na ogół bardzo wrażliwe, emocjonalne i zdolne do postrzegania sygnałów, nieosiągalnych dla pozostałych osób. Jednocześnie twardo stąpają po ziemi, nie są łatwowierne, z rozwagą patrzą na rzeczywistość i potrafią trzeźwo, trafnie i racjonalnie oceniać otaczające je osoby. Wrodzona inteligencja w parze z dużą spostrzegawczością dają spryt i przebiegłość, które mogą być wykorzystane do celów dobrych, jak również złych.

„Magdalena to nie imię” – jaka jest Magda?

Magdaleny chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Interesują się sztuką, poezją i filozofią. Z empatią podchodzą do drugiego człowieka i zawsze można liczyć na ich pomocną dłoń, ale również cieszy je rywalizacja, pieniądze i seks.

Kobiety o tym imieniu mogą pochwalić się specyficzną urodą, która nie jest odzwierciedleniem klasycznych kanonów piękna, ale jednocześnie mocno pociąga płeć przeciwną. Tryskają energią i witalnością, przez co bardzo dobrze oddziaływają na osoby wokół.

Kobiety o imieniu Magda nie potrafią się podporządkowywać. Lubią czuć odpowiedzialność na własnych barkach. Doskonale odnajdują się w roli przywódczyń i liderów. Szybko ulegają emocjom i maję mocno ekspresyjny charakter. Nie posiadają wielu przyjaciół, ponieważ na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zamknięte i niesympatyczne. W rzeczywistości są wierne, oddane i przyjacielskie. Cenią sobie ciszę i spokój.

Celem Magdaleny jest życie w pełni, poznawanie siebie i świata, odkrywanie, doświadczanie, przygoda. Małżeństwo i dom nie stanowią dla tych kobiet celu nadrzędnego i sensu istnienia. Są akceptowalne, ale na pewno nie można liczyć, że żona o tym imieniu w pełni odda się obowiązkom typowej kury domowej.

Panowie decydujący się na związek z Magdą, powinni być przygotowani na podróż pełną zakrętów i wybojów, ale też niezapomnianych przygód. Na pewno nie będzie nudno. Magdaleny mają wysokie oczekiwania zarówno w stosunku do siebie, ale też do własnych partnerów, dlatego może być ciężko im sprostać. Ostateczne decyzje w związku zazwyczaj będą podejmowane przez Magdę.

Zdrobnienia imienia Magdalena

Do najczęściej wykorzystywanych zdrobnień imienia Magdalena należą:

• Magda,

• Magdusia,

• Madzia,

• Madziula,

• Madziunia.

• Dusia,

• Madzik