Kiedy są imieniny Krzysztofa?

Krzysztof to obecnie popularne imię, nie dziwi więc fakt, że mężczyźni, którzy je noszą, świętują swoje imieniny kilka razy w roku. Kilka, a konkretnie - 9:

2, 5 i 15 marca,

14 kwietnia,

21 maja,

25 lipca,

20 sierpnia,

23 września,

Zobacz także:

31 października.

Najczęściej, imieniny Krzysztofa są świętowane 25 lipca. 

Życzenia imieninowe dla Krzysztofa

Najdroższy Krzysiu!

Niech Ci się wiedzie -

I przy śniadaniu i przy obiedzie.

I przy lekturze i przy pianinie -

Niech szczęście nigdy Cię nie ominie.

***

Kochany Krzysztofie!

W dniu Twojego święta, życzę Ci:

Szczęścia, by każdy dzień przynosił radość,

Radości, by uśmiech nigdy nie znikał z Twojej twarzy,

Uśmiechu, by przeganiał wszystkie zmartwienia,

Beztroski, by zawsze żyć w pomyślności i zdrowiu,

Pomyślności i zdrowia, by realizować wszystkie marzenia,

Spełnienia wszystkich marzeń, by odnaleźć szczęście.

***

Dużo szczęścia i radości,

które niechaj zawsze gości,

w dobrym sercu, jasnej duszy,

i niech wszystkie żale głuszy.

***

Zabawy ze skrzynka szampana, 

kochanek licznych i tańców egzotycznych,

marzeń spełnienia i do zobaczenia!

Najlepsze życzenia z okazji imienin Krzysiu!

***

Krzysztofie, jak masz na imię, ja dobrze wiem

I dlatego życzenia imieninowe złożyć Ci dziś chcę,

Mnóstwo radości, słodkiej miłości,

Pełnego szczęścia i wiecznej młodości.

Wszystkiego najlepszego w dniu imienin! 

***

Wiązankę najpiękniejszych życzeń imieninowych:

Długich lat życia, szczęścia. dobrego zdrowia i sił,

Powodzenia w pracy i całym życiu,

Spełnienia najskrytszych marzeń,

Realizacji dobrych zamiarów i planów,

pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość.

Wszystkiego najlepszego w dniu Twojego święta Krzysiu!

Znaczenie imienia Krzysztof

Krzysztof to imię o greckim pochodzeniu. Powstało z połączenia słów Christos, czyli Chrystus, oraz phero, czyli nieść. Można to przetłumaczyć jako "niosący Chrystusa" (w sobie) lub "wyznający Chrystusa". 

Gdy rodziło się chrześcijaństwo, Krzysztof oznaczał człowieka nawróconego. Geneza imienia jest związana z legendą, według której św. Krzysztof miał przenieść małego Jezusa przez wody rzeki Jordan.

W Polsce, imię Krzysztof jest znane od XIV wieku. Początkowo. było nadawane chłopcom pochodzącym z arystokratycznych rodów. nieco później, przylgnęło także do nieco uboższych szlachciców. dopiero na początku XIX wieku, imię Krzysztof zyskało popularność we wszystkich warstwach społecznych. 

"Krzysiek to nie imię" – jaki jest Krzysztof?

Krzysztof to mężczyzna, którego cechuje niezwykła ciekawość świata. Jest żywiołowy, niezwykle aktywny, nie brakuje mu pomysłów, jednak nie stroni też od refleksji i zadumy. Nigdy nie kryje swoich przemyśleń i opinii, a każdą z nich, chętnie dzieli się ze swoim otoczeniem. Krzysztofa cechuje uprzejme usposobienie, towarzyska postawa i otwartość. Przygody, ryzyko - to jego naturalne środowisko, więc ochoczo podejmuje wszelkie wyzwania. Jego wrodzona ciekawość sprawia jednak, że w jednej chwili angażuje go zbyt wiele spraw. Należy jednak zaznaczyć, że Krzysztof pozostaje całkowicie odporny na wpływy innych osób. Groźba nie jest czynnikiem, który mógłby zachęcić go do działania. Od osób, którymi się otacza, wymaga bezwzględnej szczerości. Potrafi celnie wyczuć kłamstwo, którego nigdy nie zaakceptuje. 

Krzysztof świetnie sprawdza się w roli głowy rodziny - jest dobrym mężem i przykładnym ojcem. Nie jest skłonny do spontanicznej miłości. Uczucie dojrzewa w nim długo, ale gdy pokocha, to na całe życie. W związku z kobietą, przejawia skłonność do dominowania, zarówno w kwestii codziennej decyzji, jak i w sferze uczuciowej i intymnej. Od swojej wybranki wymaga nie tylko uczucia, ale i zrozumienia. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, Krzysztof pozostanie wierny swojej drugiej połówce. Często bywa nieprzystępny, ale tę cechę można odnieść do każdego mężczyzny, nie tylko do Krzysztofa. Jako ojciec, jest czuły i opiekuńczy, ale potrafi też być stanowczy.  

Mężczyzna, który nosi imię Krzysztof, jest otwarty na nowe znajomości. Chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami z ludźmi, którymi się otacza, co często stwarza pozory uległości i podatności na wpływy. Ludzie, którzy chcą wykorzystać Krzysztofa do swoich celów, powinni się jednak dwa razy zastanowić. Nie da się nim łatwo manipulować. Nawet groźba nie zmusi go do podjęcia działań, które w jego przekonaniu są niesłuszne. U boku Krzysztofa, dobrze czują się osoby, które nie znoszą nudy. Krzysztof uwielbia bowiem wszystko to, co stwarza ryzyko, jest niedostępne, a nawet zakazane. Przy nim, po prostu nie można się nudzić. 

O ile w wielu dziedzinach życia, Krzysztofa cechuje duża spontaniczność, to w wyborze ścieżki rozwoju zawodowego, jest raczej rozważny i roztropny. Gdy zdecyduje się na dane zajęcie, raczej trudno jest mu przekwalifikować się na inne. Wierzy, że ciężka praca zapewni mu sukces, ale często pomaga też mu szczęście. Krzysztof bierze do siebie każdą zawodową porażkę, którą długo rozpamiętuje. Dopiero kiedy na jego drodze pojawi się nowe wyzwanie, zapomni o wcześniejszych niepowodzeniach. Współpracownicy często zarzucają mu niedbalstwo, jednak wynika to z faktu, że Krzysztof chce podołać zbyt wielu wyzwaniom w jednym czasie. Jako osoba żywiołowa i pomysłowa, nie sprawdzi się w zawodach, które wymagają monotonnej systematyczności.  

Zdrobnienia imienia Krzysztof 

Krzysztof najczęściej jest zdrabniany do formy Krzysiek, Krzysiu i Krzyś. Inne popularne zdrobnienia to Krzysio i Krzych. Nieco rzadziej używane są formy Krzyszek i Krzysztofek. W młodzieżowym slangu, imię Krzysztof zwykle jest zdrabniane do formy Krzychu. 

Imię Krzysztof w innych językach

Krzysztof jest imieniem, które cieszy się dużą popularnością także poza granicami Polski, a nawet Europy. W języku angielskim, Krzysztof to Christopher, w niemieckim - Christoph, we francuskim - Christophe, we włoskim - Cristoforo, w hiszpańskim - Cristóbal, a w fińskim - Risto

Znane osoby o imieniu Krzysztof

Krzysztof to osoba lubiana, która łatwo zdobywa sympatię. Jednocześnie, cechuje go ambicja, odwaga i chęć odniesienia sukcesu. W tym kontekście nie dziwi więc fakt, że wielu znanych mężczyzn nosi to imię:

Krzysztof Ibisz - dziennikarz i prezenter telewizyjny,

Krzysztof Hołowczyc - kierowca rajdowy,

Krzysztof Cugowski - wokalista,

Krzysztof Kieślowski - reżyser,

Krzysztof Zanussi - reżyser,

Krzysztof Baranowski - żeglarz,

Krzysztof Daukszewicz - satyryk,

Krzysztof Klenczon - muzyk,

Krzysztof Krawczyk - wokalista.