Imieniny Konrada – kiedy są?

Imieniny Konrada wypadają kilkanaście razy w ciągu roku jednak najpopularniejszą datą na ich świętowanie jest początek czerwca. Konrad swoje imieniny obchodzi: 14. oraz 19. lutego, 19. marca, 19., 20. i 21. kwietnia, 1. czerwca, 7. sierpnia, 26. września, 4. października, 12., 21., oraz 26. listopada, jak również 12. grudnia.

Imieniny Konrada – życzenia

Konrad z natury jest wrażliwy i lubi dobre towarzystwo. W jego przypadku najlepiej sprawdzą się lekko żartobliwe i wierszowane życzenia. Naszą propozycją jest:

Drogi Konradzie,

Z okazji imienin, które masz raz w roku,

Niechaj Twe dni będą szczęśliwe i pełne uroku!

Składam Ci szczere życzenia,

Abyś spełnił swe najskrytsze marzenia!

Zobacz także:

Pochodzenie i znaczenie imienia Konrad

Imię Konrad swoje korzenie ma w języku staroniemieckim i pochodzi od słów: „kuoni” oraz „rad”. W wolnym tłumaczeniu imię to można przetłumaczyć jako: odważny oraz skory do udzielania rad innym osobom.

„Konrad to nie imię” – jaki jest Konrad?

Konrada charakteryzuje zmienny charakter, przez co ciągle popada w skrajności. Jego życie pełne jest wzlotów oraz upadków. To połączenie introwertyka i ekshibicjonisty. Jednocześnie jest zamknięty w sobie, ale też lubi wystawiać się na pokaz. Cechuje go wrodzona wrażliwość na sztukę i piękno, to urodzony artysta. Posiada twórczą wyobraźnię i używa jej do opowiadania przeróżnych historyjek ze swojego życia, które rzadko mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Często z zapałem rozpoczyna kolejne projekty, aby w niedługim czasie je porzucić na zawsze. Szybko zraża się niepowodzeniami i trudnościami, sprawiają one, że się załamuje i zamyka w sobie.

 Konrad nie potrafi jasno określić, czy rzeczywiście potrzebuje rodziny. Wprawdzie kiedy jest źle otwiera się na czułość i ciepło oraz otwarcie mówi o chęci posiadania dzieci i żony, ale kiedy niepowodzenia przeminą, mija również zapał Konrada, który szybko zapomina o bliskich. W stosunku do kobiet ciężko mu się określić i ustatkować, przez co często rani płeć przeciwną. Nie lubi rozczarowań i kłótni, więc w obliczu pierwszych sprzeczek w związku, odchodzi bez słowa i w samotności przeżywa miłosne rozczarowanie.

Konrad posiada towarzyską naturę, ale jednocześnie jest dość skryty. W jego naturze leży popadanie w skrajności, wiec raz stara się otaczać gromadką przyjaciół i znajomych, aby zaraz potem stracić zainteresowanie nimi i zerwać wszelkie więzi i znajomości. Lubi błyszczeć na salonach, ale równocześnie cechuje go kobieca delikatność. Posiada bogatą wyobraźnię, więc szybko zjednuje sobie nowych znajomych poprzez snucie ciekawych opowiadań, rzucanie anegdotami i historiami z życia. Niestety większość z nich jest zmyślona. Posiada skłonność do popisywania się. Często zawiera znajomości o dwuznacznym podtekście, nie zawsze szczere i oddane.

Konrad chętnie się uczy i zdobywa wiedzę, ale nie lubi książkowych wiadomości. Ma problemy z koncentracją i duszę artysty. Załamują go niepowodzenia i trudności. Nie potrafi długo wytrwać w swoich postanowieniach, planach i projektach. Konrad jest wrażliwy na sztukę i jej piękno. Posiada twórczą wyobraźnię. Doskonale sprawdzi się w kreatywnej pracy, w dziedzinach artystycznych, w projektowaniu, muzyce i sztuce.

Znane osoby o imieniu Konrad

Na liście znanych postaci o imieniu Konrad znajdują się:

 • Konrad Imiela – aktor,
 • Konrad Piasecki – dziennikarz,
 • Konrad Swinarski – reżyser,
 • Konrad Wasielewski – wioślarz,
 • Konrad Mazowiecki – książę mazowiecki, kujawski i sieradzki, który sprowadził do Polski Krzyżaków.

Zdrobnienia imienia Konrad

Najbardziej popularne zdrobnienia dla imienia Konrad to:

 • Konrek,
 • Kondzik,
 • Konruś,
 • Konraś,
 • Konri,
 • Kondziak,
 • Kondzio,
 • Kondziu,
 • Konri,
 • Konradek.