Kiedy są imieniny Karoliny?

Karolina może celebrować swoje imieniny 5 razy w roku:

27 stycznia,

9 maja,

1 lipca,

17 lipca,

18 listopada.

Najwięcej Karolin obchodzi swoje święto w 18 dniu listopada, na który przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W niektórych kalendarzach, imieniny Karoliny przypadają także na dzień 5 lipca i 4 listopada, ale te daty cieszą się zdecydowanie mniejsza popularnością. 

Zobacz także:

Życzenia imieninowe dla Karoliny

Karolinko kochana!

Szczęścia od samego rana!

Aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały,

By co dzień uśmiechał się do Ciebie świat cały.

By nigdy nie było porannej pobudki

i by wiał ten wiatr, co rozwiewa wszelkie smutki.

***

Niech ci słonko ciepło gra,

Niech Twój uśmiech długo trwa,

Nie trać swej wesołej minki,

Dziś są Twoje imieninki!

***

Niech zakwitnie róży kwiat, 

Niech Cię kocha cały świat.

Niechaj spełnią się marzenia,

To ode mnie te życzenia.

Wszystkiego najlepszego kochana Karolciu!

Znaczenie imienia Karolina

Karolina jest imieniem o pochodzeniu starogermańskim. stanowi żeński odpowiednik imienia Karol, które było nadawane królom frankijskim. Pochodzi od słowa "charal", co oznacza "małżonek". Samo imię Karolina można przetłumaczyć jako "wierna małżonkowi" lub "oddana domowi". 

"Karolina to nie imię" – jaka jest Karolina?

Karolina jest kobieta skrupulatna, sumienna i doskonale zorganizowana, a przy tym - niezwykle dociekliwa. Jest urodzoną perfekcjonistą, a termin to dla niej rzecz święta. Często można odnieść wrażenie, że Karolina jest wyniosła, ale tak naprawdę, to bardzo nieśmiała osoba. Wrażenie wyniosłości wynika z faktu, że Karolina nie przepada za pospolitymi rozrywkami. Gdy pozwoli poznać się nieco lepiej, okazuje się niezwykle sympatyczna, ale uwaga - miłe usposobienie nie oznacza, że łatwo zapomina wyrządzone jej krzywdy. Gdy ktoś nadepnie jej na odcisk, bez wahania zerwie kontakt i z całą pewnością nie będzie zabiegała o odnowienie relacji. Nie daje po sobie tego poznać, ale Karolinę łatwo jest zranić słowem.

W kwestii doboru życiowego partnera, Karolina jest bardzo wybredna. Zanim zwiąże się z mężczyzną, musi go dokładnie poznać. Nie oznacza to, ze szuka księcia z bajki. Od swojego mężczyzny oczekuje przede wszystkim szczerych intencji. Gdy adorator zdobędzie jej zaufanie, zapewniając jej oparcie i poczucie bezpieczeństwa, pozna ją jako doskonałą gospodynię, która potrafi zatroszczyć się o dom. Jej wybranek może liczyć na udany i, co najważniejsze, trwały związek - gdy Karolina już się zakocha, będzie pielęgnować to uczucie przez całe życie. Bardzo dobrze sprawdzi się też w roli matki. Od swoich dzieci wymaga dużo, ale zawsze ma na względzie ich dobro. 

W życiu towarzyskim, Karolina unika tłumów. Częściowo wynika to z jej nieśmiałego usposobienia, skrywanego pod maską twardej kobiety, a częściowo - z wrodzonej niechęci do wszystkiego, co pospolite. Chcesz zabrać Karolinę na jarmark lub potańcówkę? To raczej kiepski pomysł! Na co dzień, Karolina otacza się niewielką grupą przyjaciół, na których może liczyć w każdej sytuacji. Gdy jednak ktoś zawiedzie jej zaufanie, bez skrupułów wykreśli go ze swojego życia. 

W pracy, Karolina wykazuje wyjątkową sumienność i zaangażowanie, ale oddzielenie życia zawodowego od prywatnego przychodzi jej z łatwością. Gdy podejmie się jakiegoś zadania, z całą pewnością je ukończy. To kobieta, która jest perfekcjonistką w każdym calu, jednak ta cecha bywa dość męcząca, nie tylko dla jej najbliższych, ale także dla niej samej. Jest osobą wszechstronnie uzdolnioną, posiadającą dużą wiedzę, ale nie brakuje jej też zmysłu artystycznego. Dzięki temu, doskonale sprawdza się w roli projektantki lub architekta. Karolina może też być świetnym lekarzem, adwokatem lub notariuszem. 

Zdrobnienia imienia Karolina

Karolina najczęściej zdrabniana jest do formy Karolinka, ale często używane są też inne zdrobnienia: Karola, Karolcia, Karla, Krolka, Ina i Lina. W mowie młodzieżowej, Karolina to po prostu Karol.

Imię Karolina w innych językach

Karolina to dość popularne imię, nie tylko  Polsce, ale i na zachodzie. Doczekało się tłumaczenia na wiele języków, przy czym należy zaznaczyć, że Karolina i Carolina to formy uogólnione, które są używane niemal w każdej mowie. W języku angielskim, Karolina to Carolyn, Carol, Charlotte, Carie lub Caroline, w niemieckim - Caroline, Lotte lub Charlotte, we francuskim - Caroline lub Charlotte, we włoskim, portugalskim i hiszpańskim - Carolina, w węgierskim - Karola, w rosyjskim - Каролина, a w łacińskim - Carola

Znane osoby o imieniu Karolina

Karolina, jako kobieta pracowita i utalentowana, łatwo odnosi sukces. Potwierdzają to znane osoby, które noszą to imię:

Karolina Adamczyk - aktorka,

Karolina Gorazda - modelka i Miss Polonia z 2003 roku,

Karolina Korwin-Piotrowska - dziennikarka,

Karolina Kosińska - tenisistka,

Karolina Szostak - prezenterka telewizyjna i dziennikarka.