Imieniny Haliny – daty

Halina obchodzi imieniny 2 razy w roku: 1 lipca i 24 sierpnia. Większość Halin, celebruje swoje święto 1 dnia lipca, kiedy w Kościele katolickim wspominana jest św. Halina z Koryntu - chrześcijańska dziewica i męczennica.

Życzenia imieninowe dla Haliny

Dziś imieniny Haliny i z tej oto przyczyny,

składam najserdeczniejsze życzenia -

dużo zdrowia, wiele szczęścia i marzeń spełnienia,

niechaj Twoje życie, zawsze i wszędzie,

pełne miłości i radości będzie!

Wszystkiego najlepszego Halinko!

Zobacz także:

***

Jak co roku o tej porze, 

każdy Ci życzy, czego tylko może.

Więc ja również ślę życzenia,

szczęścia, zdrowia i marzeń spełnienia.

Niech całe Twoje życie,

układa się wyśmienicie!

***

Najdroższa Halinko!

Dziś wielki dzień Twojego święta

i każdy o Tobie pamięta.

Z okazji imienin składam Ci moc życzeń:

uśmiechu, szczęścia, radości,

masy prezentów i mnóstwa gości,

przyjaźni wielkich i małych,

samych przygód niebywałych

i uśmiechu radosnego

i wszystkiego najlepszego!

***

Halinko!

Życzę Ci dzisiaj wszystkiego,

wszystkiego najsłodszego na Ziemi,

niech Twe życie w sen piękny się zamieni.

To Ci pozwoli uśmiechać się zawsze,

śnij sny cudowne i najciekawsze!

Znaczenie imienia Halina

Halina to imię, którego etymologia nie została do końca wyjaśniona. Eksperci są zdania, że pochodzi od greckiego słowa "galini", co oznacza "pokój". Inni twierdzą, że pochodzi od imienia Helena. W Polsce, najprawdopodobniej wyewoluowało od imienia Alina i dało początek Halce - imieniu spopularyzowanemu przez operę Stanisława Moniuszki. 

"Halina to nie imię" – jaka jest Halina?

Halina jest kobietą, której nie brakuje pewności siebie. W podejmowaniu decyzji, cechuje ją stanowczość. Halina to osoba niezwykle zaradna, jednak bywa zmienna, a przez to - trudno przewidzieć, jaką decyzję podejmie. Bywa małostkowa i często daje dojść do głosu emocjom. Porażka nie jest czymś, z czym łatwo się godzi, jednak każda z nich jest dla niej dodatkowym impulsem do działania. Jako przyjaciółka, okazuje się być osobą pomocną, która zawsze służy radą. Jest świetnym współrozmówcą - konwersacja z Haliną to czysta przyjemność. 

Rodzina zajmuje pierwsze miejsce na liście priorytetów Haliny. Dla swoich bliskich, jest w stanie poświęcić dosłownie wszystko. Jako żona, jest wierna, czuła i oddana. Nie sprawdza się za to w roli gospodyni - obowiązki domowe są dla niej po prostu nudne.  

W towarzystwie, Halina błyszczy elokwencją - nie ma tematu, który byłby dla niej nudny lub zbyt trudny. Do rozmowy często wplata elementy fantazji, dając w ten sposób upust swojej bujnej wyobraźni. Z tego względu, Halina cieszy się niesłuszną reputacją kłamczuchy - jej opowieści nie są kłamstwem jako takim, to zwykłe fantazjowanie. 

W pracy, Halina przedstawia się jako indywidualistka, która lubi sama podejmować wszelkie decyzje. Nie odnajduje się w zajęciach, w których czuje na sobie presję i zwierzchnictwo. W pracy jest jednak sumienna, skrupulatna i dokładna. Jako osoba wygadana, świetnie poradzi sobie w handlu, marketingu i w promocji. Odnajdzie się też w zajęciach twórczych i artystycznych.  

Zdrobnienia imienia Halina

Halina najczęściej zdrabniana jest do formy Halinka. Inne popularne zdrobnienia to: Hala, Halka (które funkcjonuje także jako niezależne imię), Hasia i Halusia. Rzadko używaną formą jest Helinka.

Imię Halina w innych językach

Halina nie należy już do najpopularniejszych imion, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nadal jednak funkcjonuje w wielu słownikach. W języku bułgarskim, greckim, łotewskim, rosyjskim, rumuńskim i węgierskim, Halina to Galina, w białoruskim - Galyna, w estońskim - Galiina, a w ukraińskim - Halyna. Polska forma obowiązuje w języku słowackim i czeskim. 

Znane osoby o imieniu Halina

Halina jest osobą upartą, więc łatwo osiąga sukces zawodowy. Znane kobiety, noszące to imię, to:

Halina Benedykt - piosenkarka,

Halina Chrobak - aktorka,

Halina Dąbrowska - aktorka,

Halina Górecka - lekkoatletka,

Halina Konopacka - lekkoatletka,

Halina Poświatowska - poetka,

Halina Syguda - piosenkarka,

Halina Żytkowiak - piosenkarka.