Imię dziecka Meghan i Harry'ego wybrane

Podano imię dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego! Na taką informację czekali dzisiaj wszyscy.

Kiedy kilka godzin temu pokazałyśmy wam pierwsze oficjalne zdjęcia dziecka Meghan i Harry'ego, miałyśmy nadzieję, że książęca para wybrała już imię dla syna. Jednak dopiero teraz Meghan i Harry poinformowali w mediach społecznościowych, jakie imię a raczej imiona będzie nosiło royal baby. 

Imię dziecka Meghan i Harry'ego: jak brzmi?

Na Instagramie Meghan Markle i księcia Harry'ego pojawiła się informacja, że ich pierwsze dziecko otrzymało imiona: Archie Harrison Mountbatten-Windsor.

Na najnowszym zdjęciu książęcej pary widać, że najmłodszego wnuka odwiedziła królowa Elżbieta II z mężem księciem Filipem. Książęcej parze towarzyszyła również mama Meghan Markle - Doria Ragland. Widać, że dla wszystkich była to bardzo wzruszająca chwila.

Imię dziecka Meghan i Harry'ego zaskakuje?

Chyba nikt się nie spodziewał, że dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego otrzyma takie imię. Na pewno nie było ono typowane wśród licznych zakładów bukmacherskich. Najczęściej typowano imiona Arthur, Albert, Alexander oraz James. Przyznacie sami, że imię dziecka Meghan i Harry'ego brzmi bardzo amerykańsko.

Syn Meghan i Harry'ego - Archie Harrison Mountbatten-Windsor nie odziedziczył tytułu książęcego, który może dopiero nadać królowa Elżbieta II. Jeśli tego nie uczyni, dziecko Meghan i Harry'ego będzie nosić tytuł księcia Dumbarton. Do tej pory królowa nadała tytuły książęce wszystkim dzieciom Kate i Williama.

Z pewnościąsyn Meghan i Harry'ego, który oficjalnie nosi imiona - Archie Harrison Mountbatten-Windsor również doczeka takiego zaszczytu.

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, który urodził się 6 maja 2019 o godzinie 5: 26 czasu lokalnego i jest siódme w linii do brytyjskiego tronu.

Archie - co oznacza imię dziecka Meghan Markle

Imię dziecka Meghan i Harry'ego - Archie to zdrobnienie od imienia Archibald. Imię Archie pochodzi z germańskiego i składa się z dwóch członów: ecran ("prawdziwy, autentyczny") oraz bald ("śmiały, odważny"). Jak na razie książęca para nie zdradziła, skąd wziął się pomysł właśnie na takie imię dla royal baby. Kto wie może inspiracją były znane osoby noszące właśnie to imię: aktor Archie Kao, muzyk Archie Shepp, czy piłkarz Archie Manning.

Imię Archie według portalu Nameberry.com należy obecnie do grupy 20 najczęściej nadawanych męskich imion w Wielkiej Brytanii.

Jak Wam się podoba imię dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego?