Ilona Felicjańska - ślub

Ilona Felicjańska urodziła się 30 maja 1970 roku w Łasku. Jest polską modelką, która w 1993 roku zdobyła tytuł II wicemiss w konkursie Miss Polonia. Została także finalistką konkursu Elite Model Look. Na wybiegu zadebiutowała w 1994 r. prezentując kolekcję nieistniejącej już "Mody Polskiej". Od 1994 do 1995 roku brała udział w pokazach pret-a-porter w Paryżu. Chodziła na wybiegu dla takich domów mody jak Calvin Klein czy Pierre Cardin. W Polsce najczęściej mogliśmy ją oglądać na pokazach takich projektantów jak Teresa Rosati, Anna Brodzińska, Maciej Zień czy Joanna Klimas. 

Kilkanaście lat temu w mediach pojawiły się plotki, że Ilona Felicjańska spotyka się z Krzysztofem Jaroszyńskim. Problem był taki, że scenarzysta i satyryk był wtedy mężem aktorki, Elżbiety Zającówny i para miała razem dziecko. Wiele osób mówiło wtedy, że małżeństwo przechodzi poważny kryzys. Udało im się jednak uratować ich związek, a Zającówna w 2011 roku opowiadała, że po urodzeniu córki "na chwilę zapomnieliśmy, że się kochamy" (cytat za SE.pl). Kolejnymi partnerami Ilony Felicjańskiej byli: kompozytor Yossarianem Malewskim i paparazzo Przemysławem Stoppa. Pierwszym mężem Ilony Felicjańskiej został przedsiębiorca Andrzej Rybkowski. Para doczekała się dwójki dzieci. Ich małżeństwo zakończyło się w 2012 roku, po 12 wspólnych latach. Rozwód nastąpił po wypadku modelki, kiedy na jaw wyszło, że jest ona alkoholiczką. 

"Uzyskałam dokument, że jestem osobą rozwiedzioną, bo sam rozwód był długim procesem. Zaczął się kilka lat temu, kiedy dotarło do mnie: nie kocham Andrzeja. Całkowicie się wtedy pogubiłam, bo musiałam dokonać wyboru między zdrowym egoizmem a własnym więzieniem. I bardzo długo wybierałam więzienie, bo jak się ma dzieci, to decyzja o rozwodzie jest szalenie trudna. Odczuwa się presję własnego wychowania i opinii społecznej, że dzieci powinny mieć całą rodzinę, że potrzebują matki i ojca. Wiedziałam, że aby móc iść dalej i być w zgodzie ze sobą, muszę rozstać się z człowiekiem, z którym nie jestem szczęśliwa, ale paraliżował mnie strach przed podjęciem tej decyzji. Zamiast zaufać swojej intuicji i rozwiązać problem, sięgałam po alkohol" - mówiła w wywiadzie dla portalu miastokobiet.pl.

Drugim mężem modelki został Paul Montana. Para pobrała się 6 kwietnia 2019 roku. Ich związek od początku był pełen turbulencji i kryzysów. Już rok po ślubie przedsiębiorca ogłosił, że z Felicjańską są w separacji. Decyzję tłumaczył tym, że oboje nie umieli iść na kompromisy i stale się ranili. "Jedno krzywdzi drugie. Dobrze znamy swoje słabe punkty, wiemy, gdzie uderzyć, żeby bolało. Jeżeli ty zadasz mi ból, to ja zadam ci dwa razy silniejszy - nie lubię tego w sobie, ale to skutek mojego wychowania w internacie. Do tego dochodzi to, że oboje jesteśmy dominującymi osobowościami, ponieważ życie nas do tego zmusiło. W efekcie żadne z nas nie chce ustąpić drugiemu: - opowiedział w rozmowie z "Twoim Imperium". Wszystko wskazuje jednak na to, że Montana i Felicjańska postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę. W listopadzie 2021 roku paparazzi przyłapało ich na romantycznych spacerze w Sopocie. 

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Ilona Felicjańska - dzieci

Ilona Felicjańska jest mamą dwójki chłopców - Macieja urodzonego w 2001 roku i Adama, który przyszedł na świat rok później. Dzieci są owocem związku modelki z jej pierwszym mężem, Andrzejem Rybkowskim. Po wypadku celebrytki i głośnym rozwodzie, opiekę nad chłopcami sąd przekazał ojcu. W rozmowie z portalem "Miasto kobiet" Felicjańska przyznała, że były mąż walczył o to, żeby dzieci zostały jej odebrane, a w tamtym momencie nie była na tyle silna, by mu się przeciwstawić. 

"To była dla mnie najtrudniejsza decyzja, z jaką przyszło mi się zmierzyć. Wielokrotnie przerabiałam to z moją terapeutką. Strach przed poczuciem, że jestem złą matką, bo się na to godzę. Strach przed tym, co powiedzą inni. Jednak zaufałam swojej intuicji. Wiem, że pewne moje decyzje mogą wydawać bardzo egoistycznie, ale gdybym ich nie podjęła, skrzywdziłabym siebie i osoby, których one dotyczą. Nie chciałam narażać dzieci na wielomiesięczną, wyniszczającą walkę, w dodatku na oczach mediów" - powiedziała w szczerym wywiadzie. 

Zobacz także:

Kiedy między Rybkowskim a Felicjańską doszło do rozwodu, chłopcy mieli 10 i 11 lat. Jak modelka wytłumaczyła im swoją chorobę i rozpad związku rodziców?

Mają świadomość mojego uzależnienia, wiedzą też, że rodzice przestali się kochać i że tak się czasem zdarza. Wiedzą, że jesteśmy po rozwodzie i że choć na razie ciągle mieszkamy pod jednym dachem, za jakiś czas to się zmieni - wyznała.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Ilona Felicjańska - alkoholizm

W 2010 roku Ilona Felicjańska spowodowała groźny wypadek na jednym z warszawskich osiedli. "To była dosłownie chwila. Alfa romeo wjechało na kostkę brukową, a sekundę później usłyszeliśmy pisk hamulców i potworny huk gniecionej blachy. Podbiegliśmy i w środku zobaczyliśmy panią Ilonę Felicjańską. Pomogliśmy jej wyjść ze zdewastowanego auta, ale ona powiedziała, że nie potrzebuje pomocy i próbowała odjechać. Było czuć od niej alkohol. Próbowała odjechać więc zabraliśmy jej kluczyki i wezwaliśmy policję" - powiedział wtedy świadek zdarzenia portalowi fakt.pl. Okazało się, że w momencie wypadku modelka miała w krwi 2,3 promila alkoholu. Rok po tym zdarzeniu opowiedziała publicznie o swojej chorobie. 

Modelka w programie "Dzień dobry TVN" wyznała, że zmaga się z alkoholizmem. Do tej pory Felicjańska pozostaje jedną z niewielu kobiet w polskim show-biznesie, które otwarcie mówią o swojej chorobie. Modelka rozpoczęła kampanię społeczną skierowaną do kobiet – "Pamiętaj o samokontroli", a z mężem postanowili, że otworzą we Włoszech hotelik i Instytut Miłości, który ma pomóc ludziom uzależnionym od alkoholu. W 2019 roku Felicjańska wyznała, że po pięciu latach trzeźwości znów sięgnęła po alkohol. W rozmowie z Agnieszka Jastrzębska dla "Dzień Dobry TVN" wyznała, jak wytłumaczyła dzieciom nawrót choroby. 

"Oni wiedzą, że byliśmy w nawrocie. Dużo na ten temat rozmawiamy. Wiem, że kiedy widzieli nie pijaną, było im bardzo trudno. Jednak przez ten cały czas byli obok mnie, czasami bliżej, czasami dalej. Tłumaczę im, że alkoholizm to choroba. Moja chęć niepicia jest ogromna, ale to jest tak, jakby siedziała we mnie druga osoba, która sięga po alkohol. Następnego dnia znowu płaczę, że nie chcę pić. Jest to okropna przypadłość" - szczerze przyznała modelka. 

Ilona Felicjańska - areszt

Po wypadku, do którego doszło w 2010 roku, modelka została zatrzymana i przewieziona do komendy w podwarszawskim Piasecznie. Nad ranem przewieziono ją na komendę na Ursynowie i przesłuchano. Ilona Felicjańska  została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. 

W 2020 roku doszło do kolejnego aresztowania modelki. Kiedy Felicjańska i jej mąż, Paul Montana przebywali w Stanach Zjednoczonych, zostali oskarżeni o naruszenie nietykalności cielesnej poprzez "dotknięcie lub uderzenie". Groziło im za to do roku więzienia lub grzywna do 1 tys. dolarów. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: