Codziennie zastanawiacie się co na siebie założyć? Często otwieracie szafę i nie możecie znaleźć ulubionej sukienki? Albo, co gorsza, nie macie w niej żadnego ulubionego ubrania? W najnowszych amerykańskich badaniach, które przeprowadzono na grupie 1000 kobiet wykazano, że przeciętna Amerykanka ma w swojej szafie około 103 sztuk odzieży i akcesoriów. Ta liczba wydaje Wam się ogromna? Cóż, z pewnością mało która z nich zdaje sobie sprawę, ile rzeczy zalega na półkach w garderobie i nosi zaledwie połowę z nich.

Co robimy kiedy dana rzeczy zaginie? Nie tracimy czasu na poszukiwania – idziemy na zakupy i kupujemy nowy sweter, koszulę czy spodnie (tak działa 61% badanych pań).

STATYSTKI W GARDEROBIE

Przeciętna kobieta uważa, że 21% ubrań z jej garderoby nie nadaje się do noszenia, a 12% z nich nigdy nie założy (stąd sterty sukienek z metką, które czekają na swój wielki dzień).

33% kobiet uważa, że ich ubrania są za ciasne, 24 %, że za luźne.

47% z nas ma poważne kłopoty ze skompletowaniem stylizacji do pracy każdego poranka, a połowa planuje co na siebie założyć dzień lub dwa wcześniej. 1 na 9 kobiet spóźnia się do pracy, ponieważ nie może się zdecydować co założyć!

 

GŁÓWNE PROBLEMY

10% kobiet przyznaje, że wpada w stan depresji otwierając podwoje swojej garderoby i patrząc na jej zawartość. 1 na 4 uważa, że ma totalnie niezorganizowaną przestrzeń w szafie, a 44%, czyli prawie połowa (!) nie może czegoś odnaleźć w czeluściach półek i wieszaków przynajmniej raz w miesiącu.

CO ROBIMY KIEDY NIE MOŻEMY ODNALEŹĆ ULUBIONEGO UBRANIA?

61% kobiet po prostu idzie do sklepu i kupuje nowy ciuch. 1 na 6 wyciąga ubranie z kosza z brudnymi rzeczami przeznaczonymi do prania.

JAK TO SOBIE ZORGANIZOWAĆ?

 

Według amerykańskich badań przeciętny dom w USA ma cztery szafy różnej wielkości (komody też się wliczają). 57% badanych uważa, że ich życie byłoby zdecydowanie piękniejsze, jeśli miałyby zorganizowaną garderobę, a 1 na 3 kobiety odzyskałaby wewnętrzną równowagę każdego poranka (kiedy stres wynikający z pytania „Co na siebie założę?” jest największy).

A jak wygląda Wasza szafa? Zgadzacie się z tymi wynikami?

ODKRYTE RAMIONA WIOSNA LATO 2016