"Bridgertonowie" - hit Netflixa to nie do końca historia jak z bajki

Serial "Bridgertnowie" zdobył nasze serca przede wszystkim porywającą fabułą. Choć pozornie opowieść jest stricte bajkowa - bale, suknie, książę z bajki i wzdychające damy - w istocie porusza problemy, które w pewnym sensie wszystkim nam są bliskie. Historia została zainspirowana bestsellerowymi książkami autorstwa Julii Quinn. Odcinki opowiadają o losach Daphne, najstarszej córki rodziny Bridgertonów. Dziewczyna ma zostać przedstawiona królowej i pewnym krokiem wkroczyć na dworskie salony w poszukiwaniu męża. Podczas jednego z balów poznaje księcia Hastings, z którym zawiera pakt mający rozwiązać ich matrymonialne problemy.  

W "Brigdertonach" nie brakuje też pełnych przepychu kolorowych stylizacji kostiumowych i przepięknych kadrów z XIX- wiecznym Londynem w tle - nic dziwnego, że twórcom udało się wzbudzić tak wielkie zainteresowanie. Przecież każda z nas marzy o tym, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwa, angielska księżniczka. Tiulowe suknie, satynowe buciki, kunsztowne zdobieniai i … brylantowe dodatki to obiekt westchnień każdej miłośniczki mody. Ale czy na pewno byłoby nas na to stać? Portal Daily Mail nie pozostawia nam żadnych złudzeń – koszty serialowej biżuterii przyprawiają dosłownie o zawroty głowy!

"Bridgertonowie" - ile kosztuje biżuteria, którą noszą bohaterki serialu?

Według opublikowanych przez Daily Mail informacji, koszty biżuterii w serialu „Bridgertonowie” sięgają nawet kilkunastu milionów dolarów! Niezła suma. Portal ustalił wartość niektórych serialowych brylantów w oparciu o szacunek jednego z brytyjskich jubilerów. Jego zdaniem koszt naszyjnika, którym obdarował Daphne książę Friedrich sięga blisko 6,1 miliona dolarów, natomiast diamentowa tiara z białego złota Lady Danbury była warta aż 13, 9 miliona dolarów. Nic jednak nie przebije wartości biżuterii Queen Charlotte, której same kolczyki były warte 12,2 miliona dolarów. Trzeba przyznać, że sumy są naprawdę okazałe. Ale jak to mówią – po trupach do celu. Efekt końcowy mimo wszystko zwalał z nóg i nie można mu tego odebrać.

Zobacz też: Julia Quinn, autorka książek o Bridgertonach, zdradza jak potoczą się losy bohaterów serialu Netflixa

"Bridgertonowie" - stylizacje bohaterów dopracowane w każdym calu

Stylizacje w serialu „Bridgertonowie” są wisienką na torcie tej wizualnej uczty. Zobaczymy w nim zapierające dech w piersiach suknie – jedne delikatne, jakby muśnięte subtelną barwą nieba, inne mocne, intensywne, przypominające kolor owocowych landrynek. Wysokie peruki, delikatne koki, przytłaczające makijaże i filigranowe róże na policzkach. Wraz z dorastaniem bohaterów barwy stają się coraz ciemniejsze. Stylizacje bohaterów pełne są kontrastów, czasami nawet groteskowych. Wszystko jednak, łącznie z okazałą biżuterią, tworzy idealną całość, która może być metaforą różności charakterów postaci. A jednak warto było zainwestować! Serial można nazwać dobrym nie tylko dzięki genialnej fabule, ale także poprzez piękne kadry, które zachwycą oko każdego widza. Twórcom „Bridgertonów” nie można zarzucić bylejakości – choć, jak sami widzimy, budżet poświęcony na produkcję był naprawdę ogromny!

Zobacz też: Bridgertonowie na Netflixie. Czy będzie drugi sezon? Wszystko, co wiemy o produkcji