Nowa aplikacja IKEA

IKEA wprowadziła na rynek IKEA Place – aplikację mobilną w technologii rzeczywistości rozszerzonej, dzięki której możemy sprawdzić, jak meble prezentują się w naszym realnym otoczeniu i wirtualnie odmienić każde wnętrze – dom, biuro, szkołę czy studio. Od sof i foteli po stoliki kawowe, wszystkie produkty w IKEA Place są trójwymiarowe i mają rzeczywiste rozmiary

Użytkownicy aplikacji będą mogli wybierać spośród ponad 2 tysięcy produktów IKEA takich jak np. sofa VIMLE, fotel STRANDMON czy stolik LISABO i sprawdzać, jak wskazane meble będą prezentować się w dowolnym wnętrzu. Bazując na rzeczywistych wymiarach pomieszczenia, aplikacja automatycznie skaluje produkty z 98-procentową dokładnością.

Technologia rozszerzonej rzeczywistości jest bardzo precyzyjna i pozwala zobaczyć strukturę tekstyliów, jak również to, w jaki sposób światło i cienie będą padać na meble, które zdecydujemy się ustawić w pokoju. Dodatkowo aplikacja pozwala na zapisanie obrazu i podzielenie się nim w formie zdjęcia lub video ze znajomymi oraz zrobienie zakupów bezpośrednio przez stronę internetową IKEA. Brzmi całkiem dobrze, prawda?

Jak używać IKEA Place?

•             Obecnie aplikacja dostępna jest jedynie na iPhone w wersjach: SE, 6s lub nowszym

z zainstalowanym iOS11

•             Pobierz aplikację IKEA Place za darmo z Apple APP Store

•             Zeskanuj podłogę w swoim mieszkaniu

•             Przejrzyj listę produktów dostępnych w aplikacji 

•             Wybierz produkt, który chcesz umiejscowić 

•             Przesuń i umieść produkt w wybranej przestrzeni