IGTV co to za aplikacja Instagrama?

IGTV to nowa aplikacja  na Instagramie, w której możemy oglądać i publikować dłuższe filmy, dokładnie tak jak na YouTubie. Aktualnie z Instagrama korzysta jakiś 1 miliard użytkowników, notuje też ciągłe wzrosty. Bazująca na zdjęciach aplikacja stawia mocno na InstaStories, czyli głównie krótkie filmiki, a teraz wypuściła na rynek nową aplikację kompatybilną z Instagramem - IGTV.

IGTV to poniekąd oddzielna aplikacja, która umożliwia wgrywanie na Instagram filmów do długości jednej godziny. Takie filmy nie będą znikać po 24 godzinach, jak dzieje się w przypadku krótkich historii, które aktualnie można publikować na InstaStories.

Jak działa IGTV na Instagramie?

Wielu blogerów publikuje całe relacje na InstaStories i siłą rzeczy, musi je mocno przycinać. Dzięki IGTV będzie można obejrzeć taką relację w całości, bez potrzeby przeklikiwania się po kawałku. Wideo oglądamy na pełnym ekranie telefonu, pionowo, tak jak w przypadku InstaStories, przesuwając palcem w lewo, przechodzimy do kolejnego filmu osoby, którą obserwujemy na Instagramie.

Po kliknięciu na Instagramie w ikonę IGTV (w prawym górnym rogu) w tle natychmiast odtwarza się najnowsze wideo, na dole ekranu widzimy za to listę filmów kolejnych naszych obserwujących. Sekcje filmowe są cztery: Dla Ciebie, Obserwowani, Popularne oraz Kontynuuj oglądanie. Możemy też na IGTV na Instagramie reagować odpowiednio serduszkami i komentować.

Jak opublikować film na IGTV na Instagramie?

Przede wszystkim trzeba założyć własny kanał (zasada z YouTube). Możemy wybrać film z dysku smartphone'a, musi być pionowy i może na razie trwać do 15 minut. Z czego wynika orientacja pionowa? Prawie 90% użytkowników oglądających wideo na smartphone'ach i tabletach ogląda je pionowo.

Czy będzie korzystać z IGTV? My już zaczynamy testy!