Iga Świątek ma fobię?

Gdy Iga Świątek wygrała turniej wielkoszlemowy Roland Garros 2020, pokonując Sofię Kanin, rozpisywał się o niej cały świat. Teraz Iga Świątek walczy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Choć Iga Świątek na korcie może wyglądać na niepokonaną, przyznała, że również ona ma swoją pietę Achillesa.

Iga Światek pokonała lęk z dzieciństwa

Iga Światek w książce „Young power” opowiedziała o początkach swojej pasji do tenisa. Okazuje się, że od najmłodszych lat lubiła rywalizację. Wszystko zaczęło się od tego, że chciała pokonać swoją starszą siostrę. Opowiedziała również o ojcu, który zaszczepił w nich miłość do sportu.

To tata pokazał nam tenis. Najpierw zapisał na zajęcia moją starszą o trzy lata siostrę Agatę. Gdy byłam mniejsza, zawsze chciałam robić to, co ona. Bardzo jej zazdrościłam tych zajęć. I nie ma się co oszukiwać: jednym z powodów, dla których zaczęłam grać, było to, że chciałam z nią wygrywać.

Iga Świątek przyznaje, że na początku po prostu odbijała piłkę od ściany, aż po dwóch latach trenerzy zgodzili się przyjąć ją pod swoje skrzydła. Wówczas pasja zaczęła mieszać się w jej życiu z wieloma wyrzeczeniami.

I zaczęła się sportowa rutyna: szkoła, trening, nauka, spać. Wiem, że to brzmi strasznie, ale my naprawdę chodziłyśmy na te zajęcia, bo się na nich dobrze bawiłyśmy. I jasne, czasem zazdrościłam znajomym, gdy umawiali się na grę w piłkę, a ja nie mogłam, bo szłam na trening. Ale bardzo szybko zrozumiałam, że robię coś wyjątkowego i naprawdę fajnego. Żyłam z turnieju na turniej i sprawiało mi to olbrzymią przyjemność.

Iga Świątek otwarcie mówi jednak, że nie każda dyscyplina sportu jest dla niej taką samą przyjemnością. Swój lęk odkryła, kiedy tata zapisał ją i jej siostrę na basen. Okazuje się, że młoda mistrzyni panicznie bała się wody. Mimo to udało jej się pokonać swój lęk.

Gdy tata zapisał nas na basen, okazało się, że boję się wody. Pływać się nauczyłam, ale pływaczką na pewno nie będę.

Jesteście zaskoczeni takim wyznaniem? W imieniu redakcji Kobieta.pl życzymy Idze Świątek dalszych sukcesów i jak najmniej treningów na basenie.

ZOBACZ TEŻ: 

Ma 15 lat i pokonała Venus Williams. Kim jest najmłodsza uczestniczka Wimbledonu?

Zobacz także: