Iga Świątek triumfuje w Rzymie - wygrała trzeci turniej w karierze! 

Iga Świątek wygrała trzeci turniej w karierze! W Rzymie wygrała z Karoliną Pliskovą 6:0, 6:0, bez straty gema, co jest niemal niemożliwe w meczu na takim poziomie. Finał trwał zaledwie 46 minut, co Urszula Radwańska skomentowała zabawnym wpisem na Twitterze, z gratulacjami, z którymi pospieszył jej nie tylko cały świat tenisowy, ale też gwiazdy, politycy oraz wszyscy ci, którzy za sprawą utalentowanej 19-latki pokochali tenis.  Wszystko wskazuje na to, że ta dziedzina stanie się kolejnym sportem narodowym, po piłce nożnej i skokach narciarskich.

Iga Świątek triumfuje w Rzymie - gwiazda, bez względu na to, czy wygrywa czy przegrywa

Iga Świątek w jednej chwili stała się ulubienicą internautów - oczywiście jej zasługą są brawurowe zwycięstwa, ale też charakter, o którym dane było się nam przekonać nie raz - nie tylko, gdy wygrywa, ale też gdy ponosi porażkę. Jeszcze przed chwilą internet żył wymownym przesłaniem, który czytany był bez najmniejszych wątpliwości z ust sportsmenki, po przegranej z Ashleigh Barty w Madrycie. To pewnie najczęściej używany gif w poniedziałek.

"Nie wiem, o czym mówicie", skomentowała żartobliwie Iga Świątek. Dziś polska tenisistka przechodzi do historii po błyskawicznym zwycięstwie w turnieju. Ale co cieszy najbardziej skromną gwiazdę sportu, to to, że wreszcie w stolicy jednej z najlepszych kuchni, będzie mogła zjeść... tiramisu.

Ile zarobi Iga Świątek za zwycięstwo w Rzymie?

Ile zarobiła Iga Świątek za wygranie turnieju w Rzymie? To pytanie pojawia się coraz częściej w wyszukiwaniach. Oprócz porządnej porcji tiramisu i awansu do czołowej dziesiątki rankingu WTA, ostatnia wygrana oznacza oczywiście duże pieniądze. 19-letnia Iga Świątek wygrała 178 tysięcy euro, czyli ok. 800 tys. złotych! Dla porównania, jej rywalka - Karolina Pliskova otrzymała "jedynie" 132 tys.