Miejsce dla każdego

Dobrze rozplanowana przestrzeń pozwala na wydzielenie miejsca zarówno dla najmłodszych członków rodziny, jak i tych starszych, tworząc międzypokoleniową ostoję. Warto więc podzielić ogród na strefy – dla najmłodszych świetnie sprawdzą się piaskownice, w których za pomocą wiaderek i grabek będą ćwiczyć zdolności manualne. Do wyboru mamy mniejsze, plastikowe oraz przeznaczone dla większej ilości dzieci – duże, drewniane. Piaskownicę można łatwo złożyć lub zabezpieczyć przed zimnem w chłodniejszych miesiącach. To rozwiązanie proste i efektowne. W upalne dni idealnie sprawdzi się basen – zarówno dmuchany, jak i ten na stelażu. Obie opcje mają swoje zalety – dmuchany zmieści się na ograniczonej przestrzeni i łatwo go przemieścić, natomiast w dużym basenie ze stelażem zmieści się cała rodzina.

Dzieci to pokochają!

Dla dzieci w wieku szkolnym hitem ostatnich sezonów są własnoręcznie zbudowane „bazy” z drewna, połączone z huśtawkami i zjeżdżalniami. Wielbiciele prostych rozwiązań, docenią gotowe  domki na drzewie – milusińscy zyskują swoją prywatną przestrzeń, która w zależności od dnia może się zmieniać w rycerski zamek, leśną chatkę, czy też prawdziwe królestwo dla księżniczek. Takie zabawy pozytywnie wpływają na wyobraźnię i pobudzają kreatywność.

Równie ciekawym rozwiązaniem dla starszaków, będą wszelkiego rodzaju trampoliny - poprawiają sprawność ruchową i ćwiczą równowagę. To świetne rozwiązanie dla tych, z nieskończonymi pokładami energii.

Oaza spokoju

Oczywiście nie możemy zapominać o własnych potrzebach! Designerskie meble ogrodowe sprawią, że strefa relaksu stanie się centralnym punktem odwiedzin każdego gościa, a wygodne kanapy oraz huśtawki – jajka, będą towarzyszyć rozmowom do późnej nocy. Dla wielbicieli slow life dobrym wyborem będzie montaż huśtawki ogrodowej – na niej można zaszyć się w spokoju, czytając książkę lub oglądając ulubiony serial. Styl boho podkreśli hamak z naturalnego materiału, a całość pięknie wykończą donice.

Zobacz także:

Nie można zapomnieć o kwiatach – nie dość, że roztaczają wokół siebie przepiękny zapach, to nadają kolorów każdej przestrzeni. Przed zakupem warto zastanowić się, gdzie w ciągu dnia pada cień, a które miejsce jest najbardziej nasłonecznione – dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasadzone gatunki będą cieszyć oko cały sezon.

Niezależnie od naszych funduszy, stylu, czy gustu – z Castoramą każdy może spełnić swoje marzenie o przytulnym ogrodzie, w którym cała rodzina będzie przyjemnie spędzać czas.