#Hot16Challenge2 - na czym polega?

#Hot16Challenge to akcja, której pierwsza edycja odbyła się w sieci niemal 6 latemu. Teraz przeżywa swoją reaktywację. Artyści zorganizowali się po raz kolejny, tym razem zostawiając pod swoimi nagraniami hashtag #Hot16Challenge2. Celem nowej edycji internetowego wyzwania, w dobie szalejącego na całym świecie koronawirusa, jest zebranie środków dla polskiej służby medycznej, która walczy z epidemią. Środki zbierane są za pomocą popularnej platformy siepomaga.pl

#Hot16Challenge2: Andrzej Duda rapuje dla lekarzy

Akcja zyskała rozgłosu od momentu, gdy udział w muzycznym wyzwaniu, za sprawą rapera Zeusa, wziął sam prezydent Andrzej Duda. Nominował również do udziału w challengu Marylę Rodowicz, ulubiony zespoł prezydenta i jego żony - Pectus oraz ... Mateusza Morawieckiego. Czy premier wykaże się dystansem i podejmie wyzwanie? My widzimy całą trójkę we wspólnym występie.

Rapująca głowa państwa nie wywinęła się spod, że tak strawestujemy pewnego artystę, ostrza krytyki obserwatorów poczynań ostatnio bardzo aktywnego w sieci prezydenta. Przypomnijmy, że na samym początku kwarantanny wywołanej pandemią koronawirusa, Andrzej Duda założył konto w popularnym wśród nastolatków Tik Toku. 

Katarzyna Nosowska komentuje występ Andrzeja Dudy

Ze szczególną uwagą krytycy zaczęli analizować zwrotkę z utworu prezydenta: "Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły", która jak podejrzewamy, wpisze się w historię polskiej kultury tak trwale, jak legendarny "orła cień", czy "w pustej szklance pomarańcze". Nazwijmy to po imieniu, rapsy Andrzeja Dudy już stały się wiralem. Na Facebooku już można nałożyć sobie na zdjęcie profilowe nakładkę z tekstem utworu prezydenta. 

Bogactwo interpretacji tego fragmentu udowadnia liczba komentujących nagrań internautów oraz artystów jak np. Katarzyna Nosowska, która wrzuciła na swój instagramowy profil zabawne nagranie. Niby nic, a jednak cieszy. Okazuje się, że raperskimi wyczynami prezydenta można sobie też "posmarować chleb", jak śpiewał inny klasyk.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nosowska (@nosowska.official) Maj 11, 2020 o 8:39 PDT

Swój komentarz wrzuciła do sieci też Matylda Damięcka, znana na instagramie z minimalistycznych grafik, bardzo trafnie i dobitnie opisujących rzeczywistość.

Zobacz także:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Matylda Damięcka (@thegirlwhofellonearth) Maj 11, 2020 o 8:39 PDT

#Hot16Challenge2: gwiazdy, które wystąpiły w wyzwaniu

W muzycznym wyzwaniu w szczytnym celu do tej pory udział wzięło wiele gwiazd i przedstawicieli kultury, m.in. Dorota Masłowska, Jakub Żulczyk, Jan Frycz (wcielając się w już kultową rolę Dario ze "Ślepnąc od świateł"), Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Natalia Szroeder oraz Monika Brodka. Andrzej Duda to nie pierwszy polityk, który wziął udział w popularnym challengu. Mieliśmy okazję usłyszeć też utwór przygotowany przez Janusza Korwin-Mikke, który zdecydowanie mija się jednak z pojęciem rozrywki czy sztuki, bo pełen wulgaryzmów wymierzony jest w politycznych konkurentów - no cóż, nie każdy potrafi się po prostu dobrze bawić.