Must have lata 2018: słomkowy kapelusz

Przygotowując się na nadchodzący jesienny sezon , warto podsumować ten który właśnie mija. Co było hitem lata  2018? Wydaje się, że w dodatkach królował zdecydowanie słomkowy kapelusz, i to im większy tym lepszy!! Idealny dla modowych blogerek okazał się ogromny (naprawdę wielki!) kapelusz La Bomba, zaprojektowanym przez Simona Jacquemusa.  

Kapelusz La Bomba

Kapelusz La Bomba wykonywany jest ręcznie we Francji i występuje w dwóch rozmiarach: Le chapeau Bomba oraz Le grand chapeau Bomba, a jego cena może osiągnąć poziom 697 dolarów, w zależności od rozmiaru.

Kim jest Simon Porte Jacquemus?

Kim jest projektant tego spektakularnego kapelusza XXL na punkcie, którego oszalał świat mody? Simon Jacquemus urodził się w 1990 roku na południu Francji, a historia o tym jak w wieku 7 lat pociął zasłonę i zrobił z niej spódnicę jest idealnym materiałem na filmowy hit. Jego pierwsze kolekcje były utrzymane w duchu minimalizmu, jednak nie był to zamierzony kierunek artystyczny, a wynik ograniczonych środków finansowych.

Dopiero, gdy w 2015 roku otrzymał wyróżnienie podczas konkursu LVMH, którego wygrana wiązała się z przypływem 150 tys. euro konto, Simon mógł w pełni skupić się na projektowaniu.Mimo młodego wieku i zdecydowanie niekonwencjonalnemu podejściu do mody, głównym źródłem inspiracji, dla młodego projektanta pozostaje jego rodzinne miasteczko w Prowansji oraz wspomnienia po matce.

Trudno się nie zgodzić, że Simone Jacquemus szturmem zdobywa paryski i światowy rynek mody, a jego projekty zalewają rozkładówki Vogue’a. Jacquemus może pochwalić się również, nie byle jaką klientelą. Wśród jego fanów możemy wyliczyć Anję Rubik, Emily Ratajkowski, czy Kendall Jenner. Zobaczcie same, jak na zdjęciach prezentują się kapelusze od Jacquemusa. My jesteśmy zakochane!