Śmierć księżnej Diany

Tajemnicze okoliczność śmierć księżnej Diany wstrząsnęły całym światem i do dzisiaj są tematem nieustającej dyskusji. Jej synowie: książę Harry i książę William, w filmie dokumentalnym „Diana: Our Mother Her Life and Legacy” wspominają ostatnią rozmowę telefoniczną z matką.

Harry i William wspominają swoją matkę

Krótko przed tragicznym wypadkiem samochodowym, 31 sierpnia 1997 roku, księżna Diana telefonuje do swoich synów. 15-letni William i 12-letni Harry grają wtedy, w piłkę z kuzynami i chcą jak najszybciej zakończyć rozmowę z mamą, by wrócić do sportowych rozgrywek.

Jak dziś wspomina książę William: „Gdybym wiedział, co się wydarzy nie był bym tak zblazowany zachowałbym się inaczej”.

Przyszły król Wielkiej Brytanii dodaje również, że dokładnie pamięta ostatnie słowa matki, ale nie zamierza się nimi dzielić publicznie.

Księżna Diana: mama buntowniczka

Książę Harry na wspomnienie o ostatniej rozmowie z matką, nie krył swojego wzruszenia: „Nie pamiętam, co mówiłem, ale to co zapamiętam do końca życia, jest żal, jak krótka była ta rozmowa”. Książę jednak z chęcią wraca myślą do zabawnych historii związanych z matką. Harry przed kamerą wspomina sytuację ze szkolnych, sportowych rozgrywek:

„Pamiętam jak mama przemycała nam słodycze. Wracałem z meczu, a skarpetki miałem całe napakowane słodkościami”.

31 sierpnia będziemy obchodzić 21 rocznicę śmierci księżnej Walii.