Harry i Meghan w opublikowanej kilka dni temu kartce świątecznej ukryli pewną wiadomość. Mianowicie chodzi o to, w jaki sposób 2,5-letni Archie zwykle się do nich zwraca. Określenie Meghan jest raczej zwyczajne, a to, które otrzymał od syna Harry... całkiem zaskakujące. Dokładnie w ten sam sposób książę Karol mówił do księcia Filipa, a książęta William i Harry do księcia Karola. 

Harry i Meghan: kartka świąteczna 2021

Za kilka dni miną dwa lata od czasu przeprowadzki Harry'ego i Meghan do Stanów Zjednoczonych. Mieszkają w kalifornijskim miasteczku Montecito, prowadzą działalność charytatywną, a w czerwcu tego roku powitali na świecie swoje drugie dziecko - córkę, którą nazwali Lilibet Diana. I chociaż trzymają się z dala od brytyjskiej rodziny królewskiej, postanowili podtrzymać pewną tradycję. Chodzi o coroczne publikowanie kartki świątecznej.

Tegoroczna kartka świąteczna Harry'ego i Meghan wzbudziła prawdziwą sensację i popularnością przebiła kartki pozostałych Windsorów. Po raz pierwszy ex-royalsi pokazali bowiem wizerunek półrocznej Lilibet. To jednak nie koniec ciekawostek związanych z ich świątecznymi życzeniami...

Jak Archie nazywa Harry'ego i Meghan?

This year, 2021, we welcomed our daughter, Lilibet, to the world. Archie made us a ‘Mama’ and a ‘Papa’, and Lili made us a family (tłum. W roku 2021 powitaliśmy na świecie naszą córkę Lilibet. Archie uczynił nas „mamą” i „papą”, a Lili uczyniła nas rodziną) - napisali w wiadomości dołączonej do kartki Harry i Meghan. 

To właśnie stąd wiemy, jak Archie nazywa swoich rodziców. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że w identyczny sposób do swoich ojców zwracali się książęta Harry i William oraz książę Karol.

Sam Harry w przeszłości, m.in. składając ojcu życzenia urodzinowe, nazywał księcia Karola „Pa”, czyli skróconą wersję Papy: "Happy birthday to His Royal Highness The Prince of Wales - Sir, Pa, Grandpa!" - mogliśmy przeczytać na nieczynnym już Instagramie @sussexroyal.

Kiedy natomiast w kwietniu zmarł książę Filip, książę Karol zwrócił się do niego w instagramowym wpisie: "Dear Papa...".

Zobacz także:

Zwróciliście na to uwagę?