Hanka Horka zakaziła się celowo koronawirusem, żeby nie musieć się zaszczepić. Dwa dni później zmarła

"Hanna Horka nie żyje", podały media na całym świecie. Czeska piosenkarka znanego folkowego zespołu Asonance zmarła w wieku 57 lat zakażona koronawirusem. Tragiczna informacja wzbudza tyle kontrowersji, bo jak się okazało czeska piosenkarka zakaziła się Covid-19 celowo. Dlaczego to zrobiła? Horka zdecydowała się na to, żeby nie musieć się zaszczepić.

Hanka Horka nie żyje: "Życie jest tu dla mnie, dla was także"

Czeska piosenkarka o tym, że zakaziła się koronawirusem celowo, poinformowała na swoim fejsbukowym profilu. W opublikowanym poście, napisała, że "COVID-19 ma za sobą i będzie mogła pójść do teatru, kina, na koncert, na basen czy wyjechać nad morze. [...] Życie jest tu dla mnie, dla was także" - napisała. Dwa dni później informację o śmierci piosenkarki potwierdził zespół Asonance, którego Hana Horka była członkinią od 1985 roku.

"W niektóre wiadomości nie chcemy uwierzyć. Ale będziemy musieli" - napisał w oświadczeniu o śmierci Horki zespół Asonance.

Pogrążony w żałobie syn Hanki Horki, Jan Rek, o kontrowersyjną decyzję, której efektem jego matka zmarła, obwinił przedstawicieli ruchów antyszczepionkowych oraz przyjaciół i znajomych, którzy zachęcali ją do tego ruchu.