Gwiazdy, które urodziły po 40-tce. Lista jest długa

W dzisiejszych czasach późne macierzyństwo staje się już normą. Kobiety wolą najpierw spełnić się zawodowo, zwiedzić świat, odkrywać swoje pasję i dopiero później skupić się na wychowywaniu dziecka. Dodatkowo rozwój medycyny sprawił, że późna ciąża stała się możliwa i nie jest postrzegana, jako coś niebezpiecznego Oto gwiazdy, które urodziły po 40-tce. 

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska została mamą w 2014 roku. Wtedy na świat przyszedł jej syn Jan Franciszek. Aktorka w rozmowie z "Baby by Ann" wyznała, że zdecydowała się na późne macierzyństwo, ponieważ czekała na moment, w którym będzie pewna, że chce mieć dziecko. Przypominamy, że Kożuchowska urodziła w wieku 43. lat. Gwiazda przyznała, że jej ciąża i staranie się o dziecko nie były prostą sprawą. Z medycznego punktu widzenia miała jedynie 2 proc. na zajście w ciąże w swoim wieku. W wywiadach wyznawała, że kiedy okazało się, że spodziewa się dziecka, musiała dużo odpoczywać i bardzo się pilnować. „Dziecko daje absolutne poczucie sensu poza wszystkim i ponad wszystkim (…)” – powiedziała aktorka.

Halle Berry

Halle Berry swoją karierę rozpoczęła już na przełomie lat 80. i 90. Aktorka najbardziej jest znana z występów w wielkich produkcjach, takich jak „Kobieta kot” czy „James Bond”. Berry jako pierwsza czarnoskóra kobieta odebrała w 2002 roku Oscara za główną rolę w filmie „Czekając na wyrok”. Halle po raz pierwszy została mamą w 2008 roku. Na świat przyszła wtedy jej córka Nahla. Gwiazda drugie dziecko urodziła pięć lat później, w wieku 47 lat.

Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka poślubiła swojego drugiego męża, Marcina Łopuckiego w 2009 roku. Aktorka wyznała w wywiadach, że z partnerem długo starali się o dziecko. Późne macierzyństwo gwiazdy nie było wyborem, ale skutkiem wielu nieudanych prób. W rozmowie z magazynem „Gala” wyznała, że zanim udało jej się zajść w upragnioną ciążę, poroniła cztery razy. Gwiazda córkę Alikię urodziła w 2011 roku, w wieku 41 lat. "Alisia urodziła się, gdy skończyłam 40 lat. Wcześniej czterokrotnie byłam w ciąży i nie udało mi się urodzić dziecka. Alisia była wyczekiwana i wymarzona. Nigdy nie straciłam nadziei" – przyznała w rozmowie z „Galą”

Madonna

Madonna, a właściwie Madonna Louise Ciccone, pierwszy raz została mamą w wieku 38 lat. Na świat przyszła wtedy jej córka Lourdes. Cztery lata później mężem artystki został angielski reżyser Guy Ritchie. To on jest ojcem drugiego dziecka Madonny – syna Rocco. Chłopiec przyszedł na świat trzy tygodnie przed terminem. Piosenkarka miała wtedy 42 lata. Artystka ma także czwórkę adoptowanych dzieci: Davida Banda Mwale Ciccone Ritchie, Mercy James, Stellę Ciccone oraz Esterę Ciccone.  

Salma Hayek

Selma Hayek to jedna z najsłynniejszych światowych aktorek o latynoskich korzeniach. Gwiazda od 2006 roku jest związana z Francois-Henri Pinaultem – prezesem firmy PPR, miliarderem i właścicielem klubu piłkarskiego Stade Rennai. Co ciekawe, to właśnie mężczyzna sprawił, że gwiazda zapragnęła zostać mamą. "On zmienił wszystko. Tak wiele osób powtarza, że moment przyjścia na świat dziecka jest jak nagły przypływ bezgranicznej miłości. Mimo prób, nie umiałam sobie tego wyobrazić – powiedziałs w rozmowie z „The Sunday Times”. Aktorka urodziła córkę po 40. roku życia. Valentina przyszła na świat 21 września 2007 roku. „Valentina, nigdy nie chciałam, by ktoś zaistniał w moim życiu tak mocno, jak wyczekiwałam ciebie” – napisała Hayek w poście na Instagramie skierowanym do córki.

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska to od ponad dwudziestu lat szczęśliwa mężatka. Artystka w 2000 roku poślubiła Macieja Myszkowskiego – modela i architekta. Para doczekała się trójki dzieci, Leona Stanisława i Heleny. Córeczka Steczkowskiej przyszła na świat w 2014 roku, kiedy gwiazda miała 41 lat. Później artystka wspominała, że trzecie dziecko było „prezentem”, który sprawili sobie z mężem po jego wyjściu z ciężkiej choroby.

Zobacz także:

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk oficjalnie ogłosiła swój związek w lipcu 2020 roku. Jej partnerem jest Robert Karaś,  mistrz i rekordzista świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana w 2018 roku i podwójnego Ironmana w 2017 i 2019 roku, a także rekordzista Polski na dystansie Ironmana w 2019 roku. Para przywitała na świecie synka w lipcu 2021 roku. Chłopiec otrzymał niespotykane imię Milan. Co aktorka sądzi o późnym macierzyństwie? Okazuje się, że gwiazda ma swoje obawy. Włodarczyk wyznała, że boi się, że może nie doczekać się wnuków. "Macierzyństwo po 40… Ja widzę tylko jeden minus. Jeśli będzie mi dane dożyć 70 urodzin Milanek będzie miał dopiero 30 lat. Nie wiadomo czy doczekam wnuków. Z drugiej strony równie dobrze mogę zostać babcią w wieku 60 lat" – napisała gwiazda na Instagramie.

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenke-Majdan do 2013 r. była żoną Jacka Rozenka. Para doczekała się dwójki dzieci - Stanisława i Tadeusza. Chłopcy przyszli na świat dzięki metodzie in vitro. Gwiazda ze swoim trzecim mężem, Radosławem Majdanem, poznała się na premierze filmu "Mój biegun". Zakochani pobrali się w 10 września 2016 r. w Konstancinie pod Warszawą. Para nie ukrywała, że pragnęła wspólnego dziecka. Po kilku latach, w czerwcu 2020 r., na świecie pojawił się syn Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana - Henryk. Oznacza to, że gwiazda została mamą po raz trzeci w wieku 42 lat!

Meryl Streep

Meryl Streep to jedna z najbardziej znanych, ale także najbardziej tajemniczych gwiazd w Hollywood. Gwiazda mocno chroni swojej prywatności i rzadko wypowiada się na temat życia prywatnego. Streep stanęła na ślubnym kobiercu 30 września 1978 roku. Aktorka i jej mąż Don Gummer doczekali się czwórki dzieci. Pierwsze z nich przyszło na świat, kiedy gwiazda miała 30 lat. Dopiero jej czwarta córka, Louisa Jacobson urodziła się, kiedy aktorka skończyła 40. rok życia.

Katarzyna Warnke

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke wzięli ślub 30 lipca 2016 roku. Aktorka została mamą kilka lat później, w wieku 42 lat. Jak sama przyznała, nie planowała późnego macierzyństwa. Zapragnęła mieć dzieci dopiero wtedy, kiedy poznała męża. "Każdy wiek ma swoje plusy i minusy. Kiedy jest się młodą matką, trudniej jest zrezygnować z dotychczasowego, beztroskiego życia. Starszej mamie trudno się natomiast szybko zregenerować po ciężkiej nocy. Spotkałam mojego partnera później, wcześniej nie spotkałam nikogo, z kim chciałabym być i mieć dzieci, więc trudno oczekiwać, żebyśmy zachodziły w ciążę z kimkolwiek. Jednocześnie, uważam, że kobieta jest wartościowa również bez dziecka. To zależy od wielu czynników. Bądźmy więc elastyczne, myślmy o sobie, bo jeśli zdecydujemy się na dziecko, to będzie bardzo ważne w kontekście jego wychowania" - powiedziała w rozmowie z nami.