Met Gala, czyli „modowe Oscary” już za nami. Wydarzenie swoją nazwę wzięło od miejsca, w którym co roku niezmiennie się odbywa, czyli Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Tym razem motywem przewodnim był „pozłacany wiek”. W sieci błyskawicznie pojawiły się zdjęcia najpiękniejszych i najlepiej ubranych zaproszonych gości. Jedna tiktokerka postanowiła przeanalizować fotografie i ujawniła, jak naprawdę, bez Photoshopa wyglądają gwiazdy Hollywood. 

Jak wyglądają gwiazdy na czerwonym dywanie?

Elena Carrol publikuje filmy na Tik Toku do 2021 roku. Od początku jej posty były mocno nastawione na treści body positivity. Kobieta pokazuje jak wygląda jej ciało i normalizuje takie rzeczy jak fałdka na brzuchu, cellulit, ale też naturalna tekstura twarzy czy niedoskonałości. Ostatnio tiktokerka zaczęła jednak skupiać się na celebrytach. Na podstawie zdjęć z Met Gali, która miała miejsce w pierwszy poniedziałek maja, pokazała jak mocno różnią się zdjęcia gwiazd odbiegają czasami od rzeczywistości. 

Zmarszczki, cienie pod oczami, wypryski – chociaż to całkowicie normalne, celebryci usilnie starają się je przykryć filtrem . Jak wyglądają gwiazdy bez Photoshopa? Tiktokerka udostępniła m.in. zdjęcie Kim Kardashian. Celebrytka zrobiła duże zamieszanie na gali, ponieważ pojawiła się w autentycznej sukni Marylin Monroe, w której aktorka Hollywood śpiewała „Happy birthday” prezydentowi Johnowi F. Kennedy w 1962 roku. Chociaż na zdjęciach Kardashianka wyglądała przepięknie, w przybliżeniu widocznie widać ciężki makijaż gwiazdy. Mama celebrytki również była zaproszona. Kris Jenner od lat przyznaje się do stosowania różnych zabiegów upiększających, a także regularnie korzysta z filtrów na Instagramie. Zdjęcie, które opublikowała z gali, jest mocno wygładzone. W rzeczywistości 66-letnia celebrytka nie ma idealnej cery, a na żywo można u niej zauważyć mocne zmarszczki, zwłaszcza w okolicy oczu, czyli tzw. "kurze łapki". Ogromną zmianę widać u Karlie Kloss. Cera modelki w przybliżeniu ma widoczne niedoskonałości. 

@classicsplendor Just some real skin shots to begin your day #mentalhealthawareness #metgala #bodypositivity #selflove #socialmediaisfake #fyp #trending #nz #selfcare Talking to the Moon - Bruno Mars

 

Gwiazdy bez Photoshopa

Film tiktokerki obił się szerokim echem i stał się hitem w sieci. W ciągu 24 godzin został polubiony aż 42 tysiące razy. Już dzień później Elena Carrol opublikowała kolejny post, który demaskował przerobione zdjęcia gwiazd. Khloe Kardashain nie tylko wygładziła swoją cerę, ale także zmniejszyła swój noc i czoło. Aktorka Dove Cameron, znana z filmów Disney Chanel, widocznie zmniejszyła swoje wcięcie w talii i tym samym nadała swojej figurze kształtu klepsydry. Udostępniając takie filmy tiktokerka chce udowodnić, że nie warto porównywać się do gwiazd, które od lat kreują swój wizerunek i regularnie korzystają z zabiegów kosmetycznych i upiększających filtrów. "Mogą to być minimalne zmiany, ale to także dodaje  do narracji, że celebryci są „doskonałymi” ludźmi" - napisała Carrol w opisie pod postem. 

@classicsplendor They might be minimal changes but it only adds to the narrative that they are “perfect” humans #mentalhealthawareness #metgala #OscarsAtHome #fyp ♬ Baby Elephant Walk - Henry Mancini