Gwiazda TVP robi coming out i pisze: "Jestem dumna z tego kim jestem i z kim jestem"

31-letnia Joanna Balasz znana jest szerszej publiczności z popularnych seriali TVP - aktorka pojawiła się m.in. w  "Barwach szczęścia", "Wojennych dziewczynach", "Komisarz Alex" czy "Ojcu Mateuszu". Ponadto od czterech lat związana jest z Teatrem Capitol. 

Gwiazda TVP stroni od blasku fleszy, ceni sobie swoją prywatność i niechętnie pokazuje się na branżowych imprezach. Mimo to aktorka niedawno zrobiła coming out, publikując przepiękne zdjęcia ze swoją partnerką, Ivy Piotrowską. Jak się okazuje, dziewczyny są w związku od pięciu lat. Iwona Piotrowska jest niezależną dziennikarką, która aktualnie spełnia się w roli menadżerki gwiazd. Wcześniej współpracowała m.in. z TVN.

 

Jestem dumna z tego kim jestem i z kim jestem. Nie tylko w czerwcu, a każdego dnia - pisze na Instagramie Joanna Balasz

W komentarzach posypały się gratulacje. Swoje ciepłe słowa zamieściły m.in. Maria Dębska, Kasia Sawczuk, Marcelina Zawadzka, Vanessa Aleksander czy Magda Mołek. "I my jesteśmy dumne z Was!" - napisała dziennikarka TVN24, Marta Wrchoł, która zrobiła coming out w zeszłym roku. My dołączamy się do gratulacji!

To kolejny coming out osoby publicznej w Polsce. Niedawno do osób, które otwarcie przyznają się do swojej nieheteronormatywności dołączył m.in. Andrzej Piaseczny, Łukasz Jakubiak czy Monika Miller. Ponadto niedawno mogliśmy przeczytać o transseksualnym dziecku Jacka Braciaka.

Czerwiec miesiącem dumy

Aktorka zrobiła coming out w czerwcu, czyli miesiącu, który uważa się za miesiąc dumy. To właśnie w czerwcu odbywają się na całym świecie parady równości, w których bierze udział społeczność LGBT+ i ich sprzymierzeńcy. To czas celebrowania osób, które utożsamiają się jako osoby biseksualne, homoseksualne, transseksualne, aseksualne czy panseksualne. 

Parady równości mają upamiętniać zamieszek Stonewall, które wybuchły w 1969 roku w Nowym Jorku i rozpoczęły ruch aktywnej walki o prawa osób LGBT+. W Polsce osoby nieheteronormatywne nadal nie mają możliwości tworzyć wspólnie związek małżeński czy adoptować dzieci.