Jaka grzywka do okrągłej twarzy jest najlepsza?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@mayffonseca)

Grzywka na prosto, a może grzywka na jeden bok? Co jest najbardziej odpowiednie dla osób o okrągłej twarzy? Okrągła twarz dzięki fryzurze powinna stać się wizualnie nieco szczuplejsza. Jest na to dobry sposób - wystarczy zdecydować się na fryzurę z kosmykami opadającymi choćby gdzieniegdzie na twarz. Zasłonią pełne policzki i odwrócą od nich uwagę. Fryzura to istotny element każdego wizerunku. Krótka grzywka w większości przypadków nie dodaje uroku. Sprawdzi się u osób, które mają bardzo regularne rysy i dość wysokie czoło. Grzywka nie może też być zbyt długa - także z praktycznych powodów. Włosy szybko rosną i konieczne byłoby albo częste odwiedzanie fryzjera, albo spinanie grzywki - a przecież chcemy tego uniknąć!

Grzywka przy okrągłej twarzy powinna być lekka, przerzedzona, o półokrągłym kształcie (dłuższa na bokach a krótsza w środku). To najlepsze rozwiązanie, ponieważ wizualnie wyszczupli twarz.

Lekko pocieniowana grzywka skierowana na jeden bok odwróci uwagę od policzków i wydłuży niskie czoło. Przedziałek również powinien znajdować się z boku głowy.

Przerzedzona i asymetryczna grzywka to idealne rozwiązanie dla okrągłej twarzy. Rysy wyostrzają się, a kosmyki włosów opadają na policzki, co wyszczupla twarz.

Jakie fryzury pasują do okrągłej twarzy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@troprouge)

"Czy pasuje mi grzywka?" - wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Do okrągłej twarzy pasuje wiele różnych fryzur - w tym te, których elementem jest właśnie grzywka. Fryzurę należy dobierać do kształtu twarzy - wówczas podkreśla jej zalety oraz odciąga uwagę od drobnych mankamentów. Okrągła twarz posiada dość charakterystyczne cechy - zwykle niskie czoło i okrągłe policzki. Właśnie z ich powodu wygląda na pulchną. Zadaniem fryzury jest przykrycie okrągłych policzków przynajmniej częściowo, odciągnięcie od nich uwagi, a także wydłużenie optyczne twarzy. Do okrągłej twarzy pasują niemal wszystkie fryzury! Trzeba się jednak wystrzegać tych krótkich - włosy nie odciągną wówczas uwagi od policzków i niepotrzebnie je wyeksponują. Najkrótsze włosy dla okrągłej twarzy to te sięgające przynajmniej do linii żuchwy.

Długie lub półdługie włosy to najlepszy wybór dla osób o okrągłej twarzy. Długie włosy z grzywką powinny posiadać pazurki wokół twarzy. Ich wycieniowanie pozwoli im dodać objętości.

Zobacz także:

Bez względu na długość fryzura powinna wyglądać na lekką, a włosy powinny przynajmniej sprawiać wrażenie gęstych - zbyt przyklepane i gładko zaczesane niepotrzebnie uwypuklą krągłości twarzy. Dobrym pomysłem jest kucyk, ale wypuśćmy z niego kilka kosmyków.

Grzywka na prosto niepotrzebnie poszerzy buzię - trzeba się jej wystrzegać. Jeśli ktoś nie chce grzywki, niech przynajmniej układa włosy tak, by przedziałek był z boku.

Najlepiej by dużo działo się po bokach twarzy - ale nie na czubku głowy, ponieważ taki zabieg nie wysmukli twarzy, tylko jeszcze ją powiększy. Lepiej nie dodawać więc objętości włosom poprzez wypełniacze do włosów umiejscowione na czubku głowy. Lepszym pomysłem jest stworzenie dzięki nim na przykład dużego, luźnego koka - koniecznie z kosmykami włosów otaczającymi niedbale twarz.

Jeśli wybieramy krótsze włosy, to zdecydujmy się na grzywkę na bok - najlepiej skośną. Grzywka na boki, z równym przedziałkiem na środku głowy na pewno nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli chodzi o fryzury, włosy w przypadku osób o okrągłej twarzy powinny być proste lub lekko pofalowane. Można je misternie układać, ale róbmy to w miarę swobodnie. Nie sprawdzą się włosy przygładzone, gładko zaczesane. 

Jaka grzywka nie pasuje do okrągłej twarzy?

Grzywka do okrągłej twarzy musi być tak dobrana, żeby optycznie ją wydłużyć i wyszczuplić. Są takie rodzaje cięć, które pozwalają uzyskać idealny efekt, ale są i takie, których należy się wystrzegać. Jaka grzywka do okrągłej twarzy absolutnie nie pasuje?

  • Grzywka na boki - niedobre rozwiązanie, jeśli przedziałek znajduje się pośrodku głowy. W przypadku okrągłej twarzy stawiamy raczej na grzywkę na bok, czyli asymetryczną. Dzięki niej przedziałek również znajduje się z boku i twarz wizualnie traci swoją krągłość.
  • Grzywka prosta - do okrągłej twarzy pasuje grzywka półokrągła, czyli krótsza w środku twarzy i dłuższa na bokach. Prosta, równa grzywka jedynie podkreśli okrągłą twarz i nie dość, że nie doda jej uroku, to jeszcze go odbierze.
  • Grzywka gęsta - okrągła twarz wymaga lekkiej, przerzedzonej i wycieniowanej grzywki. Na pewno nie sprawdzi się grzywka gęsta, która jedynie doda twarzy kilogramów. 
  • Grzywka zbyt krótka - ścinając grzywkę, łatwo przesadzić, jednak w przypadku okrągłej twarzy ważne jest, aby grzywka nie była zbyt krótka. Okrągła twarz posiada raczej niskie czoło, a krótkie grzywki pasują raczej do wysokiego czoła. Dobrze by końcówki sięgały lekko za brwi, a niektóre kosmyki nawet do kości policzkowych. Tylko wówczas grzywka doda okrągłej twarzy uroku.

Grzywka do okrągłej twarzy jak najbardziej pasuje, ale musi zostać umiejętnie dobrana. Chociaż niektóre fryzury podobają nam się u kogoś, niekoniecznie będziemy w nich dobrze wyglądać. Odpowiednio dobrana fryzura, kolor czy cięcie sprawi zaś, że staniemy się jeszcze atrakcyjniejsze!