Grażyna Torbicka ostro na temat polityki: "Jest czas dominacji jednej partii, w sposób absolutnie bezwzględny, który czyni wiele zła"

Grażyna Torbicka nie kryła nigdy swoich poglądów politycznych i zawsze z wielką klasa i kulturą wypowiadała się na temat aktualnych wydarzeń w kraju. Niedawno sieć obiegło głośne video dla WOŚP, w którym z Dawidem Podsiadło żartuje z najważniejszych osób obecnej sceny politycznej.

Dziennikarka została zaproszona do programu "Kobiecy punkt widzenia" i nie omieszkała wyrazić kilka ostrych i szczerych słów na temat prowadzonej obecnie polityki w kraju. Grażyna Torbicka zwróciła uwagę na brak pluralizmu politycznego oraz wartościową dyskusję. "Można mieć różne poglądy polityczne i można móc ze sobą współpracować i porozumiewać się, przekonywać się i argumentować swoje racje", powiedziała w programie.

Pamiętam dokładnie, kiedy był okres transformacji i mówiło się o pluralizmie politycznym, to było coś fantastycznego. Wydawało nam się, że to jest coś cudownego, że teraz będzie można wysłuchać jednej strony, drugiej strony, będzie można posłuchać trzeciej strony, że poprzez różnorodność możemy być bogatsi.

Grażyna Torbicka o aborcji w Polsce. To zdanie mrozi krew w żyłach

Legendarna dziennikarka, Grażyna Torbicka, zwróciła uwagę również na to, jak traktowane są obecnie sprawy kobiet w polskiej polityce, odnosząc się oczywiście do tematu zakazu aborcji w Polsce.

My nie możemy nikomu niczego zakazać. Musimy uwierzyć kobietom, że one wiedzą najlepiej, co zrobić, jak zrobić, żeby żyć dalej – mówiła.

Torbicka dodała też jedno z najmocniejszych zdań z tej rozmowy, które mrozi krew w żyłach.

Jest czas dominacji jednej partii, jednych racji, i to w taki sposób absolutnie bezwzględny, który czyni wiele zła.