Gordon Haskell nie żyje: muzyk miał 74 lata

Gordon Haskell zmarł 16 października w wieku 74 lat. Muzyk od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Informację o śmierci Haskella przekazano za pośrednictwem oficjalnego fanpage'a Gordona Haskella na Facebooku. "Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście Gordona, wielkiego muzyka i wspaniałego człowieka, za którym wiele osób będzie bardzo tęsknić" - czytamy w komunikacie.

Gordon Haskell to angielski muzyk, kompozytor i wokalista, który przez pewien czas był członkiem grupy King Crimson. Po opuszczeniu zespołu występował solo. Właśnie wtedy nagrał utwór "How Wonderful You Are" (2001 r.), który stał się hitem list przebojów i do tej pory nas wzrusza.

It is with great sadness we announce the passing of Gordon, a great musician and a wonderful person who will be sadly missed by so many.

Opublikowany przez Gordon Haskell Niedziela, 18 października 2020

Przypomnijmy sobie jeszcze raz utwór "How Wonderful You Are":

Gordon Haskell nie żyje: Katarzyna Skrzynecka żegna wspaniałego muzyka

Gordona Haskella żegna wiele gwiazd, które miały przyjemność współpracować z wybitnym muzykiem. Wśród nich jest Katarzyna Skrzynecka, która w 2005 roku w duecie z Gordonem Haskellem nagrała singiel "All in the Scheme of Things" promujący album "Koa". Katarzyna Skrzynecka w swoich mediach społecznościowych pożegnała muzyka:

Bardzo smutna wiadomość. Odszedł na Drugą Stronę Tęczy wspaniały Muzyk o przepięknym głosie Gordon Haskell. Pełen uroku, ciepła i niezwykłego filozoficznego poczucia humoru. Miałam zaszczyt Go znać. Miałam zaszczyt gościnnie wystąpić w Jego koncertach, między innymi na festiwalu w Sopocie. Miałam zaszczyt napisać polski tekst do jego piosenki "All in the Scheme of Things" i nagrać ten piękny utwór z Gordonem w duecie na płycie "KOA" oraz "Duets - Pomaton.EMI". Miałam zaszczyt otrzymać od Niego w prezencie kolejną piosenkę "Foolish" wydaną w albumie "For Tea". Będziemy tęsknić za Jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Bardzo smutna wiadomość... Odszedł na Drugą Stronę Tęczy wspaniały Muzyk o przepięknym głosie Gorfon Haskell...  Pełen uroku, ciepła i niezwykłego filozoficznego poczucia humoru... Miałam zaszczyt Go znać... Miałam zaszczyt gościnnie wystąpić w Jego koncertach... między innymi na Festiwalu w Sopocie... Miałam zaszczyt napisać polski tekst do jego piosenki "All in the scheme of things" i nagrać ten piękny utwór z Gordonem w duecie na płycie "KOA" oraz "Duets - Pomaton.EMI" .... Miałam zaszczyt otrzymać od Niego w prezencie kolejną piosenkę "Foolish..." wydaną w albumie "For Tea" ...  Będziemy tęsknić za Jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem....  https://youtu.be/DPI9lPGvweM

Post udostępniony przez KATARZYNA SKRZYNECKA (@katarzyna_skrzynecka_official) Paź 18, 2020 o 7:15 PDT