Glossy eyes shadow - krok po kroku

Efekt ten umożliwia Ci dużą swobodę manewrowania w kwestii kolorów. Te możesz indywidualnie dobrać do aury, stylizacji lub pozostałych elementów makijażu. Na początek postaw na kolor, który jest modny na powiekach w tym sezonie, czyli delikatny kobiecy róż.

Jak aplikować efekt glossy na powiekach?

Przede wszystkim do zrobienia mokrej powieki będą potrzebne Ci 3 kluczowe elementy:

Puder  - najlepiej jeśli będzie transparentny. Pędzlem lub gąbeczką nałóż go na powieki, które uprzednio dokładnie przemyjesz. Wykorzystaj do tego tonik. Następnie na tak powstałą bazę z pudru nałóż cień.

Cień do powiek - jak pisaliśmy wyżej kolorystyka jest dowolna. Warto jedynie zaznaczyć, że panie bez większego doświadczenia makijażowego powinny wybrać jeden, konkretny kolor. Związane jest to z faktem, że nakładanie warstwy błyszczyka może przyczynić się do rozmazywania tego, co już znajduje się na powiece. W przypadku jednego koloru na oku problem ten zniwelujemy. Ze wzorkami, efektem przydymionej powieki lub innymi wariacjami następny etap malowania nieco się skomplikuje.

Błyszczyk -  na położone uprzednio warstwy zaaplikuj bezbarwny błyszczyk. Trzeba jedynie pamiętać, że podczas kontaktu z cieniem najprawdopodobniej bezpowrotnie pobrudzimy jego końcówkę. W związku z tym aplikacji należy dokonywać dodatkowym pędzelkiem, patyczkiem do uszu bądź celowo zakupić błyszczyk, którego aplikatorem jest pędzel łatwy do umycia. Nie chcemy podczas ponownego malowania powiek zostawiać na oku śladów poprzedniego makijażu.

Jak aplikować błyszczyk by uzyskać efekt glossy eyes shadow?

Aplikacja błyszczyka na powiekę również jest prosta. Maź trzeba nakładać w ten sposób, by nie rozetrzeć cienia, a jedynie pokryć go warstwą mokrej substancji. W kwestii jego ilości na powiece musimy zdać się na własną intuicję, gdyż jest to uzależnione zarówno od ich wielkości jak i tego, jak mocny efekt nawilżenia chcemy osiągnąć.

Jeśli zależy nam na bardzo naturalnym efekcie zdecydowanie zacznijcie od beżowego cienia, by następnie przejść do odważniejszych barw.

Warto zwrócić szczególną uwagę na jakość błyszczyka, który nakładamy na oczy. Zbędne składniki zapachowe lub inne chemiczne dodatki mogą wywołać podrażnienia, a nawet komplikacje zdrowotne. W celu unikania takich sytuacji upewnij się co do jakości produktu, który zaaplikujesz na powiekę. Dodatkowo, aby uniknąć brzydko wyglądającego rolowania się produktu na zgięciu powieki podczas nakładania produktu unikaj tych okolic. Makijaż ten nie jest polecany w upalne dni, gdy większość kosmetyków ma tendencję do słabszej trwałości. Efekt glossy eyes shadow dobrze komponuje się zarówno z błyszczącymi, jak również matowymi ustami.